kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 21-10-2014, 15:12
Ania82's Avatar
Ania82 Ania82 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 38
Domyślnie Grzybica stóp a basen

Kilka lat temu będąc na basenie zaraziłam się grzybicą stóp, na szczęście już dawno ją wyleczyłam, ale od tego czasu unikam basenów, bo w dalszym ciągu boję się infekcji. Chciałabym wrócić do pływania, dlatego mam pytanie, czy któraś z Was stosowała leki chroniące przed grzybicą? Czy były one skuteczne? Znalazłam kilka preparatów ochronnych, to te z listy - http://www.apteka-oliwna.pl/grzybica, ale nie wiem, który preparat wybrać. Byłabym wdzięczna za porady. Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez Ania82 : 22-10-2014 o 15:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 08-04-2020, 13:01
annalu13 annalu13 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 87
Domyślnie

Ja jestem pewna, że właśnie na basenie złapałam grzybicę. Moim zdaniem lepiej od razu iść na konsultację z dermatologiem niż inwestować w nieznane preparaty. Serdecznie polecam Instytut Podologiczny, gdzie dobrano mi odpowiednie leki i po kilku tygodniach moje stopy wróciły do normy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-04-2020, 21:02
agaagata agaagata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 716
Domyślnie

Ja właśnie ze względu na ryzyko chorób dermatologicznych zaprzestałam kilka lat temu chodzenia na basen miejski. Zainwestowałam natomiast w dużych rozmiarów ogrodowy. Wiem, że to nie to samo, ale przynajmniej jestem pewna że higienę mam pod kontrolą. Z poradnika na stronce https://basenyogrodowe.pl/53-chlor dowiedziałam się wszystkiego o stosowaniu chemii basenowej i oczywiście oczyszczam wodę w ten sposób. Używam też filtrów do usuwania widocznych zabrudzeń , takich jak np. liście, pyłki i owady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 19-04-2020, 16:42
karolinaW karolinaW is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 475
Domyślnie

Oooo z grzybicą to tylko do podologa. Fachowo się zajmie sprawą. Poradzą sobie w tym znakomicie w salonie Zdrowe Stopy w Opolu https://www.zdrowe-stopy.com/ Ja chodzę do nich czasem na pedicure i pomagają mi walczyć z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Mega fajny salon i ceny mają ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 05-10-2020, 09:37
Domi88 Domi88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 313
Domyślnie

Niestety prawda jest taka, że w zasadzie w większości miejsc tego typu jesteśmy narażeni na różne choroby. W związku z czym na pewno warto zaopatrzyć domową apteczkę w popularny lek na upławy , który to sprawdzi się także w przypadku grzybicy pochwy czy stów, a nawet ust.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 16-11-2021, 10:46
Wera Wera is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1 631
Domyślnie

Ja w ostatnim czasie niestety borykałam się z problemem grzybicy paznokci i też nie mogłam sobie do końca z tym samodzielnie poradzić, również lekami. Jednak z polecenia koleżanki zdecydowałam się na zabieg medycyny estetycznej, a dokładnie Laserowe leczenie grzybicy z wykorzystaniem lasera Fotona. Polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających. Efekty z kolejnymi zabiegami są w pełni zadowalające
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 09-06-2022, 00:44
Magenta Magenta is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 419
Domyślnie

Zgadza się, w takim przypadku najlepiej sprawdza się profesjonalny zabieg podologiczny. O ile jesteście z Gorzowa Wielkopolskiego to udajcie się na ulicę Niepodległości do gabinetu podologicznego Tatiany Waluk, to świetna specjalistka, podolog z dużym doświadczeniem. Oferuje laserowe leczenie grzybicy paznokci https://www.podologgorzow.pl/oferta/...ybicy-paznokci skutecznie pomogła mojemu mężowi, który zaraził się grzybicą na siłowni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 11-06-2022, 09:31
chacman14 chacman14 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 1 027
Domyślnie

Warto korzystać z usług specjalistów, w ten sposób zawsze uzyskacie najlepsze rezultaty. Jeżeli macie jakie kolwiek problemy związane z Waszymi stopami, to polecam Wam sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na temat oferty podolog skierniewice .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 13-06-2022, 10:49
annika97 annika97 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 240
Domyślnie

Po grzybicy też warto zadbać o nawilżenie stóp. Polecam do tego taki krem - https://www.izdrowiej.pl/pl/p/ZelKre...-60-250ml/2925 z mocznikiem i aloesem, świetny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 29-09-2022, 21:58
maryla328 maryla328 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 332
Domyślnie

Faktycznie grzybicę stóp najczęściej można nabyć na basenie i sama jestem tego przykładem. Na dodatek nie dało się jej w ogóle wyleczyć za pomocą podstawowych preparatów i musiałam udać się do specjalisty. Z racji, że mieszkam na podkarpaciu wyszukałam podolog Rzeszów i po przeanalizowaniu ofert na http://www.instytutpodologiczny.pl umówiłam się na konsultację. Lekarz ocenił stan stóp jako poważny i wymagało to leczenia preparatami przeciwgrzybiczymi, antybiotykiem i oczyszczaniem paznokci mechanicznym. W ciągu kilku wizyt udało się ją wyleczyć i była to silna odmiana grzybicy. Od tej pory na basen zawsze zabieram ze sobą klapki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.