kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 16-06-2018, 14:32
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie Lepsza praca po studiach?

Jest rzeczywiście taka zależność, czy nie zawsze?
Czy po studiach można liczyć na lepszą, lepiej płatną pracę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-06-2018, 23:10
zofialipska zofialipska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 16
Domyślnie

Już sam kierunek warunkuje to na jaką pracę możemy liczyć. Jeśli wybiera się kierunek modny, przyszłościowy to zawsze można starać się o dobrą pracę. Ja jestem po informatyce na WSH we Wrocławiu i pracę mam świetną. Informatyka zawsze będzie na czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 17-06-2018, 10:43
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie

Różnie to bywa.
Wiele zależy od nas samych i naszej determinacji.
Poza tym ważne jest to, jaki kierunek się studiuje i jaką szkołę wybiera.
Tutaj http://www.uczelnie.pl/ można sobie sprawdzić jakie uczelnie w Warszawie cieszą się największą popularnością.
Myślę, że to będzie już jakiś punkt wyjścia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 29-06-2018, 13:11
samssa samssa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 7
Domyślnie

Wybór kierunku nie zawsze musi decydować o naszej karierze, bo bardzo często teraz jest tak, że pracuje się na stanowiskach nijak związanymi z zawodem, do którego przygotowywaliśmy się na studiach. Ale faktem jest, że dobrze jest mieć ukończone studia, choćby po to, by być branym pod uwagę przez pracodawców w procesach rekrutacji. Przyjęło się, że teraz utożsamia się inteligencję i umiejętności pracownika po tym, czy ma czy nie ma papierka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-07-2018, 11:02
radoslaw22 Mężczyzna radoslaw22 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1
Domyślnie

Po studiach będzie się miało dobra pracę jak będzie się miało znajomości.Bo bez znajomości nie ma na to szans.
__________________
inveo serum do rzęs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-07-2018, 13:02
kizomba kizomba is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 652
Domyślnie

Warto się uczyć, to oprócz szansy na pracę poszerza horyzonty. Nie wiem skąd jesteście ale dzisiaj czytałam wpis o rynku pracy w Lublinie http://celnie.pl/praca-dla-ksiegowej...c-oferte-pracy może to będzie coś dla was? Warto szukać i próbować ciągle czegoś nowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-07-2018, 23:18
jassi jassi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 4
Domyślnie

Pomimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy – stopa bezrobocia wynosi mniej niż 7%* i jest to najlepszy wskaźnik od czasów rozpoczęcia badań w 1990 roku – wiele osób wciąż obawia się utraty pracy, a także problemów ze znalezieniem nowej. Dlatego podnoszenie kwalifikacji i ciągła potrzeba kształcenia – najlepszą gwarancją stabilnego zatrudnienia: https://zak.edu.pl/aktualnosci/10786...o-zatrudnienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 24-07-2018, 00:20
monteskiusz Mężczyzna monteskiusz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 4
Domyślnie

Tak się tylko mówi. Mi się jednak wydaje, że to wszystko zależy od indywidualnych umiejętności człowieka. Papier dobrze mieć, ale jeszcze lepiej mieć zdolności i pasje - jeśli ktoś jest naprawdę dobry w swoim fachu na pewno znajdzie dobrą pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 27-07-2018, 12:16
figa figa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 924
Domyślnie

Ja ukończyłam w tym roku studia na kierunku fizjoterapia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( dawna Wyższa Szkoła Mazowiecka ). W zawodzie pracuje już w zasadzie od prawie roku Nie zamierzam jednak na tym poprzestać jeśli chodzi o edukację i w pazdzierniku 2018 lub 2019 na pewno będe kontynować naukę na tej uczelni bo wybór kierunków jest ogromny a czesne bardzo przystępne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 27-07-2018, 13:16
Feeria Feeria is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 35
Domyślnie

By mieć tylko papier i nie skorzystać z wiedzy, to trochę bez sensu. Lepiej od razu dobrze przemysleć kierunek studiów, a nie wybrać sie tam, gdzie koleżanka idzie. Polski Uniwersytet Wirtualny od niedawna zapodaje prawo https://www.puw.pl/pl/studia/prawo niestacjonarnie. Fajnie jest u nich szczególnie z uwagi na naukę, która można prowadzić przez platformę, on-line. Można wybrać specjalności karnistyczna, cywilistyczna oraz gospodarczo-finansowa. To kierunek zawsze z przyszłością i dostepem do dobrej pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.