kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 26-08-2013, 12:26
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Co sądzicie o przydomowej oczyszczalni ścieków. Czy warto coś takiego montować u siebie na wsi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 26-08-2013, 17:41
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

A czy nie lepiej będzie zamontować takie szambo ekologiczne http://www.bio-hydret.pl/bio-hydret_...iczne_3_3.html
Koszt jest tańszy. Raz na kilka miesięcy przyjeżdżać będzie samochód który odbierał będzie nieczystości. Jest więc również tanie w użytkowaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 04-11-2013, 14:06
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Czytałam o tym sporo, ale w końcu się nie zdecydowałam.
Ciekawa jestem, co o tym myślą osoby, które testują to rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 18-12-2014, 18:36
Olla33 Olla33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 86
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaśka
A czy nie lepiej będzie zamontować takie szambo ekologiczne http://www.bio-hydret.pl/bio-hydret_...iczne_3_3.html
Koszt jest tańszy. Raz na kilka miesięcy przyjeżdżać będzie samochód który odbierał będzie nieczystości. Jest więc również tanie w użytkowaniu.

Ja też mam takie szambo ekologiczne i również korzystam z usług firmy zajmującej się wywozem szamba z Krakowa http://clipper.pl/wywoz-szamba. Nieczystości są zabierane i wywożone do oczyszczalni ścieków, wszystko odbywa się sprawnie i nie muszę się martwić. Natomiast budowa przydomowej oczyszczalni to spore koszty więc nie wiem czy Ci się to opłaci. Ja również uważam, że lepiej zapłacić firmie raz na jakiś czas. Zastanawiałam się nad budową takiej oczyszczalni, ale to się zupełnie nie kalkuluje.

Ostatnio edytowane przez Olla33 : 18-12-2014 o 18:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 24-03-2015, 20:20
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

My zdecydowaliśmy się u nas na przydomową oczyszczalnię ścieków, ale wiem, że sporo osób decyduje się na różne zbiorniki albo na szambo. Wszystko zależy od preferencji. Nam się nie chce dbać o to żeby dzwonić już wcześniej po szambowóz więc wolimy po prostu mieć oczyszczalnię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 25-03-2015, 14:31
arturo900 arturo900 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Hm... ja mogę napisać tylko tyle, że z braku kanalizacji sam stanąłem przed taki dylematem... długo myślałem o zwykłej oczyszczalni z drenażem ale ostatecznie zdecydowałem się na biologiczną. Ma to wyglądać tak, że z domu ścieki wędrują do trzykomorowej oczyszczalni biologicznej, z niej do studzienki, z której to oczyszczona woda będzie w sezonie wykorzystywana do podlewania trawnika, mycia samochodu itp., a dopiero z tej studzienki przelewem do drenażu rozsączającego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 04-11-2015, 14:30
Kali Mężczyzna Kali is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 314
Domyślnie

Osobiście pod każdym względem stawiałbym na oczyszczalnie, ale skoro to na wisi to można się jeszcze pokusić na to szambo. Kwestia finansów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 27-12-2015, 21:18
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

Myślę, że to bardzo dobre rozwiazanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 08-04-2016, 12:18
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Oczyszczalnie to bardzo fajna sprawa, sprawdzają się świetnie jeśli ktoś o nie dba. Dlatego właśnie warto stosować biopreparaty http://www.bioires.pl/biopreparaty/ tego rodzaju, żeby za jakiś czas nie skarżyć się na przykry zapach. Moim zdaniem taka oczyszczalnia jest lepszym rozwiązaniem niż szambo, bo mogę taką wodę później wykorzystać w ogrodzie, co przekłada się na oszczędności. Wiadomo jednak, że nie każdy ma ogród, więc potrzeby są różne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 17-08-2016, 09:36
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

To rozwiązanie jest o wiele lepsze niż tradycyjna szambo. Nowoczesne, przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków z Eko Dren posiadają sterowniki zewnętrzne, dzięki czemu w razie awarii można w szybki i prosty sposób wszystko naprawić. Dużą zaletą oczyszczalnie jest jeszcze to, że z niej nie wydobywają się żadne zapachy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.