kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 11-06-2015, 16:55
adakol adakol is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie Ocena ryzyka w małych i średnich firmach

Współprowadzę niewielką firmę transportową, działamy dosyć stabilnie i staramy się rozwijać biznes. Niedawno zainteresował mnie temat jakim jest ocena ryzyka w działalności przedsiębiorstwa. W dużej mierze chodzi tutaj o kwestię oceny ryzyka zawodowego, związanego z potencjalnymi zagrożeniami dla pracowników podczas wykonywania obowiązków zawodowych, ale nie tylko. Ogólnie to zastanawiam się czy gdzieś można poczytać na ten temat ale w kontekście małych i średnich firm, gdyż większość materiałów, które znajduje dotyczy większych przedsiębiorstw. No i zastanawiam się też czy są na rynku jakieś narzędzia (oprogramowanie), które mogłoby jakoś wspomóc ten proces.

Ostatnio edytowane przez adakol : 08-09-2015 o 14:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 12-06-2015, 12:03
agness2 agness2 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 11
Domyślnie

Moim zdaniem są to raczej programy dla większych firm czy korporacji tylko tam ich zastosowanie faktycznie sie sprawdzi .... nie wiem jak wielka jest twoja firma... ale potrzebne są dość spore srodki żeby taki system wdrożyć i nie wiem czy dla was będzie to korzystne ... może popytajcie kogoś kto już z tego korzysta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 14-06-2015, 19:37
Dzisia Dzisia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Szczerze mowiac, nigdy nie slyszalam o takim oprogramowaniu, nawet trudno mi sobie wyobrazic jak dzialalby taki program do oceny ryzyka zawodowego w firmach. z checia sie dowiem, jesli ktos zechce wyjasnic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 15-06-2015, 09:27
adakol adakol is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał agness2
Moim zdaniem są to raczej programy dla większych firm czy korporacji tylko tam ich zastosowanie faktycznie sie sprawdzi .... nie wiem jak wielka jest twoja firma... ale potrzebne są dość spore srodki żeby taki system wdrożyć i nie wiem czy dla was będzie to korzystne ... może popytajcie kogoś kto już z tego korzysta

No właśnie, ja też się nad tą kwestią zastanawiam. Jeśli chodzi o koszty to raczej nie powinno być aż tak źle, przynajmniej tak sądzę, gdyż szukam jakiegoś gotowego rozwiązania, a nie programu tworzonego od podstaw pod konkretną firmę. Z resztą wiele zależy od branży, firma niekoniecznie musi być duża pod względem liczby pracowników, żeby ponosić spore ryzyko przy swojej działalności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 07-09-2015, 08:41
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

My do tego mamy specjalny program SAP do zarządzania ryzykiem z BPX Global. Możemy dzięki niemu znacznie bezpiecznie prowadzić swój biznes.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-02-2016, 20:04
planika planika is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 47
Domyślnie

Ja też myślę, że wdrożenie narzędzi SAP sprawdzi się w tym przypadku znakomicie. Sama skorzystałabym w tej kwestii z pomocy firmy http://itelligencegroup.com/pl/czym-sie-zajmujemy/, która znakomicie ogarnia temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 03-03-2016, 22:43
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Ja za bardzo na ocenie ryzyka się ni znam jednak jeżeli chodzi o tematy biznesowe to na pewno sporo znajdziesz informacji w tym http://cenabiznesu.pl/ serwisie. Warto z niego korzystać gdy czegoś nie wiemy bo pogłębimy wiedzę i rozwiejemy wątpliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 09-03-2016, 10:14
Kaniaz Kaniaz is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 70
Domyślnie

Teraz na takie systemy decydują się firmy i duże i małe, bo to po prostu usprawnia im działanie. Jak sobie przeczytasz o systemach na stronie http://businessnow.pl/8539,systemy-i...a-biznesu.html to znajdziesz tam wyjaśnienie dla kogo jest takie oprogramowanie i czemu warto wybierać dedykowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-03-2017, 07:54
Krysta Krysta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 7
Domyślnie

Znaczenie ma tutaj branża jeśli idzie o temat systemów informatycznych. Zobacz co sądzą o tym specjaliści z IT prowadzacy serwis portalerp.pl Tutaj opisują akurat program do kontroli kosztów budowy, ale są też inne rozwiązania tu http://portalerp.pl/program-do-kontroli-kosztow-budowy/ w wolnej chwili polecam sprawdzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 29-10-2018, 18:53
ada_90 ada_90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 1 342
Domyślnie

Jesli chodzi o rozwoj swojej firmy to na pewno znajdziemy wiele rozwiazan, ktore nam w tym pomoga. Trzeba troche poszukac, moze poczytac tutaj http://www.komputerswiat.pl/artykuly...wykonawce.aspx o specjalnych programach dla biznesu. Takie programy sa dobra opcja dla kazdej firmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.