kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 10-07-2019, 11:53
wojtra17 wojtra17 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 7
Domyślnie

Słyszałam coś o tym. Jest to podobno dolegliwość, która potrafi bardzo uprzykrzyć życie osobom, którzy ją mają. Podobno po większości posiłków występują biegunki i tym podobne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 12-07-2019, 11:01
drakarcys123 drakarcys123 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 1 489
Domyślnie

Myślę, że problem jelita drażliwego dotyczy wielu osób. Warto udać się do lekarza aby skonsultować się z nim i żeby otrzymać stosowną receptę. Przy okazji, sprawdźcie czy te leki nie są wpisane na lista leków refundowanych , to może akurat zapłacicie mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 19-09-2019, 20:05
barbs barbs is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 115
Domyślnie

moja koleżanka cierpi na te dolegliwosći, musi bardzo uważać na to co je, unika smażonego, cięzkiego jedzenia a i tak nie raz się jej wzdęcia przydarzają, to właśnie ona mi poleciła ulgasim, bo szybko pomaga na wzdęcia i można się łatwo pozbyć dyskomfortu i napiętego brzucha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 16-10-2019, 07:50
lila lila is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 546
Domyślnie

Osoby z zespołem jelita drażliwego nie mają łatwo na co dzień, wierzcie mi. Z objawami, które przy nim występują nie jest łatwo normalnie funkcjonować. Chociaż tyle, że można je łagodzić. Musiałam zmienić dietę i to co mi też pomaga to stosowanie probiotyku. U mnie sprawdza się Lactoral IBD , skutecznie łagodzi ból brzucha na przykład czy biegunkę. Probiotyki wyrównują równowagę flory jelitowej, dlatego powinno się je stosować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 17-10-2019, 11:36
kobietka_10 kobietka_10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 601
Domyślnie

Wtedy trzeba naprawdę uważać na to co się je. Sama i tak teraz jestem na kuracji wyrobem Intesta bo miałam silne wzdęcia. I mam nadzieję, że się wyleczę bo to co się już nacierpiałam to tylko ja wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 20-10-2019, 21:03
lessli lessli is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 33
Domyślnie

ja słyszałam ostatnio ze na jelita jest dobry aloes do picia naprawde, działa dobrze na flore jelitowa, wiec moze warto spróbować ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 05-03-2020, 17:08
Gourmet Gourmet is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 083
Domyślnie

Czy to prawda, że na zespół jelita wrażliwego dobrze działa olej cbd z konopi https://www.eirhealth.com/pl/czy-ole...galny-w-polsce ? Znalazłam sklep, gdzie olejek jest produkowany z konopi z upraw polskich i chorwackich. Z tego co wyczytałam wszystko jest jak najbardziej legalne. Co ciekawe nawet uprawa na własną rękę będzie legalna pod warunkiem, że hodowana odmiana nie będzie miała więcej niż 0,2 THC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 13-07-2020, 23:15
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

Moja babcia wraz z wiekiem zaczela miec problemy z jelitami i wątrobą. Chociaz za życia nie palila ani nie pila alkoholu okazalo się ze ma alergie pokarmowe i musi uwazac na to co je. Do tego wszystkiego nalozyla sie nietolerancja laktozy. Sama jednak juz nie ma sily sobie gotowac wiec postanowilismy aby poszla do domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu - chociaz na jakis czas zeby tam nabrala sil i dobrych nawykow zywieniowych. W domu niestety nie ma kto gotowac bo nalozylo sie kilka wyjazdow zagranicznych. Jak tam poszla tak zostala bo jest zadowolona z panujacych tam warunkow - budynek jest nowoczesny, je tu smacznie i jak w domu no i rzeczywiscie tak jak powinna sie odzywiac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 27-05-2021, 10:12
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie

mnie męczą biegunki i to chyba jest jelito wrażliwe właśnie. muszę iść do lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 28-05-2021, 01:56
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

Biegunki zwłaszcza po antybiotyku czy po pobycie w szpitalu to niekoniecznie IBS, może być zakażenie clostridium. Często atakuje hospitalizowane, osłabione osoby. A co do metody leczenia to zobaczcie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=DpRuieIYLdQ merytorycznie o przeszczepach mikrobioty jelitowej doktor się wypowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.