kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 18-05-2015, 13:10
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Przyczyny kamicy żółciowej

Jakie są najczęstsze przyczyny kamicy żółciowej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 18-05-2015, 16:01
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Do takiej choroby dochodzi gdy powstają kamienie i to one, próbując się wydostać wywołują ból.
Poczytaj sobie dokładniej tutaj jak przebiega kamica żółciowa. Pocieszające jest to, że 80% przypadków kończy się samoistnym usunięciem kamieni.
Poza tym warto stosować leki rozkurczowe, bo one rozluźniają kanały, którymi kamienie się wydostają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 26-05-2015, 12:07
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Tylko czemu powstają te kamienie? Chyba o to było pytanie. Ja je mam i jakoś mi samoistnie się nie usunęły niestety
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 17-01-2022, 14:57
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Niestety, ale wpływ na powstawanie kamieni mają także nasze codzienne zachowania, jak również dieta. Tak moi drodzy, warto wspomnieć, że brak ruchu niestety, ale nie działa tutaj pozytywnie. Tak samo jest również z dietą. Jeżeli spożywamy duże ilości mięsa, a także soli, a do tego nie przyjmujemy odpowiedniej dawki płynów, to sprzyjajmy powstawaniu kamieni. Warto także dodać, że niektóre choroby mogą sprzyjać powstaniu kamicy. Od siebie, tak na szybko wspomnę o osteoporozie, dnie moczanowej, czy też chorobie Leśniewskiego-Crohna oraz o zespole złego wchłaniania. Szerzej ten wątek został omówiony w tym https://www.dbajonerki.pl/schorzenia...amicy-nerkowej przydatnym artykule. Warto zajrzeć, bo można tam również znaleźć informacje o leczeniu tego schorzenia oraz o tym, jak uniknąć zachorowania. Muszę przyznać, że sama kiedyś nie zwracałam na to uwagi, ale odkąd ten materiał przeczytałam, to zmieniłam swoje podejście i inaczej patrzę na swoją codzienną dietę. Staram się też znacznie więcej pić wody.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.