kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #51  
Stary 14-04-2015, 11:02
bambinaska bambinaska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Tak tak masz tutaj rację z tą dotacją : )jesli chodzi o mnie to ja akurat najbardziej lubię po prostu coś takiego jak pomoc wszystkich ludziom i to tak bezinteresowanie - chciałbym być po prostu wolontariuszką i jeszcze dodatkowo pielęgniarką by pomagać poprzez dawanie zastrzyków i jeszcze dodatkowo dając jedzenie biednym i niedożywionym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Stary 15-04-2015, 10:17
pomaranczka pomaranczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Najlepszy zawód świata można to różnorako przecież interpretować : ) najlepszy to chyba byłby ten zdecydowanie zawód gdzie po prostu można byłoby dużo kaski sobie zarobić : ) bo innego żadnego sposobu właśnie na to nie widzę i jakoś inaczej by być nie mogło : ) dla mnie najlepszym zawodem mogło by być zostanie nauczycielką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Stary 16-04-2015, 12:53
bastari bastari is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Najważniejsze to robić to co się lubi. Wtedy nie czuje się, że się pracuje. Każdy zawód ma swoje plusy i minusy, jasne i ciemne strony. Jedyny najciekawszy zawód, który przychodzi mi do głowy to rentier, ale to tylko dla tych, którzy już mają duże pieniądze, nie mówiąc o tym, że trudno to nazwać zawodem.

Ostatnio edytowane przez bastari : 16-04-2015 o 15:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Stary 26-11-2015, 12:23
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Osobiście marzy mi się bycie właścicielką hotelu. Myślę, że fajnie sprawdziłabym się w tej roli Od czasu do czasu zaglądam nawet na stronki w stylu tej: http://www.wszystko-do-hotelu.pl/szl...pelerynki.html i kombinuję, jakby mógł wyglądać te mój wymarzony hotel.
Wiadomo, to nie jest plan na teraz, prędzej na emeryturę. No ale pomarzyć dobra rzecz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Stary 29-12-2015, 13:40
Vella's Avatar
Vella Vella is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 11
Domyślnie 18 godzin to nie etat tylko pensum, czyli godziny przy tablicy.

Cytat:
Napisał Ola
Robimy ranking najlepszych zawodów świata.
Ja stawiam na nauczyciela - dwa miesiące wakacji latem, dwa tygodnie zimą, etat to 18 godzin tygodniowo, czyli dziennie jakieś 3-4 godzinki pracy. Plus przerwy świąteczne

Ja też stawiam na nauczyciela, sprawdzanie wypracowań do pierwszej w nocy, następnego dnia dyktanda, potem sprawdziany, klasówki, kartkówki, zeszyty można przelecieć w weekend (30 sztuk x 4 lub 5 klas kilka razy w semestrze) i od nowa, klas masz kilka, a każdy uczeń musi dostać tygodniowo choć jedną ocenę, sprawdziany trzeba przygotować, wydrukować, skserować, (oczywiście na swoim sprzęcie), ale jak kończysz tak wcześnie to masz czas, zresztą i tak musisz czekać do 17:00, bo kółko teatralne, dziennikarskie albo recytatorskie musi być po południu, kolejne popołudnie to rada pedagogiczna i wywiadówka (raz w miesiącu), ale jak nie ma, to jest dyskoteka, andrzejki, mikołajki, wieczór Jana Pawła albo inne duperele. Jeśli akurat nie ma nic po południu, to spotkanie zespołu wychowawczego, bo każdy rodzic prosi, aby omówić indywidualnie sytuację Kubusia czy Halinki. Raz w miesiącu posiedzenie zespołu przedmiotowego, po południu oczywiście, żeby każdemu pasowało. Innym razem zostajesz na przegląd i omówienie opinii psychologicznych, żeby podzwonić do rodziców, a żadna rozmowa nie trwa 5 minut. Pomiar dydaktyczny, bo pani dyrektor chce wiedzieć, czy na lekcjach realizujesz materiał. Następnie opracowujesz raport z wyników konkursu recytatorskiego, raport z ilości przeczytanych lektur, raport z frekwencji za ubiegły miesiąc, raport z wykorzystania metod aktywizujących, i tysiąc innych. Ale oto wreszcie ferie (właśnie pokończyły się olimpiady i ktoś te testy musi posprawdzać i tak! zgadza się - przygotować raport!) następnie sprawdzanie egzaminów próbnych, wracasz wcześniej ze stoku, bo akurat jesteś na nartach, następnie raport z wyników egzaminów próbnych - powtórka po właściwych w kwietniu. Jeszcze wyjazd na biwak, gdzie nie zmrużysz oka, bo jedni chcą pić, inni ćpać, a jeszcze inni uprawiać seks. Jak nie pozwolisz obsmarują cię na wszystkich społecznościówkach, jak im pozwolisz i wypłynie - rodzice w dwie sekundy napiszą na ciebie donos do kuratorium i będziesz pisać wyjaśnienia przez dwa semestry. I w końcu wakacje - możesz w spokoju zacząć pisać, rozkład materiału, plan wynikowy, kolejny plan rozwoju zawodowego oraz plan pracy wychowawczej, scenariusz apelu z okazji Dnia Niepodległości + inne imprezy typu konkurs czytelniczy, olimpiada wynalazczości i co ci tam dyrektor zlecił. Na wczasy wyjeżdżasz, w szczycie sezonu, kiedy jest tłoczno i najdrożej, choć najwięcej nie zarabiasz. Dodatkowo zmienił się rząd, a więc lista lektur do poprawki. A wszystko to w ramach etatu! Ach, zapomniałam + oczywiście 18 godzin lekcyjnych pod tablicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Stary 19-01-2016, 12:20
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Nie wiem, czy zgodzicie się ze mną, ale wydaje mi się, że najlepszym zawodem jest fotograf. Kilku moich znajomych zajmuje się fotografią zawodowo i zarabiają na prawde duże pieniądze, ale wiele lat uczyli się tego zawodu. Sama próbowałam kiedyś uczyć się robienia zdjęć, ale niestety musiałam zaprzestać z braku czasu. Teraz chciałabym do tego wrócić i rozważam rozpoczęcie kursu, który znalazłam na tej stronie http://www.taida.pl/ . Myślicie, że nie jest za późno?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Stary 22-03-2018, 16:28
panienka panienka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 66
Domyślnie

Moim zdaniem najlepszym zawodem świata jest piosenkarz! Popatrzcie na takiego Michała Szpaka http://fm.tuba.pl/artysta/Micha%C5%82+Szpak .Jest świetnym artystą. Kapitalnie śpiewa-robi to co potrafi najlepiej i jeszcze mu za to płacą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Stary 03-10-2018, 10:26
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

Majka 89 - wspominasz ż twoi znajomi zajmują się zawodowo fotografią, czyli ten konkurs jest dla nich https://www.amundsenphotoawards.pl/ Jeśli sa profesjnalistami to z przyjemnością spróbuja swoich sił. A mieć zaszczyt poznania i warsztatów z jednych najlepszych fotografów Nacjonal Geographic to też nie byle co. No i mozliwość umieszczenia tego w swoim portfolio jest nie do pogardzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Stary 08-03-2019, 10:19
ada_90 ada_90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 1 342
Domyślnie

Z pracą to jest różnie. Możemy mieć także dodatkową. Słyszy się coraz częściej, że takie zakłady bukmacherskie są popularne i sporo osób na nich zarabia. Bez problemu możemy sprawdzać, jak to wygląda tu https://betonline.net.pl/forum-bukmacherskie Jak będziemy mieć trochę wiedzy to uda się nam zarabiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Stary 14-12-2020, 14:17
ola156247 ola156247 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 199
Domyślnie

Ja od zawsze twierdziłam że najlepszy zawód to praca w policji :P od dziecka chciałam zostać policjantką i rodzice kupili mi zabawkową kamizelkę, która do złudzenia wyglądała jak profesjonalna kamizelka policja taktyczna granatowa. Nie chciałam jej ściągać nawet do kąpieli :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:07.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.