kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #61  
Stary 18-07-2015, 18:02
limfeta limfeta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

szybki obiad ....

A co będziemy potrzebować:
500g fasoli szparagowej długiej;
150ml śmietany do gotowania;
1 łyżeczka masła;
wiązka szczypiorku;
szalotka;
100g sera gamborzola lub gorgonzola;
sól, pieprz do smaku

Fasolkę ugotować w lekko osolonej wodzie. Szczypiorek z cebulką podsmażyć na maśle. Całość zalać śmietanką i chwilę pogotować. Do gotującego się sosu wrzucić kawałki sera i gotować do momentu jak się rozpuści i zagęści sos.
Fasolkę wykładamy na talerz, polewamy sosem posypujemy świeżo zmielonym pieprzem, świeżymi ziołami lub chrupiącą cebulką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Stary 18-07-2015, 18:34
bejbe bejbe is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Dzisiaj był ten rarytasik:-)
Soczysta pierś drobiowa w sosie teriyaki

Pierś z kurczaka – 1 szt.
Ryż brązowy
Sezam czarny
Sól, pieprz
Oliwa z oliwek
Sos teriyaki Folwark
Pierś umyć, osuszyć, doprawić solą i pieprzem. Wymieszać sos teriyaki Folwark z czarnym sezamem. Zamarynować przyprawione mięso w sosie i odstawić na pół godziny do lodówki. W międzyczasie ugotować ryż. Na patelni grillowej rozgrzać oliwę z oliwek i podsmażyć zamarynowane mięso po kilka minut z każdej strony. Soczystą grillowaną pierś ułożyć na ryżu. Gotowe!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Stary 18-07-2015, 19:06
frania12 frania12 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Kurczak z fetą krok po kroku
czas: 30 minut liczba porcji: 2
Składniki:

500 g piersi kurczaka
100 g sera feta (ten twardszy, nie sałatkowy ala feta)
1 łyżeczka oregano
1/2 łyżeczka pieprzu cayenne
pieprz, sól do smaku
1 łyżeczka kurkumy
1 łyżka oliwy


KROK 1:
Robię otwór nożem i wkładam ser feta do środka.
Przepis na kurczaka
KROK 2:
Mieszam oliwę z przyprawami. I nacieram kurczaka.
Przepis na kurczaka
KROK 3:
Zawijam w folię aluminiową i wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika. Piekę około 20 minut. Można też zrobić wersję alternatywną w parowarze (też w folii). Podaję z fasolką. Smacznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Stary 18-07-2015, 20:36
Kaskadowata Kaskadowata is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

sajgonki


składniki:

grzyby mun, papier ryżowy, marchew, cukinia, papryka czerwona, ogórek kiszony, imbir, czosnek, papryczka peperoni, cebula dymka, sos sojowy, ocet ryżowy

przyrządzanie:

1. We wrzątku namaczamy grzyby mun.

2. Cukinie, marchewkę i ogórek kroimy. Cebulę i paprykę chili siekamy. Ucieramy korzeń imbiru i czosnek.

3. Smażymy wszystkie warzywa na woku.
4. Dodajemy sos sojowy, ocet ryżowy, imbir i czosnek. Mieszamy.

5. Kiedy farsz ostygnie namaczamy pojedynczo papier ryżowy. Na każdy papier nakładamy farsz, składamy boki i zwijamy w rulonik.
6. Odstawiamy na pół godziny, a potem smażymy w dużej ilości oleju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Stary 19-07-2015, 17:33
kiepska kiepska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 9
Domyślnie

Placki ziemniaczane

ziemniaki 1 kg
cebula 2
Czosnek (niekoniecznie) 2 ząbki
jajka 2
mąka pszenna 2-3 łyżki
sól i pieprz
olej lub smalec do smażenia

Obrać ziemniaki i cebulę. Na tarce o małych otworach zetrzeć ziemniaki i cebulę. Wylać masę na sitko ustawione na naczyniu. Lekko odcisnąć. Ziemniaki wymieszać z roztrzepanymi jajkami i mąką. Z naczynia, nad którym odcedzaliśmy ziemniaki odlać delikatnie sok, zostawiając na dnie mąkę ziemniaczaną. Mąkę tę dodać do masy. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Smażyć na złoty kolor. Uwaga: aby masa ziemniaczana nie ciemniała niektórzy dodają do niej łyżkę śmietany lub gęstego jogurtu. Sposób smażenia placków zależy od upodobań – jedni lubią placki małe i grubsze, inni cieńsze „z koronką” czyli cieniutkim, chrupiącym brzegiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Stary 20-07-2015, 12:27
ulansa ulansa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Falafel
Składniki na około 30 kotlecików:

300 g suchej ciecierzycy
1 mała cebulka
2 ząbki czosnku
2 łyżki drobno posiekanej pietruszki
2 łyżki drobno posiekanej kolendry, można pominąć i dodać więcej pietruszki
1 łyżeczka mielonego kuminu
1/2 łyżeczki mielonych ziaren kolendry
1/2 łyżeczki mielonego kardamonu
1/2 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki chili
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżeczka soli
olej do smażenia, najlepszy będzie rzepakowy lub z pestek winogron

Przygotowanie:

Dzień przed robieniem falafli ciecierzycę zalać dużą ilością zimnej wody w dużej misce. Przez noc podwoi swoją objętość.
Następnego dnia ciecierzycę odcedzić, opłukać i zmielić w maszynce do mielenia razem z cebulą. Do zmielonej masy dać natki, sodę, sól i resztę przypraw, jeśli nie macie mielonych przypraw możecie też zmielić je razem z ciecierzycą. Wszystko dokładnie wymieszać i dodać 1 - 2 łyżki wody - masa jest dobra, kiedy ściśnięta w ręce łatwo przyjmuje kształt. Przykryć szczelnie folią i odstawić do lodówki na pół godziny lub dłużej.
W dużej patelni z grubym dnem rozgrzać olej, warstwa powinna mieć 2 - 3 cm. Nabierać po łyżce masy i formować małe, lekko spłaszczone kulki. Ważne jest, by dokładnie je ścisnąć, w przeciwnym wypadku będą się rozpadać.
Uformowane falafle od razu wrzucać na gorący olej na patelni i smażyć 2 - 3 minuty z każdej strony. Następnie odkładać na talerz wyłożony papierowym ręcznikiem, żeby odsączyć je z tłuszczu i od razu podawać ze świeżymi warzywami, sałatkami lub hummusem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Stary 02-10-2015, 11:38
PaulinaD's Avatar
PaulinaD PaulinaD is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 42
Domyślnie

A u mnie dzisiaj gulasz z łopatki wieprzowej z frytami i surówką - bardzo lubię to danie. Przepis na gulasz mam stąd - http://www.wieprzopedia.pl/gulasz-z-łopatki. Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy Wy też czasem kompletnie nie macie pomysłów na obiad? Ja tak dzisiaj miałam i minęło sporo czasu, aż pomyślałam o gulaszu . A jutro chcę zrobić zupę pomidorową z ryżem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Stary 12-10-2015, 11:25
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Jakie pyszności! Już część przepisów sobie zapisałam i z pewnością przygotuję Od kilku dni chodzą za mnie bitki z ziemniakami i jakimś sosem. Wczoraj dowiedziałam się, że na rynku dostępne są sosy kieleckie - http://www.wspspolem.com.pl/nasze-pr...sosy-kieleckie tego samego producenta słynnego majonezu Kieleckiego. Czy próbowałyście już tych sosów? Jak wam smakowały? Ja szukałam w moim osiedlowym sklepiku ale nie znalazłam. Będę musiała zobaczyć jutro na zakupach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Stary 23-10-2015, 20:32
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

O faktycznie co przepis to lepszy. Ja polecę wam rybę w grzybach. Ja jadłam ją w Krakowie w restauracji Mekong. Ale w domu robię inaczej. Przede wszystkim ryba słodkowodna np szczupak, smażymy normalnie na oleju. A grzybki leśne duszone cebulką. Pamiętać o mieszaniu grzyby lubią przywierać. Na 15 min przed końcem dodac rybę, by chwile się razem podusiły. Podawać z chlebem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Stary 28-10-2015, 11:14
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Tak robię nawet dość często. Uwielbiam też solę z sosem z palonego masła, cytryny i pietruszki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.