kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 14-06-2021, 16:27
sabina098 sabina098 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 270
Domyślnie

Cytat:
Napisał smordka
Podajcie sprawdzone sposoby na bóle menstruacyjne. Mogą być leki albo metody naturalne.


U mnie domowe sposoby i tabletki przeciwbólowe na bolesne miesiączki okazały się nieskuteczne ale sprawa się rozwiązała kiedy zmieniłam ginekologa i opowiedziałam mu o problemie. Zaproponował mi tabletki vines, takie niskodawkowe, antykoncepcyjne i dzięki nim skończyły się te dolegliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 18-06-2021, 18:15
gasella gasella is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 678
Domyślnie

Pewnie dlatego że bóle miesiączkowe mogą być też objawem endometriozy a wtedy faktycznie nic nie skutkuje. Ja miałam nawet zabieg usuwania endometriozy w szpitalu Medicover niedawno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 25-06-2021, 21:06
AnitaT AnitaT is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Posty: 229
Domyślnie

Jeśli chodzi o bóle miesiączkowe to warto zwrócić uwagę no produkty jakie wybierasz- ważne żeby były one zdrowe dla Twoich miejsc intymnych, najlepiej z bawełny organicznej. Ja sama kupuję sobie Masmi, nie mają żadnych substancji chemicznych, są chłonne, hipoalergiczne i biodegradowalne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 03-10-2021, 10:45
zelma zelma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 303
Domyślnie

Bolesne miesiączki zatruwały mi życie. Koszmar... Ginekologicznie wszystko ze mną ok, bo jestem pod stałą opieką mojej Pani Doktor. Od kiedy przepisała mi tabletki antykoncepcyjne, sprawa się rozwiązała. Terapia hormonalna okazała się wybawieniem, w końcu nic mnie nie boli, a "te" dni są nieodczuwalne. Dziękuję mojej lekarce - dr Janowskiej z kliniki Renort w Warszawie. Bardzo ją Wam polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 15-11-2021, 13:38
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie

U mnie też tabletki antykoncepcyjne okazały się pomocne... bóle miesiączkowe były nie do zniesienia a do tego miałam bardzo nieregularne cykle. Czasami dosłownie co 40 dni pojawiała się miesiączka a ja miałam obawy czy to nie ciąża. Lekarz przepisał mi Drovelis, biorę inne leki dlatego chciałam takie które nie będą wpływać na wątrobę dodatkowo. I te tabletki są właśnie w dużej mierze neutralne, działają tam gdzie powinny, nie dając skutków ubocznych jak wzrost wagi czy spadek libido.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 17-11-2021, 19:13
sing sing is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2021
Posty: 141
Domyślnie

Mam nadzieję, że wiesz, że miesiączka ogólnie nie powinna być bolesna. Przede wszystkim idź na badanie do ginekologa. Jeżeli nie mam swojego lekarza, to polecam ci mojego, to ginekolog Antoni Kubiak, który obecnie przyjmuje w gabinecie na ulicy Szarych szeregów w Koninie, a wcześniej chodziłam do niego do gabinetu na ulicy Kleczewskiej, zmienił lokalizację jakiś czas temu. On jest dokładny, wszystkie badania wykonuje precyzyjnie, delikatnie, zdecydowanie warto się do niego wybrać. U mnie pomógł właśnie z tymi dolegliwościami, jeszcze zanim zaszłam w ciążę, bo obecnie to jest mój temat na tapet . Dr Kubiak to ginekolog położnik, więc prowadzi moją ciążę. Obecnie jestem już na końcówce i muszę go pochwalić, bo do tego momentu wszystkie badania ultrasonograficzne miałam robione regularnie, było robione usg genetyczne (w 12 tygodniu ciąży) i badanie w kierunku wad rozwojowych i objawów wad genetycznych ze skriningowym badaniem serca płodu, tak na wszelki wypadek. Wszystko jest w porządku, więc trochę się uspokoiłam . Ginekolog umie pomóc w różnych sprawach, jest naprawdę rzetelny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 05-12-2021, 12:56
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Przyczyn nieregularnych miesiączek może być sporo... Najlepiej, żeby wszystko zdiagnozował dobry ginekolog. Ja przynajmniej raz do roku stawiam się na wizytę do Babka Medica w Warszawie (przy ul. Wąwozowej). To moja sprawdzona placówka, z doskonałymi lekarzami. Z ginekologów polecam dr Marię Zacharę - mam do niej zaufanie i nie będę zmieniać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 15-12-2021, 07:26
kanda kanda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 202
Domyślnie

Polecam poczytać - https://www.o2.pl/informacje/kubeczk...6403827231552a Nie każdy zdaje sobie sprawę, że są rzeczy, które pomagają i w takich tematach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 27-12-2021, 11:28
anik anik is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 378
Domyślnie

W moim przypadku miesiączki były bolesne, nieregularne i dość obfite. Nie powiem, dla kobiety jest to duży problem. Ile można brać tabletki przeciwbólowe. Też kwestia samego zabezpieczenia, przy nieregularnych cyklach stres jest większy bo trudno ustalić dni płodne. Dlatego w końcu wybrałam się do ginekologa, który po badaniach doradził mi antykoncepcję. Kilka miesięcy jestem na tabletkach drovelis i ulga duża, pod każdym względem. Plamienia teraz niewielkie, cykl się unormował i nie mam dolegliwości bólowych, a jednoczenie mam skuteczne zabezpieczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 18-01-2022, 13:59
drakarcys123 drakarcys123 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 1 490
Domyślnie

Cześć. Jak już jesteśmy w temacie miesiączki, to chciałbym się was zapytać, czy wiecie że kubeczki menstruacyjne rozmiary mają różne? Przyznam szczerze, że nigdy z nich nie korzystałam, ale mam zamiar w wolnej chwili je wypróbować. Dajcie znać, jakie macie jest w tym doświadczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.