kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 13-07-2018, 16:21
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie Studia to zawsze dobra opcja?

Myślicie, że zawsze, niezależnie od okoliczności warto wybrać się na studia?
I czy każdemu one coś w życiu mogą poprawić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 13-07-2018, 20:53
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie

Nigdy nie wiadomo, kiedy wykształcenie może się przydać.
Tutaj http://www.uczelnie.pl/ może zrób sobie rozeznanie jeśli idzie właśnie o studia.
Piszą tam też o tym, jakie uczelnie w Warszawie warto wziąć pod uwagę.
Dobrze będzie zrobić sobie takie wstępne rozeznanie w temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 18-07-2018, 22:29
kiwii kiwii is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 3
Domyślnie

Zazwyczaj wybranie opcji dokształcania się jest dobrą inwestycją na przyszłość. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim momencie życia się znajdujemy-czasem musimy plany studiowania przełożyć o kilka lat-tak było u mnie. Dziś po kilku latach wróciłam na studia z kryminalistyki na WSB: http://www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/s...kryminalistyka i mam nadzieję, że uda mi się je skończyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-09-2019, 14:23
Monia00's Avatar
Monia00 Monia00 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 122
Domyślnie

Myślę, że warto. Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się nasze życie i czy akurat kiedyś wykształcenie nie będzie dla nas niezbędne. Dlatego wydaje mi się, że jeśli tylko mamy taką możliwość, to warto z niej skorzystać. Ja studiowałam na kierunku Finanse i rachunkowość o specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe i pomimo, że nie działam bezpośrednio w swojej branży, to wiedza ze studiów bardzo często mi się przydaje, nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Jeśli zainteresowała Cię ta specjalność i chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, to zaglądnij sobie tutaj: https://www.uth.edu.pl/oferta-studio...bezpieczeniowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 27-09-2019, 16:18
Aga452 Aga452 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 42
Domyślnie

Uważam, że warto wybierać studia, gdzie nacisk kładziony jest przede wszystkim na praktykę. Niestety z tym jest ciężko. Ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że studia licencjackie (niezależnie od kierunku) to przede wszystkim wprowadzenie teoretyczne, a jeśli jest praktyka to w ramach dodatkowych zajęć np. w kołach naukowych. Studia magisterskie to już więcej styczności z rzeczywistością, ale zapał do poznawania dziedziny od strony praktycznej skutecznie gasi pisanie pracy naukowej. Tak jest przynajmniej na uczelniach publicznych.
Najwięcej dowiedziałam się na studiach podyplomowych, bo to one są tak naprawdę zajęciami praktycznymi, gdzie spotyka się ekspertów w swoich dziedzinach i ludzi pracujących w branży. Przynajmniej tak było na studiach z e-marketing http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/e-marketing.
Podsumowując, gdybym miała odpowiedzieć czy zawsze, niezależnie od okoliczności warto iść na studia to odpowiedziałabym następująco: tak warto, ale tylko wtedy, gdy studia połączy się od początku z praktykami.

Ostatnio edytowane przez Aga452 : 27-09-2019 o 16:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 29-09-2019, 17:53
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 814
Domyślnie

To wszystko zależy od człowieka i jego podejścia do tego tematu. Moim zdaniem wykształcenie jest bardzo ważne. Jeśli nie masz pomysłu na konkretny kierunek to pomyśl o tym co opłacalne. Według mnie warto pójść na marketing. Na stronie: https://ksiegarnia.pwn.pl/Badania-ma...9470130,p.html znalazłam podręcznik do tych studiów i nie wydaje się trudny, a jest mega ciekawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 01-10-2019, 17:01
Abi Ubu Abi Ubu is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 42
Domyślnie

Wszystko zależy od tego co i gdzie chcesz studiować. Najważniejszy w decyzji jest zawsze kierunek - czy jest przyszłościowy, a z drugiej strony, czy odpowiada naszym predyspozycjom. Kolejna rzecz to konkretna uczelnia. Nawet samo miejsce ma może mniejsze znaczenie, bo w takim Krakowie jest wiele uczelni oferujących dany kierunek i dopiero wybór konkretnej jednostki przekłada się na jakość studiów. Tu warto pamiętać, że mniejsza uczelnia wcale nie jest gorsza. Choć może stać niżej w rankingach to z perspektywy studenta może właśnie stwarzać lepsze warunki do nauki. Tak jest z wszib informatyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 31-01-2020, 15:34
Marikaika Marikaika is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 430
Domyślnie

To zależy od tego, co che się w życiu robić. Studia potrafią bardzo rozwinąć, a jak mieszka się w takim fajnym miejscu, jak ja kiedyś, czyli w https://livinnxpoland.pl/, to może być najfajniejszym okresem w młodym życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 04-02-2020, 21:49
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Nie zawsze studia są potrzebne, ale myślę, ze sporo ułatwiają. Dlatego warto iść chociażby na studia z administracji. To bardzo dobry, przyszłościowy kierunek. Po studiach będzie ci dużo łatwiej zdobyć dobrą pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 07-02-2020, 12:40
malutka_alutka Mężczyzna malutka_alutka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 47
Domyślnie

Prawda taka, że wszystko zalezy od tego, co chcesz robić i czym się zająć. Ja długi czas zastanawiałam się, "hm... oligofrenopedagogika co to? czy to dla mnie?" i dopiero studia mnie w tym utwierdziły Więc myślę że warto, jak masz jakiś pomysł na siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.