kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #101  
Stary 02-05-2015, 22:05
onermilla's Avatar
onermilla onermilla is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kret88
Nie lubię szpinaku, najgorsze co może być
Absolutnie się zgadzam - jak to w ogóle można jeść?!
__________________
Podnośniki koszowe w Warszawie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Stary 03-05-2015, 12:24
mewa mewa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Też tego nie lubię bo to jest okropne i bardzo słabe. Nie ma nic gorszego w życiu jak zmuszanie do jedzenie czegoś przez kogoś. Naprawdę nie można nikogo zmuszać a do szpinaku to już całkiem nie można zmusić. Moja siostra lubi i robi z tym makarony a ja tego to nie lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Stary 03-05-2015, 19:16
gdubyla gdubyla is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

To ja ostatnio w restauracji jadłam baraninę w sosie szpinakowo-śmietanowym... I było to naprawdę ekstra, szpinaku pod taką postacią jeszcze nie jadłam, ale teraz będę nadrabiać zaległości. Zwłaszcza sposób doprawienia i to połączenie z baraniną - coś zupełnie nowego, jak dla mnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Stary 05-05-2015, 11:08
Alea0ndra1 Alea0ndra1 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Uwielbiam szpinak pod każdą postacią , mogła bym go jeść na okrągło

Przykład ;

Szpinak rozmrozic i dobrze odcisnac, wymieszac z feta, parmezanem i czosnkiem, dosmaczyc sola i pieprzem.
Filety naciac z boku, robiac dosc glebokie kieszonki (uwazac aby nie przeciac miesa na wylot), nadziac mieszanka szpinakowa i spiac naciecia wykalaczkami. Lekko posolic i posypac pieprzem, obsmazyc na oleju z obu stron na zloty kolor, przelozyc na talerz i trzymac w cieple.
Do pateni dodac maslo, oproszyc maka i zrobic zlotawa zasmazke. Powoli dodac wino i rosol, ciagle mieszajac az utworzy sie gladki sos. Dodac sok z cutryny, sol i pieprz do smaku (mozna wcisnac kilka zabkow czosnku). Zagotowac i dodac filety do sosu. Przykryc i zmniejszyc ogien, dusic okolo 30 minut, przewracajac mieso w czasie duszenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Stary 05-05-2015, 13:10
kretuna kretuna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 7
Domyślnie

Ja nie lubię szpinaku i go nie znoszę pod żadną postacią, nawet sobie nie wyobrażam tego w jaki sposób to można jeść i jak się nim zachwycać..Przecież to jest piekło w gębie. U mnie w rodzinie to tylko wujek szpinak lubi, zawsze go podziwiam za tą jego determinację, że jak cała rodzina w piątek je rybkę z frytkami a on się dalej męczy tylko ze szpinakiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Stary 06-05-2015, 15:45
Malasi24 Malasi24 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Witaj. Ja również uwielbiam. I nawet udało mi się przekonać kilka osób do niego. Najczęściej jadamy w domu szpinak, jako nadzienie do naleśników ewentualnie jako jedna z warstw w lasagne. Często również przesmażony z piersią z kurczaka i z makaronem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Stary 06-05-2015, 17:43
attorneyka attorneyka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ja też bóstwię szpinak, nie rozumiem ludzi co go tak nie lubią - skoro to jest najlepsze jedzenie. Nawet sobie nie zdajecie sprawy z tego ile on ma właśnie wartości odżywczych, które tylko pomagają człowiekowi w prawidłowym funkcjonowaniu i w ogóle są potrzebne wartości odżywcze zawarte w szpinaku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Stary 07-05-2015, 06:40
Kubota76 Mężczyzna Kubota76 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

Szczerze ? Co jak co sporo razy przygotowałam szpinak dla swojej rodzinki pod każdym rodzajem - ale na naleśniki jeszcze nie wpadłam ... - aż nie możliwe Jeśli chodzi o szpinak , dużo zależy też od tego jak się go przyprawi ... Oczywiście zmuszać nikogo nie wolno bo to zawsze działa w odwrotną stronę ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Stary 11-06-2015, 23:49
malena85 malena85 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

szpinak z makaronem

Składniki na ok. 4 porcje:
500g świeżego szpinaku (lub mrożonego)
400g dowolnego makaronu
100g słodkiej śmietany 30- 36%
120g sera feta
2 ząbki czosnku
1 łyżka masła
pieprz
Sposób przygotowania:
Ser feta pokroić w małą kostkę. Odstawić na bok.
Szpinak opłukać i oderwać twarde łodyżki. (Mrożony rozmrozić i odcisnąć wodę).
Makaron ugotować al dente według przepisu na opakowaniu.
Na dużej patelni rozgrzać masło. Dodać posiekany (lub przeciśnięty przez prasę) czosnek. Podsmażyć chwilkę. Dodać szpinak i smażyć, aż straci objętość. Dodać śmietanę i ser feta. Mieszać, aż ser się rozpuści. Doprawić pieprzem do smaku.
Makaron rozłożyć na talerze, a na górę ułożyć szpinak z sosem albo makaron wymieszać ze szpinakiem na patelni.
Podawać od razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Stary 12-06-2015, 11:07
mjeszt mjeszt is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 2
Domyślnie

Sam szpinak jakoś za bardzo mi nie smakuje. Ale za to szpinak w pierogach to jest to co mogę jeść chyba kilogramami
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.