kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 23-10-2013, 10:16
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie Emerytura - czy musi być smutna?

Jak sobie wyobrażacie emeryturę? Czy odkładacie już na nią pieniądze? Wg przewidywań na ZUS nie ma co liczyć ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 23-10-2013, 10:55
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Chciałabym emeryturę spędzić w jakimś ciepłym kraju pod palmami Aby to osiągnąć, trzeba już teraz o to zadbać. Inwestując np w takie http://www.ihouse.pl/ nieruchomości pod wynajem. W każdym mieście można znaleźć ciekawe oferty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 02-12-2013, 18:07
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Na razie moja sytuacja zawodowa jest jeszcze niestabilna.
Ale jak się trochę unormuje, na pewno założę konto oszczędnościowe, np. takie: http://www.vwbank.pl/konto-oszczednosciowe.html.
No i planuję co miesiąc coś tam wpłacać, chociażby 50 zł, żeby potem mieć za co wykupić chociażby leki na starość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 03-12-2013, 09:06
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Dlatego razem z mężem postanowiliśmy, że sami odłożymy pewną sumę pieniędzy na własną emeryturę.
Mamy już kilka lokat i właśnie na nie zamierzamy stawiać w przyszłości.
W tym miejscu możecie przeczytać jakie są najlepsze lokaty walutowe - moim zdaniem warto ulokować pewną sumę w obcej walucie. To bezpieczniejsze.

Ostatnio edytowane przez dorocina : 03-12-2013 o 09:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 24-01-2014, 12:40
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Biorąc pod uwagę w naszym kraju, to ta emerytura będzie gorsza od najlepszego melodramatu w kinie. No chyba, że ktoś bawi się w jakieś inwestowanie? Albo ma tak dużą pensję, że może dość sporo zaoszczędzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 04-02-2014, 13:16
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Mam nadzieję, że moja emerytura nie będzie smutna :P Zamierzam zaoszczędzić odpowiednią sumę poprzez inwestycje, opiekować się mężem, by dożył ze mną starości i zapisać się kiedyś do klubu seniorów, żeby jeździć na tanie wycieczki i narzekać z innymi babciami na świat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-03-2014, 20:56
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Ja od niedawna zaczęłam interesować się rynkiem pierwotnym obligacji korporacyjnych. Co prawda jeszcze nie czuję się na tyle pewna by inwestować, aczkolwiek sądzę, że za niedługo zacznę to robić, ponieważ niestety nie wierzę za bardzo w moją przyszłą emeryturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 30-10-2014, 19:56
EdytkaXX EdytkaXX is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 47
Domyślnie

Ja na pewno będę chciała być aktywna na emeryturze, może też będę nadal pracowała. Przynajmniej na cześc etatu. Dzięki temu bedę miała kontakt z innymi ludźmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 11-11-2014, 12:09
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Moja babcia niby nie ma dużej emerytury, ale była chyba na tyle oszczędna, że udało jej się odłożyć trochę gotówki. Do tego miała jakieś polisy. Teraz może sobie nawet od czasu do czasu pozwolić nawet na wycieczkę. Była ostatnio w Chorwacji. Znalazła ponoć jakąś tanią wycieczkę na http://www.qtravel.pl/inspiracje/wys...horwacja-id327 i pojechała. Jest bardzo aktywną osobą, więc się o nią nie martwimy, bo świetnie daje sobie radę. Patrząc na nią wiem, że nie muszę bać się starości i emerytury, bo to tylko ode mnie będzie zależało, jak będzie wyglądać. A w Chorwacji było ponoć super, bardzo piękny kraj:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 11-11-2014, 21:39
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Nie musi być - wszystko to kwestia podejścia.
Przykładem mogą być moi dziadkowie. Jeden jest zamknięty i całe dnie spędzałby w domu. A drugi nauczył się obsługi komputera, uwielbia gry w stylu tej: http://dogry.pl/my-free-zoo , a ostatnio zapisał się jeszcze na kurs angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.