kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 14-12-2014, 09:40
monisia monisia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

oo, świeczki by były dobre. jest dużo takich świeczek które odstraszają komary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 15-12-2014, 09:42
zazou's Avatar
zazou zazou is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 30
Domyślnie

Świeczki działają do pewnego stopnia. My z sąsiadami zrzuciliśmy się na odkomarzanie i oprysk całej ściany lasu i muszę przyznać, że naprawdę dużo to dało. W końcu nie ma problemów z małymi, skrzydlatymi krwiopijcami

Więc jeśli ktoś ma problem z komarami, to polecam zainwestować w odkomarzanie!
__________________
Ejże! Kto to widział króla zwierząt z grzywą niczym pchła?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 27-01-2015, 13:34
PROMARITA2665 PROMARITA2665 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 10
Domyślnie

Świeczki to jest bardzo dobry pomysł a ja jeszcze polecam coś takiego jak jakieś specjalne roślinki, które właśnie odstraszają wszelkiego typu takie owady bo są takie i takie właśnie posiadam i się niczego nie boję hihi Jednak i tak się zawsze muszę popryskać jakimś dyzodorantem na te paskudztwa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 31-01-2015, 23:02
sara.lapa sara.lapa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Słyszałam,że obsadzenie ogrodu dużą ilością lawendy odstrasza komary ale czy to takie skuteczne do końca nie wiem, bo mnie stać było raptem na dwie sztuki w tym roku no to cudów nie zdziałały no bo jak. Możesz spróbować naturalnie przynajmniej bez chemikaliów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 05-02-2015, 13:56
Edward79 Edward79 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 12
Domyślnie

Lawenda oraz takie świeczki specjalnie to już w lecie nie będziecie miały komarów, które niestety bardzo nieznośnie brzęczą po prostu nad uchem..Uważam właśnie, że warto też kupić jakieś specjalne kwiatki w doniczkach, które po prostu jakoś mocno odstraszą te okropne komarzyska - są bardzo męczące jeszcze jak ktoś mieszka w warmińsko-mazurskim..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 25-02-2015, 10:02
Dorotkaqwe Dorotkaqwe is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

Trzeba specjalnie takie kwiatki mieć w tym ogrodzie bo bez tego nigdy się nie pozbędziecie się akurat tych okropnych komarzysk. Najgorsze są wiecie komarzyce bo podobno one tylko kąsają hihi Ja u siebie mam nawet takie kwiatki nawet w domu bo chcę się raz na zawsze pozbyć tych okropnych komarów bo są najgorsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 25-02-2015, 17:46
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

nie słyszałam jeszcze o tym, ale brzmi rozsądnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 12-03-2015, 10:42
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Nie wiedziałam o tym, będę musiała to wziąć pod uwagę jak przyjdzie lato.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 25-03-2015, 14:33
arturo900 arturo900 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Woda stojąca. Pozbądź się wody stojącej wokół domu i w jego okolicy. Nawet niewielka jej ilość stanowi sprzyjające warunki do rozwoju komarów. Sprawdź puste doniczki i baseny dziecięce przed domem. Upewnij się, że wylewasz wodę z basenu dla dzieci za każdym razem, gdy kończysz jego użytkowanie. Wylewaj również wodę z różnych rzeczy na podwórku lub balkonie, które mogą stać się pojemnikami na nią po deszczu.
2

Przycinaj drzewa i krzewy. Pamiętaj o regularnym przycinaniu drzew i krzewów wokół domu, zwłaszcza, gdy bezpośrednio stykają się z budynkiem (ścianą, dachem lub werandą). Stanowią one idealne miejsce do wylęgu komarów.
3

Świece cytronellowe. Rozmieść świece z zawartością olejku cytronellowego wokół miejsca, w którym przebywasz, aby odgonić się od komarów. Jest to jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na ochronę przed komarami. Komary stronią też od świec o zapachu lawendy lub cytryny. Nie zaszkodzi spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 07-05-2015, 18:47
michaell66 michaell66 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Dla mnie do tej pory najskuteczniejsze okazały sie opryski - i na komary i na muchy. Niestety komary sa wyjatkowo parszywe do wytępienia ale na szczęście można sobie z nimi jakoś radzić. U mnie sprawdził się preparat Reset Strong. Mam nadzieję że w tym roku nie będzie ich dużo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.