kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #71  
Stary 23-01-2019, 22:10
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

A ja poszukuję jakiegoś dobrego dostawcy prądu i powiem szczerze, że zastanawia mnie Po prostu Energia Czy może ktoś z Was już kiedyś korzystał z ich pomocy i ktoś może powiedzieć mi coś więcej? Byłabym bardzo chętna, aby sprawdzić sobie w jaki sposób działają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Stary 01-03-2019, 13:30
jupiter Mężczyzna jupiter is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 9
Domyślnie W domu jak w firmie

Moim zdaniem sposoby na obniżenie rachunków w domu są dokładnie takie same, jak w firmie - najpierw trzeba trochę zainwestować, żeby zmniejszyć koszty eksploatacji na wiele lat.
U mnie na przykład jak zainstalowali lampy przemysłowe LED, to od razu zapotrzebowanie na energię elektryczną w całym zakładzie zmniejszyło się o jakieś 12-15%

Ostatnio edytowane przez jupiter : 05-03-2019 o 14:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Stary 07-03-2019, 11:55
Abi Ubu Abi Ubu is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 42
Domyślnie

Same ledy nie przyniosą aż takich oszczędności, ponieważ działają na napięciu najwyżej 12V, a w gniazdkach mamy 230V. To trochę tak, jakbyśmy do szklanki chcieli zmieścić wodę z wiadra - coś nam się wyleje przy przelewaniu. Stąd najczęściej nie są one wpinane bezpośrednio do sieci, a podłączane przez zasilacze do LED 12V.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Stary 04-04-2019, 15:10
Barolka Barolka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 501
Domyślnie

Warto oszczędzać na usługach, my tak robimy. Ostatnio przyjrzeliśmy się ofercie UPC i teraz internet mamy od nich dzięki czemu placimy mniej a mamy lepszą prędkość. Jak sie tak przeanalizuje rachunki to sporo można co miesiąc ugrac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Stary 08-04-2019, 08:19
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

A w jaki sposób opłacacie rachunki? Korzystaliście kiedyś z takich opłatomatów: http://abcporady.pl/gdzie-i-jak-opla...nywanie-oplat/? Ja często widuję je w różnych urzędach czy nawet w prywatnych instytucjach i widzę, że cieszą się coraz większą popularnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Stary 08-04-2019, 18:39
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 935
Domyślnie

Często szukamy wymyślnych rozwiązań i nie zdajemy sobie sprawy, że te najprostsze są najlepsze. Nasze oszczędności zaczęły się od opału. Nie nie zaczęliśmy kupować tańszego, wręcz przeciwnie. Zleciliśmy badanie jakości paliwa opałowego dla laboratorium https://hamilton.com.pl/oferta/kontr...laboratoryjne/ . Okazało się, że tani opał jest bardzo zanieczyszczony, przez to mało kaloryczny, a więc mało wydajny i pozostawia dużo zanieczyszczeń. Powoduje to większe jego zużycie oraz częstsze wizyty kominiarza oraz wymiany wkładów kominowych. Warto przemyśleć takie zakupy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Stary 26-04-2019, 18:10
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 814
Domyślnie

Chcąc obniżyć rachunki za prąd proponowałbym się zdecydować na zmianę dostawcy prądu - świetnymi opiniami cieszy się https://poprostuenergia.pl/ - myślę, że warto skorzystać z jej usług.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Stary 06-05-2019, 02:31
Julitka Julitka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Posty: 80
Domyślnie

Na pewno trzeba pomyslec o dobrym dostawcy energii - u nas to pulsar energia - jestemy zadowoleni, bo rachunki faktycznie się zmniejszyły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Stary 06-05-2019, 08:14
pamelin's Avatar
pamelin pamelin is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 5
Domyślnie

Niczego się tutaj nie dowiesz. Każdy ma swoją własną opinię na ten temat.
__________________
-Dave.
-Tak, misiaczku?
-Żebyś zdechł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Stary 08-05-2019, 14:55
PaulaSzyd87 PaulaSzyd87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Posty: 6
Domyślnie

Wymiana lodówki na bardziej energooszczędną, wyłączanie z prądu wszystkich urządzeń elektrycznych na noc (telewizor też!), branie częściej prysznicy niż kąpieli w wannie (oszczędność na wodzie)...na razie tylko to przychodzi mi do głowy :P I mówię tu o podstawach!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.