kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 27-04-2017, 13:42
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Jakie wymagania ma królik?

Dzieciaki chcą królika, a ja się zastanawiam czy te zwierzaki nie są zbyt delikatne dla takich dzieciarów.
Jakie mają wymagania? Trudna jest opieka nad królikami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 27-04-2017, 14:33
qusy44 qusy44 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Posty: 1
Domyślnie

Niestety bardzo łatwo chorują


Czarter jachtu Bałtyk 2017 cena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 27-04-2017, 18:09
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Są dość wrażliwe, więc faktycznie jeśli zamierzasz pozostawić opiekę w całości dzieciakom, to może się źle skończyć.
O tym jakie wymagania mają te zwierzaki dużo piszą tutaj https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaka...ajlepsza/3422/
Poczytaj sobie co tam radzą.
Jest tam też sporo informacji o tym jaką klatkę wybrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 18-01-2018, 16:28
Krysta097 Krysta097 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 158
Domyślnie

To prawda, że o królika trzeba bardzo dbać. Są to delikatne zwierzaczki i trzeba bardzo dokładnie przestrzegać ich diety. Trzeba pilnować żeby przede wszystkim jadły głównie sianko, do tego trochę warzyw, sałaty i troszkę granulatu, tylko o dobrej jakości. Ja używałam zawsze tego dla króliczka - https://www.maxandmrau.pl/product-pol-915. Jest to dobrej jakości granulat, za którym króliczek przepadał. Ale trzeba też uważać, żeby nie jadł go za dużo. I oczywiście jeszcze dbanie o czystość królika. Zawsze musi mieć czysto w klatce i jeśli to króliczek długowłosy to trzeba go czesać, żeby nie zjadał za dużo sierści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 22-01-2018, 10:05
Reuda's Avatar
Reuda Reuda is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 7
Domyślnie Królik i jego potrzeby

Niestety królik to nie jest zwierze dla dzieci, żadne zwierzę nie jest zabawką. Jeśli zależy ci na tym, żeby dzieci miały kontakt z pupilem, bo uczy odpowiedzialności, dojrzałości itp. to super! Jednak to ty będziesz podstawowym opiekunem, musisz pilnować prawidłowej diety, aby królik był zdrowy i prawidłowo się rozwijał, królik nie może być głodny i musi pić wodę, niektóre piją bardzo dużo wody. I często chorują, to delikatne zwierzęta, musisz być na to gotowa.
Po za tym, jeśli już poznamy charakterystykę i potrzeby jakie ma królik, może stać się naszym najlepszym przyjacielem i odwdzięczy się przyjemnym mruczeniem wdzięczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 22-01-2018, 15:59
wojtekgmo4 Mężczyzna wojtekgmo4 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 7
Domyślnie

Miałem przez pewien czas królika ale oddałem go pewnej kobiecie na wsi bo trzymanie takiego zwierzaka w bloku to nie był najlepszy pomysł. Pamiętam że strasznie dużo jadł ten królik więc pewnie nie jest to tanie zwierze w utrzymaniu na dłuższą metę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 24-01-2018, 14:40
Kaslit99 Mężczyzna Kaslit99 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 1
Domyślnie

Wystarczy zrobić mu klatkę, karmić go i tyle. Nic więcej mu do szczęścia nie potrzebne.
____
http://www.podlogi-katowice.pl/rusty...ia-lubimy.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 08-01-2019, 19:18
Bambi89 Bambi89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 222
Domyślnie

Ja myślę, że sporo na ten temat możesz sobie poczytać w internecie. Na pewno jest tam wiele dobrych poradników. Co do różnych dobrych produktów dla króliczków to zobacz w sklepie https://www.krakvet.pl co możesz zakupić dobrego. To zoologiczny sklep, który ma doskonałej jakości produkty.

Ostatnio edytowane przez Bambi89 : 09-01-2019 o 09:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 21-06-2020, 05:38
jjusti18 jjusti18 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Posty: 1 546
Domyślnie

A ja mam za to świnkę morską. To też jest bardzo fajne, milusińskie zwierzątko. Teraz muszę zadbać właściwie o jego dietę, dlatego jest mi potrzebna witamina c dla świnki morskiej, którą tutaj https://www.diawoli.pl/witaminy-dla-...-53_7_109.html znalazłam. Dzięki niej mój zwierzaczek będzie cały czas zdrowy.

Ostatnio edytowane przez jjusti18 : 22-06-2020 o 11:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 21-06-2020, 09:14
EduArdO_BOcz Mężczyzna EduArdO_BOcz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1
Domyślnie

Szczerze mówiąc to nie wiem, ale wydaje mi się, że taki królik na pewno potrzebuje bardzo dużo uwagi. Ja nie miałbym na to kompletnie czasu...

___
obsługa techniczna budynków
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.