kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 20-06-2016, 11:32
kamikka kamikka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 224
Domyślnie Chore zatoki

Jak w temacie. Mamy lato, a ja leżę w łóżku z chorymi zatokami i okropnym bólem głowy spowodowanym chorymi zatokami. Stało się to już któryś raz i wiem co nieco o tym, ponieważ trafiłam na tę http://leczzatoki.pl/pzz.php stronę, gdzie jest bardzo fajnie dużo opisane, ale chciałabym wiedzieć jak można temu zapobiegać, ponieważ często mnie to dopada, nawet podczas aktywowania się mojej alergii.... Jakieś pomysły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 20-06-2016, 17:01
malvina malvina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 194
Domyślnie

Ja się zastanawiam, czy chore zatoki mogą nie boleć? Bo od jakiegoś czasu męczy mnie katar. Brałam różne tabletki na przeziębienie, ale teraz zastanawiam się, czy to nie zatoki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 27-06-2016, 16:35
Ajlar Ajlar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 526
Domyślnie

zatkany nos to prawdziwa tragedia - kto nie mial nigdy pare dni albo i dluzej zatkanego nosa - ten nie wie, jak to potrafi czlowieka wymeczyc:/ A moze masz po prostu alergie? Robilas testy alergiczne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 28-06-2016, 12:47
Majka555 Majka555 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 11
Domyślnie

A czy dodatkowo występują jakieś bóle mięśni? Zatoki bardzo często połączone są z grypą, przynajmniej u mnie, zawsze jak jestem przeziębiona lub mam grypę to od razu wchodzą w to zatoki. Najlepiej wziąć jakieś tabletki na grypę a do tego krople do nosa i po kilku dniach powinno być wszystko w porządku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 15-07-2016, 23:25
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Co roku we wrześniu łapie mnie zapalenie zatok, jak tylko zaczynam czuć ten charakterystyczny ból od razu łykam ibum zatoki http://ibum.pl/produkt/ibum-zatoki/ działa przeciwzapalnie dlatego dzięki temu udaje mi się uniknąć antybiotyków i łagodzi od razu ból i to na kilka godzin. Przy zapaleniu nie ma mowy o nachylaniu się, spać mogę tylko z głową uniesioną, czasami puchnę. Na szczęście nie trwa to bardzo długo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-05-2017, 04:15
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Oj nie ma chyba nic gorszego niż zatkany nos. Ja strasznie tego nie lubie. Zwariować można jak tak wszystko pozatykane. Czytałam ostatnio o środkach na katar i trafiłam na stronę http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty/rhinoton-spray/. Znalazłam tam Rhinoton. To taki spray na bazie wody morskiej do łagodnego oczyszczania nosa. Można go stosować przy przeziębieniu, alergii jak i smogu( to ostatnie nie co mnie zaskoczyło ale są widocznie na bieżąco z potrzebami ) Tak czy siak zaciekawili mnie bo mają naturalne składniki w swoich produktach no i ta woda morska. Mama mi zawsze mówiła że na katar to dobra jest właśnie taka woda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-05-2017, 11:27
Renia Renia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 46
Domyślnie

ja od bardzo długiego czasu mam poważne problemy z zatokami, dwukrotne oczyszczanie, zdarzają się takie fale, że kilka dni z rzędu sinupret to mój jedyny ratunek, zatoki już takie niestety są
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 05-04-2018, 22:56
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Chore zatoki to nic przyjemnego . W takim przypadku najlepiej od razu iść do lekarza. Jeżeli bardzo źle się czujesz lepszą opcją będzie wizyta domowa. U nich https://lekarzobok.pl/ możesz taką umówić. Jest to możliwe np na terenie Wrocławia. To fajna opcja i warto z niej korzystać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 07-04-2018, 19:46
ciemnowlosa_ ciemnowlosa_ is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Posty: 4
Domyślnie

na zatoki to będzie trzeba antybiotyk...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 09-04-2018, 18:54
Patena Patena is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 392
Domyślnie

Antybiotyk jak najbardziej jednak zanim zacznie działać to trochę minie. Zatkane zatoki to mega dyskomfort więc trzeba jakoś udrożniać nos. Ja mam w domu aspirator do nosa Katarek, który podłącza się do odkurzacza. Co prawda kupiłam go dla córki ale jak jestem chora i mam zawalony nos to sama z niego korzystam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.