kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #131  
Stary 22-05-2015, 12:36
paticia paticia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Tak coś za coś ale w dłuższej perspektywie to Ciebie taniej wyniesie mieszkanie w bloku. Nie musisz płacić kasy za ten piec gazowy, którego opłaty są bardzo duże i sięgają nawet czasem w zimie 1000zł..To jest dużo za tą kwotę to ja mam już prawie 2 miesiące opłat w bloku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Stary 24-05-2015, 17:18
jastka4 jastka4 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

No tak, ogrzanie domu, a ogrzanie mieszkania to dwie różne bajki. Zresztą całe utrzymanie domu to spore wydatki są. Dlatego często wybiera się mieszkanie, bo jest dużo tańsze w utrzymaniu. Koszt zakupu to może być nawet podobny, ale potem to inne kwoty już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Stary 25-05-2015, 01:10
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

Ja postawiłem na mieszkanie i niedługo będę się wprowadzać. Trwałoby to znacznie dłużej, gdyby nie pomoc tej kancelarii: http://notariusz-kochanowskiego18.pl/#onas . Miałem kilka nieścisłości w papierach, ale oni wszystkim się zajęli i wyjaśnili za mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Stary 25-05-2015, 08:09
bialamarta bialamarta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

Myślę, że przed założeniem rodziny lepiej jest posiadać mieszkanie. Zawsze można je zmienić na inne lub łatwo sprzedać (jeśli jesteśmy właścicielami). Mimo wszystko dom jednorodzinny jest cały czas traktowany jako wzmocnienie stabilizacji, więc zazwyczaj decydują się na niego rodziny z dziećmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Stary 25-05-2015, 20:24
bażej776 bażej776 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 2
Domyślnie

Witam ... Mam pytanie do osób, które przeprowadziły się z mieszkania do domu. Jak refleksje po, jakie odczucia? jak wam się mieszka? Czy jesteście zadowolone ze zmiany? W moim przypadku wygląda to tak, mam mieszkanie - 50 m. przeprowadzam się do domu 180 m i nie wiem jak się do tego przyzwyczaję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Stary 02-06-2015, 15:30
Diduszka Diduszka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

uu to jednak jest różnica z 500 do 180 metrowego domku ja miałam podobnie przeprowadziłam się z mieszkania do domu o 120 metrach kwadratowych było na początku ciężko ale tyle swobody że człowiek nie wie co ma ze sobą zrobić. Z czasem jest tak żę już zaczyna być to przyzwyczajeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Stary 03-06-2015, 12:08
Parka Parka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Widze że koleżanka chyba się p[omyliła o jedno zero miało być 50 chyba. Też miałam podobnie gdy przeprowadzałam się do domu po rodzicach z mieszkania to była jakaś masakra. Wszystko to chyba tylko kwestia czasu i kwestia przyzwyczajenia. Do wszystkiego idzie przywyknąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Stary 05-06-2015, 14:30
Gretkia Gretkia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 5
Domyślnie

Ja przez 6 lat mieszkałam w bloki dokładnie 48 metrów kwadratowych przez te 4 lata budowaliśmy dom troche nam zeszło ale trzeba było dorobić troche kredytu pobrać. Po tych 4 latach przeprowadziłam się do domu który ma 150 metrów kwadratowych.Było się cięzko przyzwyczaić ale po tygodniu już mieszkania wszystko było jak w najlepszym porządku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Stary 06-06-2015, 18:11
Tarnpolinka Tarnpolinka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 8
Domyślnie

Myślę, że dom to jednak lepsza inwestycja od mieszkania. Zawsze to większa przestrzeń, a ceny w ostatnich czasach coraz bardziej stają się równe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Stary 08-06-2015, 14:11
adakol adakol is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Niby dom to dobra inwestycja, ale nie dla wszystkich. Teraz młodzi ludzie nie mają stabilizacji zawodowej, często zmieniają pracę i miejsce zamieszkania, a w takich warunkach decydowanie się na budowę domu jest niezwykle ryzykownym pomysłem moim zdaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.