kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 20-04-2018, 13:23
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie audyt rodo

Czy ktoś z Was zakończył już w swojej firmie zmiany dotyczące tematyki RODO? Weszły w życie nowe przepisy dla przedsiębiorców przechowujących dane wrażliwe i trzeba je teraz odpowiednio zabezpieczyć. Czy korzystał ktoś z firmy zewnętrznej takiej jak ta http://itls.pl/ bądź podobnej? Która przeprowadziłaby audyt w firmie i powiedziała co należy zrobić. Dla mnie przepisy są zawsze dość skomplikowane i wolę takie rzeczy zlecać komuś dla kogo to bułka z masłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 20-05-2018, 07:45
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 323
Domyślnie

Sporo teraz zamieszania z tym RODO. Ostatnio czytałam ciekawy artykuł na stronie http://www.gloswielkopolski.pl/stref...-sap,13067275/ w którym zostało opisane, jak przygotować własne przedsiębiorstwo do wdrożenia RODO. To już tak naprawdę ostatnie chwile, żeby się na to przygotować, więc zachęcam do zapoznania się z artykułem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 27-09-2018, 19:10
janczarka janczarka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 283
Domyślnie

RODO to w ogóle trudny i dość skomplikowany temat. U nas na szczęście obyło się bez szkolenia ale samodzielnie zaopatrzyłam się w dobrej jakości literaturę związaną z tym tematem. Można ją np zamówić w wydawnictwie Wiedza i Praktyka. Szybka wysyłka, dobre ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 15-12-2018, 12:39
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

Tak, tak - audyt bezpieczeństwa informacji to najlepsze rozwiązanie, o ile nie konieczne. Też dowiaduję się teraz wiele na ten temat, ponieważ będę zakładała własną firmę i nie wiem, w jaki sposób powinno przechowywać się dane innych osób i nie wiem, w jaki sposób zabezpieczyć swoje zdanie. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie mi we wszystkim pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 16-12-2018, 00:06
kinka kinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 1 519
Domyślnie

Z tym RODO to naprawdę wszyscy przesadzają. Owszem kary są duże, ale samodzielnie można ogarnąć temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-01-2019, 14:30
Ajlar Ajlar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 526
Domyślnie

Cytat:
Napisał kinka
Z tym RODO to naprawdę wszyscy przesadzają. Owszem kary są duże, ale samodzielnie można ogarnąć temat.

Wiesz co nie wiem, czy ludzie przesadzają. Takie przepisy weszły i co zrobić... Jak prowadzi się firmę i ma się dostęp do danych to niestety trzeba przestrzegać przepisów RODO. Oczywiście można samodzielnie to ogarnąć, tylko trzeba wiedzieć jak Najlepiej zapisać się na szkolenie https://www.proxymo.pl/rodo-it.php żeby bliżej zaznajomić się z tematem. Te przepisy sa strasznie zagmatwane, każdy interpretuje to inaczej dlatego chyba najlepiej dowiedzieć się co o tym sądzą specjaliści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 24-07-2019, 04:04
lila lila is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 546
Domyślnie

Oprócz audytu pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych należałoby przeprowadzić audyt pod kątem wymagań ppoż https://www.seka.pl/uslugi/uslugi-bh...-zakresu-ppoz/ , czy na przykład dany budynek je spełnia i osoby w nim przebywające są bezpieczne. Też czy w razie pożaru ewakuacja osób zagrożonych będzie możliwa. Ważne to są sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 24-07-2019, 08:52
figa figa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 924
Domyślnie

janczarka ja też korzystam od jakiegoś czasu z oferty wydawnictwa Wiedza i Praktyka i szczerze mogę polecić. Mają w zasadzie wszystko co potrzebne, ze świecą szukać takich publikacji w tradycyjnych księgarniach. Ogromny plus za niewygórowane ceny i super kontakt z ludźmi z infolinii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 26-07-2019, 07:31
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

RODO działa już od ponad roku i zdaje mi się, że w większości firm obyło się bez większych kłopotów. Z tego co wiem, wiele firm, szczególnie prawnych zajmuje się wdrażaniem RODO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 27-07-2019, 11:21
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Wszystkie kwestie związane z RODO są bardzo ważne. Polecam chociażby zainteresować się niszczeniem danych z dysków twardych. To też jest istotne. Na stronie http://prodevice.pl/ poczytacie sobie więcej na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.