kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Małżeństwo
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 17-08-2014, 10:08
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Walka o alimenty

Szukam jakiegoś dobrego prawnika w Gliwicach, który mógłby mnie reprezentować w sprawie o alimenty.
Przychodzi wam do głowy jakaś kancelaria?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 18-08-2014, 22:40
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

Możesz sobie wybrać kogokolwiek, ale wydaje mi się, że warto znaleźć takiego prawnika, który ma w sprawach rozwodowych i tych o alimenty dość duże doświadczenie.
Ta kancelaria: http://www.adwokat-tomanek.pl/ zajmuje się wieloma dziedzinami prawa, w tym także rozwodami.
Fakt, że nie jest to najtańsza kancelaria, ale za to bardzo skuteczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 09-09-2014, 11:24
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

W Polsce bardzo ciężko jest wygrać sprawę o alimenty. Niestety, ale wiem to z doświadczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 17-10-2014, 13:13
OlaZ OlaZ is offline
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 58
Domyślnie

Nie tak ciężko wygrać, trudniej je wyegzekwować...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 22-02-2018, 22:35
Agness Agness is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 231
Domyślnie

No niestety to jest prawda, że walka o alimenty to nie jest nic przyjemnego, ale też nie ma tragedii jak się spotka dobrego prawnika. Ja się sądziłam z p. mec. Węgrzynowicz-Cichońską (tzn. była moją prawniczką, nie że ja przeciwko niej) i współpracę oceniam bardzo wysoko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 08-05-2020, 14:05
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Jeden z rodziców może robić wszystko, żeby kwota alimentów była jak najniższa. Warto jednak wiedzieć, co można zrobić, żeby do tego nie dopuścić. Kilka wskazówek znajdziecie na https://mamajakty.pl/jak-podwyzszyc-alimenty/ . Dobrze dowiedzieć się, jak podwyższyć alimenty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 19-05-2020, 11:27
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

Przyznanie alimentów rządzi się określonymi zasadami i najważniejsze jest to, by wyliczyć realne potrzeby dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 15-06-2020, 13:28
Mija11 Mija11 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 282
Domyślnie

Z alimentami to naprawdę czasem jest walka. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego dwóm stronom nie zależy na tym samym dla własnego dziecka. Sama też korzystałam z pomocy adwokata z Kancelarii Adwokackiej Węgłowski w Szczecinie. Tylko dzięki p. Barbarze Węgłowskiej sprawa finalnie dobrze się zakończyła. Jednak doświadczony adwokat to podstawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-06-2020, 06:41
Noria Noria is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 214
Domyślnie

A może zamiast walczyć spróbujcie się dogadać? W końcu chodzi tu o dobro waszego dziecka. Sami oczywiście nie dacie rady, ale skorzystajcie z pomocy mediatora - pani Magdaleny Adamczewskiej - www.adamczewska.com.pl/ . Jest ona mediatorem z wszystkimi potrzebnymi uprawnieniami, profesjonalnie zajmie się waszą sprawą, pomoże dojść do porozumienia. A co najważniejsze, dzięki mediacji zaoszczędzicie sporo czasu, pieniędzy i nerwów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 08-07-2020, 18:59
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Zgłoś się do https://gajda-adwokat.pl/ . Kancelaria ze Szczecina ale podejmują się prowadzenia spraw na terenie całego kraju. Prawo rodzinne, rozwody są jak najbardziej w zakresie ich kompetencji. Dowiecie się wszystkiego dokładnie na stronie, znajdziecie też dane kontaktowe. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.