kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Wnętrza
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-09-2015, 20:45
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 622
Domyślnie Indukcja czy gazówka?

Mam dylemat- kuchenka indukcyjna czy gazowa? Znalazłam na electro.pl świetne modele i obydwie mi sie podobają. Która bardziej się opłaci w ogólnym rozrachunku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-09-2015, 13:12
strawberry strawberry is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 12
Domyślnie

Zawsze myślałam, że kuchnia indukcyjna to bajer - zbędny wydatek. Ale gdy byłam u znajomej , która ma taką kuchenkę i zobaczyłam jak szybko się na niej gotuje to zmieniłam zdanie. Tylko do płyty indukcyjnej potrzebujemy też odpowiednich garnków - pamiętaj.
Piszesz, że już wybrałaś dwa modele, ale może zajrzyj jeszcze na http://www.sklepkati.pl/k387,agd-duze.html - sklep jest mała znany, ale ma ciekawy asortyment.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 15-09-2015, 13:13
strawberry strawberry is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 12
Domyślnie

Zawsze myślałam, że kuchnia indukcyjna to bajer - zbędny wydatek. Ale gdy byłam u znajomej , która ma taką kuchenkę i zobaczyłam jak szybko się na niej gotuje to zmieniłam zdanie. Tylko do płyty indukcyjnej potrzebujemy też odpowiednich garnków - pamiętaj.
Piszesz, że już wybrałaś dwa modele, ale może zajrzyj jeszcze na http://www.sklepkati.pl/k387,agd-duze.html - sklep jest mała znany, ale ma ciekawy asortyment.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-09-2015, 10:36
iolanta's Avatar
iolanta iolanta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 5
Domyślnie

Wielokrotnie słyszałam, że płyta indukcyjna jest czystsza w utrzymaniu (co akurat nie trudno udowodnić), bezpieczniejsza - na przykład. dla dzieci, bo ryzyko oparzenia jest mniejsze. Ale z drugiej strony gaz zawsze będzie tańszy od prądu i pewnie ekonomiczniej dla osób dużo gotujących(u mnie rodzina 5 osobowa, więc sporo się gotuje)). Trochę mi się marzy indukcja, ale przeważy u mnie wzgląd rachunków do zapłacenia. Wiem też, że do kuchenki gazowej potrzeba trochę miejsca na butlę - bo nie wszędzie jest przecież dociągnięta sieć gazowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 16-09-2015, 15:24
Yuki's Avatar
Yuki Yuki is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ekonomicznie oczywiście zwykła kuchenka rządki i wymiata! Indukcyjna fajnie wygląda, ale szczerze mówiąc, jak weźmiesz sobie pod zabudowę wszystko też to bardzo ładnie się prezentuje. Więc dla mnie indukcyjna kuchenka to zbędny wydatek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 22-09-2015, 12:43
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Przeglądam właśnie aranżacje wysp kuchennych http://homebook.pl/ideabooki/2659_pr...-wady-i-zalety i widzę, że tam wszędzie mają te płyty indukcyjne. Chyba jest na to jakaś moda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-09-2015, 22:46
zakleta12's Avatar
zakleta12 zakleta12 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 5
Domyślnie

Zdecydowanie płyta gazowa. Dlaczego? ano przede wszystkim dlatego, że obecnie gaz jest tańszy niż prąd. I mam nadzieję, że ceny gazu będą systematycznie spadać w przeciagu najbliższych lat. Zresztą w razie awarii prądu nie ugotuję nawet wody na herbatę, a gdy odetną mi gaz, to zawsze jest prawdopodobieństwo że zostanie prąd i wtedy mogę użyć jakiegoś czajnika na prąd, dzięki któremu zrobię sobie herbatę. Także bezpieczniej wybrać instalację gazową niż prąd, oczywiście jeżeli jest taka możliwość
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 09-11-2015, 10:39
PaulinaD's Avatar
PaulinaD PaulinaD is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 42
Domyślnie

Jestem za indukcyjną, przez wiele lat miałam kuchenkę gazową i niby była w porządku, ale większy komfort gotowania mam właśnie przy płycie indukcyjnej. Swoją kupiłam już kilka miesięcy temu, jest marki Kernau. Przy jej zakupie dostałam 5-letnią gwarancję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 14-11-2015, 20:22
tygorka's Avatar
tygorka tygorka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 5
Domyślnie

Weź też pod uwagę, że rezygnacja z jakiegokolwiek palnika gazowego przywiązuje Cię do dostaw prądu. Awaria i nic nie przygotujesz. Przy awarii/odcięciu gazu nadal możesz coś podgrzać w mikrofalówce czy wyjąć z szafy antyczną maszynkę elektryczną po babci. Jeśli koszta eksploatacji/opinie użytkowników nie dają jasnej odpowiedzi, to zamontuj wersję combo. Płytę będziesz miał do garnków "fire&forget", a jak koniecznie zechcesz się bawić, to zawsze otwarty płomień. No i będziesz kryty na awarie jednego medium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 20-11-2015, 07:15
princesska's Avatar
princesska princesska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 6
Domyślnie

Bardzo lubię gotować, tak więc gotuję sporo. W tej chwili w mieszkaniu mamy płytę elektryczną i jeśli chodzi o gotowanie to jest to totalna porażka. Nawet małżonek, który raczej z tych niegotujących nie chce słyszeć o płycie elektrycznej.
W domu będzie gaz. Na pewno doprowadzimy do kuchni zasilanie, tak aby można było (jak zmienimy zdanie) podłączyć płytę, ale na razie nastawieni jesteśmy na gaz.
Jak to jest z regulacją siły grzania na płycie indukcyjnej? Może ktoś podpowiedzieć z praktyki a nie z teorii?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.