kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 29-06-2015, 22:22
Marikka Marikka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 3
Domyślnie

Jestem na tak ale oczywiście w rozsądnych ilościach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 04-07-2015, 14:02
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzonka
Osobiście uważam, że nie ma sensu całkowicie zakazywać dzieciom słodyczy,
ale oczywiście trzeba czuwać nad tym co jedzą i w jakich ilościach.
Zamiast np. słodkości słodzonych cukrem można podsuwać dzieciom czekoladę czy batoniki na bazie stewii, która jest "słodzikiem" naturalnym i zwyczajnie nie tuczy, a smakuje równie dobrze.


I wtedy można dzieciom dawać słodycze bez obawy, że to je wpędzi w otyłości.

Wiesz co , do takiej sprawy można podejść na dwa zupełnie różne sposoby i w gruncie rzeczy oba są dobre. Ja przynajmniej uważam , że z reguły są dwie rożne interpretacje tej samej sprawy , bo każdy kij ma dwa końce , z tym się na pewno zgodzisz, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 13-07-2015, 15:45
Bogsieńka Bogsieńka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

Witajcie według mnie słodycze tak tylko w umiarkowanych ilościach. Na pewno fajny pomysłem są na przykład słodkie weekendy. Ewentualnie raz dziennie coś słodkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 29-07-2015, 15:47
babciabogusia babciabogusia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 30
Domyślnie

Słodycze tylko w zdrowej odsłonie - owoce, batoniki zbożowe, ciastka owsiane... od czasu do czasu, a właściwie od okazji szczególnej, np. na urodziny można pozwolić na torty Szczecin Ale wszystko z głową
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 05-08-2015, 08:53
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Gdybym zupełnie zabroniła dziecku słodyczy, wiem że mając pod ręką sklepik szkolny i drobne na jedzenie zupełnie zatraciłoby się w zakazanym owocu. Słodycze w nagrode też odpadają, osobiście w ogóle nie popieram metod wychowawczych bazujących na systemie kar i nagan. Jemy słodycze od czasu do czasu, razem, np. po długim spacerze idziemy na gałke lodów, lub bawimy się zabawkami z jajek niespodzianek https://sweet24.pl/jajka-niespodzianki.html
tak żeby dziecko miało poczucie ze to nie o słodycze chodzi a o wspólne spedzanie czasu i celebrowanie chwili. Oczywiście pozwalam na takie rzeczy maksymalnie 2 razy w tygodniu, większość czasu faszeruje moja mała owocami i slodkimi śniadaniami (owsianka, jaglanka itp. )

Ostatnio edytowane przez Madlen89 : 11-08-2015 o 09:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 05-08-2015, 13:26
Kaniaz Kaniaz is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 70
Domyślnie

A co z czekolad?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 05-08-2015, 17:10
Juno Juno is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 7
Domyślnie

Dlaczego nie warto za szybko wprowadzać słodyczy do diety dziecka?
Smak słodki dziecko zna i akceptuje od urodzenia, natomiast inne smaki, bardziej „wytrawne", np. smak warzyw, cierpkich owoców, ukwaszonych produktów mlecznych jest dla niego nowością, do których kubki smakowe muszą się przyzwyczaić. Gdy dzieci zbyt szybko zaczynają próbować słodyczy, trudno jest do ich diety wprowadzić wyżej wymienione produkty, bo wydają się im zbyt kwaśne, mało słodkie. Jeśli chodzi o dosładzanie glukozą, melasą to nie należy tego praktykować, powoduje to te same konsekwencje jak w przypadku słodyczy - przyzwyczajanie dziecka do smaku słodkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 19-08-2015, 12:14
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Ja moim maluchom nie daję słodyczy. Jedzą dużo owoców i czasami kupuję im lody. Żadnych ciastek, batonów czy cukierków nie dostają. Ostatnio jednak trafiłam na http://www.biozona24.pl/ i zastanawiam sie nad wprowadzeniem do ich diety greckich ciasteczek Parea i innych zdrowych przekąsek bez alergenów i cukru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 19-08-2015, 13:07
Maminka Maminka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 6
Domyślnie

Słodycze warto ograniczać, ale na pewno nie zakazywać zupełnie. Przecież jak dziecko pójdzie do szkoły i znajdzie w sklepiku szkolnym batony, chipsy i inne paskudztwa to na myśl o tym, że w domu mu nie wolno będzie chciał nadrobić to w szkole, dlatego lepiej nauczyć dziecko, że słodycze tak, ale w niewielkich ilościach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 13-05-2016, 10:17
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

U nas w przedszkolu tak strasznie się przyjęło, ze jak dziecko jest bardzo grzeczne to na koniec miesiąca dostaje paczkę słodyczy :/
Próbowałam już przekonać Panią do innych nagród np gier edukacyjnych z http://www.akademia-umyslu.pl/sklep/ ale chyba nie zrozumiała...
Jak ją namówić? Uważam, ze dzieciom dużo bardziej przysłużą się tego typu gry niż słodycze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.