kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 25-01-2016, 16:23
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Jakie herbaty dla ciężarnych?

Na jaką herbatę może sobie pozwolić kobieta w ciąży?
Czy w tym przypadku obowiązują jakieś ograniczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 26-01-2016, 12:46
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

Jak ze wszystkim - są takie potrawy, których lepiej żeby ciężarna unikała i takie napoje, które lepiej pić, a innych unikać.
Niektóre z nich mogą ułatwiać poród, a czasami też są dobrym lekiem na kolki u dziecka (jak np. herbata z kopru). Poczytaj sobie tutaj: http://www.herbata.info/jaka-herbata-w-ciazy/ jakie właściwości mają poszczególne herbaty.
No i lepiej w czasie ciąży unikać klasycznej, czarnej herbaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 29-01-2016, 11:12
halena halena is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 4
Domyślnie

Jak już tu była mowa w innym temacie . Bawarkę polecam. To jest herbata zwykła earl grey z mlekiem. Sprzyja ciąży i powinno się ją też pić podczas karmienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 03-02-2016, 14:14
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Ale to chyba nie ma znaczenia jaką herbatę będzie się piło ? Wydaje mi się że każda będzie odpowiednia dla kobiety w ciąży. Ostatnio piłam nową herbatkę http://www.domherbat.pl/product-pol-...ala-250-g.html Mam nadzieję że przypadnie Ci do gustu, jest bardzo smaczna i na pewno nie zaszkodzi dziecku ani Tobie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-02-2016, 19:58
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Niestety nie wszystkie herbaty są dobre dla kobiet w ciąży. Ja uważałabym przede wszystkim na herbaty ziołowe. Teraz w Auchan można kupić Tea Tebels. Mnie bardzo kusi herbata Piratea wiśnowo rumowa Jestem ciekawa smaku i chyba w sobotę podjadę do Auchan na zakupy. Teraz gdy pogoda nie rozpieszcza dobra herbata potrafi poprawić humor Ja ostatnio piję ją nałogowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 29-02-2016, 19:52
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Pewnie jeśli już jakąś można pić, to taką zwykłą. Zielona też raczej nie powinna zaszkodzić, chociaż lepiej poczytać.
Tak poza tym całkiem smaczne są te herbaty od Tea Rebels - może ktoś je widział w Carrefourze. Ta zielona jest z wizerunkiem Johna Lennona i jakimś jego cytatem.
Ogólnie warto się zainteresować, bo te herbaty są z dodatkiem aromatów, ta akurat z owocami egzotycznymi. Przez to nie czuć tak goryczy tej zielonej herbaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 02-05-2016, 12:16
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie

Moim zdaniem w ciąży herbata jest jednym z najlepszych napojów
Poza może tymi mocno przeczyszczającymi, bo to niekoniecznie.
Za to jak nie znacie to podpowiem herbaty z Argentyna Limited - rzadkie, ale bardzo smaczne, wiele ciekawych nowych inspiracji na herbaciane napoje można u nich znaleźć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 19-10-2016, 23:43
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Jak herbata to najlepsza będzie zielona. Jeżeli jednak chodzi o alternatywę dla alkoholu to polecam takie http://argentynalimited.pl/pl/c/WINA-BEZALKOHOLOWE/36 wina bezalkoholowe. Czasem podczas kolacji takiej bardziej eleganckiej kobieta też może sobie na coś smacznego pozwolić nie szkodząc dziecku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 20-10-2016, 11:42
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Moim zdaniem najzdrowsza dla ciężarnej będzie woda źródlana. Jest ona zdrowsza od wody mineralnej więc można pić ją bez obaw. Zajrzyj sobie tutaj: http://iwoniczanka.pl/zamowienie/, jest to woda źródlana, pakowana w ekologiczne napełniane szklane butelki. Kurier przywozi nam ją do domu, co w ciąży jest bardzo wygodnym rozwiązaniem - nie musimy nic dźwigać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 24-10-2017, 21:11
Zoska00 Zoska00 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 4
Domyślnie

Każda za wyjątkiem tych odchudzających
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.