kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 25-10-2014, 12:23
jowitaG jowitaG is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 17
Domyślnie

według mnie lepiej budować od podstaw. Wiadomo, jakie materiały się używa, można zrealizować projekt tylko pod własne potrzeby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 18-12-2014, 17:23
klubra klubra is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 22
Domyślnie

Warto zbudować, projektując go wg własnych potrzeb. Kupno domu wiąże się z remontami i przeróbkami,a to chyba najgorsze co może być ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 19-12-2014, 19:05
MrLona77 MrLona77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 11
Domyślnie

Też jestem tego zdania, żeby budować od podstaw dom. Jest to moim zdaniem optymalne rozwiązanie. U mnie w rodzinie się to bardzo często praktykuje i nikt nie narzeka. Ja myślę, że moje dzieci też tak będą robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 23-12-2014, 14:19
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Sama stoję raczej za rynkiem pierwotnym ponieważ jestem zdania,że są to nowe technologie, mieszkania są bardziej wyciszone, w lepszej kondycji.
Z drugiej strony nie wyobrażam sobie przechodzić przez piekło budowy.
Obecnie wiele firm deweloperskich oferuje zakup domów w... segmencie i jestem zdania,że jest to właśnie najlepsze rozwiązanie. Mamy swój wlasny ogródek, własny azyl najczęściej w mieście.
Jednocześnie osiedla takie oferują dobry dojazd do centrum. Są oczywiście i cienie - nie wiadomo na jakiego sąsiada trafimy.
Na poniższej stronie:
http://targimieszkaniowe.net/kawiarn...-segmencie/141 - możecie sobie poczytać o zaletach jak i wadach tego typu domku.
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 03-01-2015, 13:10
Lenka90 Lenka90 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

Budować - wtedy mamy dom według naszych zasad
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 16-02-2015, 10:13
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Budowa wyjdzie Cię taniej i będziesz mieć w środku tak sobie wymarzyłaś. A jak kupisz gotowca to już nic nie zrobisz, a zapłacisz nawet więcej o kilkanaście tysięcy. Inwestując w nowy dom masz wybór od posadzek epoksydowych aż po dach. Pamiętaj żeby w koszta wliczyć też pracę ekipy budowlanej, ale niestety nie znam żadnej do polecenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 23-03-2015, 19:30
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja wolę z wtórnego, mniej zmartwień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 25-03-2015, 09:08
skromnaipogodna skromnaipogodna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 10
Domyślnie

Wszystko zależy od tego o jakim domu z rynku wtórnego mówimy. Może akurat trafisz na jakąś korzystną okazję do nabycia domu, który Ci opowiada pod względem rozplanowania pomieszczeń oraz lokalizacji działki. Przed podjęciem decyzji przejrzyj oferty z rynku wtórnego, nawet jeśli masz w planach budowę nowego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 25-03-2015, 14:26
arturo900 arturo900 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Zastanawiam się właśnie nad tym kosztem utrzymaniem domu. Jak to się ma do czynszu w mieszkaniu. Rozumiem, że w sezonie grzewczym wydatki są dużo wyższe niż w lato,ale jak tak zsumować roczny czynsz w mieszkaniu to chyba wyjdzie podobnie... Co do lokalizacji działki to jak dla nas jest bardzo dobra (do centrum ok. 10 minut autem). Tylko zastanawiam się nad takimi dodatkowymi kosztami typu ogrodzenie,jakaś kostki. Wydaję mi się, że z mieszkaniem jest trochę mniej zachodu bo robi się remont i jest gotowe a w domu zawsze coś jest do zrobienia. Wydaje mi się, że najgorzej jest podjąć decyzję bo jak już weźmie się kredyt i zdecyduję na coś to już pójdzie, ale najgorzej się przełamać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 28-03-2015, 13:44
xkarola24 xkarola24 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

Tak masz racje arturo, że mieszkanie nie wymaga tyle pracy co dom. Dom wymaga może dużo, ale jak już wszystko to zrobisz czujesz się lepiej i widzisz, że masz swój własny dom o ktorego dbasz. Ja wole wybudować dom jak kupić z rynku takie moje zdanie. Przynajmniej będę wiedziała, na czym stoje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:22.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.