kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 23-04-2017, 11:50
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

dla mnie to byłaby bardzo trudna decyzja. Nie wiem jak bym postąpiła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 26-04-2017, 20:23
missska missska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał vilma
Ja osobiście wolałabym wynająć jakąś osobę do opieki nad starszym.
No tak, ale co jeśli kto musi być przy chorym 24h/7? Zatrudnić wtedy 2? 3? opiekunki, które by się wymieniały w opiece czy wziąć kogoś i zaoferować mieszkanie? A co mieszkanie jest za małe by jeszcze wygospodarować pokój dla kogoś? Ja bym chciała, żeby w razie potrzeby rodzina oddała mnie do takiego domu opieki. Koleżanka ma babcię w domu http://www.domyopiekiolimp.pl, i co dla niektórych zaskakujące - babcia sama wybrała sobie tam pobyt. Chciała, żeby zawsze ktoś był do pomocy pod ręką i potrzebowała towarzystwa ludzi w podobnym wieku. Jest bardzo zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 22-03-2018, 12:29
lucy92e lucy92e is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 706
Domyślnie

To zawsze będzie temat, w którym zdania są podzielone, ale według mnie, jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce, to nie ma żadnego problemu, aby zostawić w nim bliską osobę. Takim miejscem jest http://domseniora24.pl/ i będzie tam lepsza opieka niż gdyby zostawić kogoś samego na cały dzień w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 11-05-2018, 14:30
relaxing relaxing is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 4
Domyślnie

domy opieki są różne, nie każdy jest surowy i odpychający, wiele prywatnych domów seniora to miejsca, gdzie starsi ludzie czują się dobrze, są zoopiekowani i moga w towarzystwie osób w podobnym wieku realizować się i spokojnie żyć

http://www.domseniora-dworek.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 22-05-2018, 13:33
muuzkowa muuzkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 537
Domyślnie

Tutaj myślę, że nie ma jednoznaczniej odpowiedzi... Czasem jest to najlepsze wyjście. Tak, jak u mnie. Sama wychowuję 2 dzieci, pracuję, do tego schorowana mama. Kiedy mam się nią opiekować? Jak? Starałam się, ale kończyło się tak, ze mama była zaniedbana a ja ledwo żywa. Teraz mama jest w ZOL Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Możecie krytykować, że oddałam mamę do domu opieki, ale tam ktoś opiekuje się nią 24h na dobę, jest bezpieczna, zadbana, warunki są fajne, a ja odwiedzam ją jak tylko mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 22-05-2018, 14:25
l.a.n.g.o's Avatar
l.a.n.g.o Mężczyzna l.a.n.g.o is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 5
Domyślnie

Moim zdaniem sporo porad w tym temacie można znaleźć w Internecie Wystarczy tylko trochę poszukać
__________________
Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 30-05-2018, 10:56
janeczka84 janeczka84 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 402
Domyślnie

Jeżeli chodzi o dom opieki nad osobami starszymi to uważam, że nie jest to zły pomysł. Szczególnie jeżeli osoba starsza wymaga wsparcia. Pamiętam jak moja babcia chorowała i mama przy niej trwała dzień i noc, ale teraz kiedy pracuję i mieszkam 500 km od domu rodzinnego nie wyobrażam sobie rzucić wszystkiego na rzecz opieki nad mamą. Mam swoją rodzinę tutaj. Także dom opieki wydaje mi się ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 08-06-2018, 10:22
tober tober is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 4
Domyślnie

dom opieki to jak najbardziej dobry pomysł według mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 18-06-2018, 06:32
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 815
Domyślnie

Moim zdaniem dom opieki to nie jest dobry pomysł. Osoba starsza, schorowana potrafi być uciążliwa, ale należy najpierw spróbować wszystkich innych metod na umożliwienie nam opieki nad nią. Dzięki stronie https://www.liftplus.pl/ jest to możliwe. Sprzęt, który można tutaj nabyć, pozwala nie tylko osobie starszej czuć się bardziej samodzielnym, ale także odciąża nas z wielu obowiązków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 15-11-2018, 14:27
krokus13 krokus13 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1 569
Domyślnie

Jak szukasz dobrego domu opieki lub opiekunki dla seniora to polecam Ci przeczytać artykuł na tym blogu http://goldcare.com.pl Znajdziesz tutaj bardzo dużo informacji na temat tego jak wybrac najlepsze miejsce dla naszego seniora, w taki sposób aby i mu i nam było dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.