kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 25-02-2015, 22:22
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Poród naturalny czy cesarka?

Na jaki poród lepiej się zdecydować?
Jestem ciekawa, jakie wy miałyście doświadczenia i czy drugi razy wybrałybyście tą samą opcję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 27-02-2015, 13:44
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Myślę, że to wszystko jest względne. Niby eksperci namawiają do porodu naturalnego, ale wiadomo, że w niektórych przypadkach cesarka jest lepsza.
Można sobie o tym poczytać np. tu: http://www.tatento.pl/a/571/rodzice/...-obu-rozwiazan
Pewne jest to, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 28-02-2015, 20:00
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Myślę, że to lekarz z ciężarną powinni zdecydować, który sposób jest lepszy dla kobiety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 24-04-2015, 10:52
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 939
Domyślnie

Obojętnie już jaką metodą, ale zawsze po narodzinach na pewno dziecko będzie oceniane skalę Apgar, o której właśnie sobie czytam na stronie http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/0/2869 . Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat tej skali, czyli co ona bada i jak ocenia. Dzięki niej lekarzem mogą spokojnie działać po narodzinach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 24-04-2015, 22:54
jestegienka jestegienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Czasem kobieta nie ma wyboru i zostaje jej jedynie opcja cesarskiego cięcia. Ja nie dziwię się kobietą, które po pierwszym naturalnym porodzie mają uraz i często nie decydują się na kolejną ciąże przez to lub wybierają wtedy właśnie cesarskie cięcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 07-05-2015, 15:00
MalinoweUsta MalinoweUsta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Są kobiety , które mają to szczęście i mogą spróbować naturalnych swoich sił , a są też kobiety , którym zostaje tylko cesarskie , często wywołana jest podobno depresja po cesaRCE . to prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-05-2015, 19:48
milenax milenax is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Wszyscy lekarze i położne są zwolennikami naturalnego porodu. Uważam, że to kwestia indywidualna. Wiele kobiet boi się rodzić naturalnie i wybiera wtedy cesarkę i nie uważam to za coś złego. Chyba, że mają jakieś bezsensowne wytłumaczenia, wtedy to może wkurzać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 07-05-2015, 20:45
nilenka nilenka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

Ja przez całą ciążę myślałam, że będę rodzić naturalnie. Chodziłam do szkoły rodzenia, uczyłam się prawidłowo oddychać i bardzo chciałam aby mąż towarzyszył mi przy porodzie. Jednak życie napisało inny scenariusz: byłam już 2 tygodnie po terminie porodu, mój synek był duży z badania USG wynikało, że będzie ważył około 4200g. Dostałam kilka kroplówek na wywołanie skurczy ale niestety nic się nie działo. Lekarze zadecydowali, że czas na cięcie cesarskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 09-05-2015, 23:24
czekb66 czekb66 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Ja gorzej zniosłam cesarkę mimo, że sama jej chciałam...ale tez uważam, że to była dobra decyzja..mimo, że bolało nie wyłam jak zarzynane zwierze A teraz sex super i dziecko zdrowe, drugie tez będzie przez cesarke rodzone
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 12-05-2015, 00:27
igax igax is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Moim zdaniem poród naturalny to nie żadna kara,tylko całkowicie normalna kolej rzeczy w życiu każdej Kobiety i przyszłej matki.Ciecie cesarskie zostało stworzone po to aby ratować życie dziecka i matki w sytuacjach krytycznych.Głupota jest iż niektóre panie chcą traktować to jak zabieg kosmetyczny,cesarka to nie żarty,i jak każdy zabieg operacyjny poważnie ingeruje w nasze życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.