kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #71  
Stary 02-04-2020, 21:36
Reginka Reginka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Posty: 4
Domyślnie

Można ćwiczyć, sama ćwiczyłam, ale trzeba się skonsultować z lekarzem i oczywiście wsłuchiwać w swoje ciało
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Stary 03-05-2020, 22:36
Paya Paya is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 207
Domyślnie

Trzeba też sobie dobrać odpowiednie ćwiczenia, bo nie każde nadają się dla kobiet w ciąży. Dzięki temu zadbacie o kondycję, formę, a nawet samą skórę, która wiadomo, że jest narażona na rozstępy. Warto też do tego stosować balsamy dla kobiet w ciąży. Jeżeli od samego początku zadbacie o takie aspekty, to po porodzie zdecydowanie szybciej wrócicie do formy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Stary 12-05-2020, 14:34
ola156247 ola156247 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 199
Domyślnie

Oczywiście, że kobiety w ciąży mogą ćwiczyć Warto jednak nie przesadzać Jeśli przed ciążą nie uprawiałyśmy aktywnie sportu, dobrze jest wprowadzać go pomalutku Ja kupiłam sobie modne dresy damskie (w takim stylu: https://pyskatyzamsz.com/126-dresy) i chodziłam w nich na baaardzo długie spacery
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Stary 20-05-2020, 09:46
figa figa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 924
Domyślnie

to zależy, ja akurat ćwiczyć nie mogłam ale nie ma nic straconego, już po porodzie i połogu warto wziąć się za siebie . Powrót do formy nie musi być trudny, jeśli wie się co robić myślę, ze ten artykuł będzie pomocny https://www.cozadzien.pl/styl-zycia/...porodzie/63561. Niby proste zasady a jednak sporo kobiet ma problem by wprowadzić je w życie. a szkoda bo zdrowe nawyki żywieniowe wpływają nie tylko na wagę ale i na kondycję i zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Stary 30-09-2020, 15:15
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Lepiej ćwiczyć, zawsze dzięki temu mięśnie się wzmocnią i łatwiej przebiegnie poród. Jak są komplikacje przy porodzie to może wystąpić później w połogu zapalenie krocza , więc lepiej tego uniknąć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Stary 02-11-2020, 17:46
kastanio kastanio is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 2 042
Domyślnie

Mogą, ale tylko pod okiem lekarza i dobrego trenera personalnego, który wie jakie ćwiczenia nie zaszkodzą dziecku. Dodatkowo polecam lekturę https://notatek.pl/palenie-tytoniu-a-ciaza bo któraś z Was moje drogie pytała jakie szkody wywołuje palenie tytoniu w ciąży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Stary 16-12-2020, 09:47
herok24 herok24 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 210
Domyślnie

Można ćwiczyć o ile na to pozwoli Wam ginekolog, jak nie macie jeszcze wybranego ginekologa, musicie wykonać USG ginekologiczne lub jakieś inne badanie USG to polecam umówić się do przychodni Multimed – tam pracują doskonali lekarze, sprawnie i wygodnie można się umówić (telefonicznie) dzięki czemu nie ma kolejek, dodatkowo teraz w czasach koronawirusa jest bezpiecznie i wyjątkowo sterylnie
__________________
http://stomatologia-paszyna.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Stary 11-01-2021, 19:06
koko25 koko25 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 1 510
Domyślnie

Mnie też zastanawiaja czy sport w ciąży to dobry pomysł, jest wiele fit mamusiek które cwiczyły całą ciąże i nie dośc że wszystko było w porządku z dzieckiem to i łatwiej było kobietom wrócic do formy sprzed ciąży, więc chyba warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Stary 12-01-2021, 18:30
obayer's Avatar
obayer obayer is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: Warszwa
Posty: 4
Domyślnie

Ja ćwiczyłam całą ciążę pod okiem instruktora. Nie robiłam wszystkich ćwiczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Stary 05-05-2022, 22:02
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Nieobciążające ćwiczenia można wykonywać, ale to polecam dokładnie zapytać o to lekarza. A w jakim wieku jest to ciąża? Bo jeśli dość późna to warto poczytać sobie jakie badania prenatalne po 35 roku życia są dostępne i warto je wykonać. Dzięki nim można sprawdzić zdrowie dziecka i wykluczyć ewentualne choroby genetyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.