kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 17-10-2014, 16:57
netcezaryna1934 netcezaryna1934 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 9
Domyślnie Problem z ptactwem

Witam Panie Kilka lat temu zakupiłam na pobliskim targu sadzonkę czereśni. W tym roku po raz pierwszy na drzewku pojawiło się sporo owoców. Niestety, nie udało nam się doczekać do ich dojrzenia, gdyż w większości zostały zjedzone przez ptaki (prawdopodobnie szpaki). Próbowałam stosować różne domowe metody odstraszania ptaków, jednak to nic nie dało. Postanowiłam więc zainwestować w profesjonalny odstraszacz. Czy miałyście może doświadczenie z tego typu wynalazkami? Gdzie mogę zakupić sprawdzony i skuteczny produkt?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 17-10-2014, 19:31
milowitevil87 milowitevil87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 10
Domyślnie

Do tej pory moim odstraszaczem było kilka puszek na metalowym pręcie - działało z marnym skutkiem. Nigdy wcześniej nie słyszałam o takim wynalazku, ale poszukałam trochę w internecie i przeczytałam, że taki odstraszacz to nic innego jak urządzenie z głośnikami emitujące odstraszające dźwięki. Kilka przykładów masz w tym sklepie http://importmania.pl/pol_m_Dom-i-ogrod-150.html. Gdzieś nawet spotkałam się z nazwą tego "sztuczny kruk"

Ostatnio edytowane przez milowitevil87 : 04-11-2014 o 05:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 20-10-2014, 21:41
hiperbryda1703 hiperbryda1703 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 10
Domyślnie

U mnie chodzi urządzenie ultradźwiękowe odstraszające gryzonie. Mój mąż zakupił taki "sprzęcior" chyba na allegrooo 2 lata temu w akcie desperacji kiedy to plaga szpaków zjadła nasze czereśnie. Od tamtej pory ich nie widać, teraz w ogrodzie szaleją nornice i krety szaleją w ogrodzie i jak na razie nie działa na nie to urządzenie a szkoda myślałam że też się ich pozbędę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 21-10-2014, 09:22
Thececelia90 Thececelia90 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 8
Domyślnie

Też mam taki odstraszacz. Wydaje dźwięki drapieżnych ptaków. Całkiem skuteczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 21-10-2014, 22:36
Lottie2989 Lottie2989 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 10
Domyślnie

u mnie cierpią nie tylko czereśnie. borówka amerykańska niestety jest niedaleko czereśni :/ też nie doczekałam, a byłaby taka ładna! również zastanawiamy się w domu nad zakupem odstraszacza, przynajmniej teraz powinny być najtańsze, bo jest po sezonie. rozmawiałam z okolicznym właścicielem plantacji borówek, jak sobie właśnie radzi z ptakami i mówił, że na duże tereny takie cudo się nadaje, ale na małym wystarczy jakaś szmatka czy wspomniane puszki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-11-2014, 14:51
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

To tylko niewinne zwierzątka. Naprawdę aż tak zależy Ci na czereśniach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 01-04-2015, 07:24
Elza Elza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał netcezaryna1934
Witam Panie Kilka lat temu zakupiłam na pobliskim targu sadzonkę czereśni. W tym roku po raz pierwszy na drzewku pojawiło się sporo owoców. Niestety, nie udało nam się doczekać do ich dojrzenia, gdyż w większości zostały zjedzone przez ptaki (prawdopodobnie szpaki). Próbowałam stosować różne domowe metody odstraszania ptaków, jednak to nic nie dało. Postanowiłam więc zainwestować w profesjonalny odstraszacz. Czy miałyście może doświadczenie z tego typu wynalazkami? Gdzie mogę zakupić sprawdzony i skuteczny produkt?
U mojej rodziny na wsi maja tez czereśnie i mnóstwo szpaków, zawsze odstraszają je strzałami ze śrutu, nic na to nie działa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 24-10-2018, 13:46
laska88 laska88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 761
Domyślnie

I z myszami, szczególnie zimą.. ten problem lubi się powtarzać, bo myszy chowają się pod maskami naszych samochodów. Możecie spróbować z takim odstraszaczem https://tatarek.com.pl/odstraszacze/...ni-do-pojazdow jest ultradźwiękowy, powinien bez przeszkód zadziałać. Nie wiem czy działa też na ptaki, przypuszczam, że na te zwierzęta trzeba innych metod.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 25-10-2018, 01:02
KamilaSz KamilaSz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 4
Domyślnie

Nie testowałam jeszcze profesjonalnych odstraszaczy, ale też męczę się z ptakami. Przylatują do morwy, którą mam w ogrodzie i wszystko zżerają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 25-10-2018, 14:38
wozniakbozena wozniakbozena is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 26
Domyślnie

Dokładnie, ludzie marnują owoce po prostu dlatego że przyjemnie jest mieć kwiaty wiosną...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.