kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 17-06-2015, 11:48
Wiwka77 Wiwka77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Podzielę się super przepisem na ciasto:
Bierzemy kubek odmierzamy 2 kubki mąki, wsypujemy to do miski, do tego samego kubka (ważne żeby kubek był ten sam wtedy proporcje zostaną zachowane i po robocie jest mniej mycia) wlewamy 1/3 szklanki ciepłego mleka dodajemy 1/3 opakowanie świeżych drożdży, mieszamy do połączenia składników i do tej mieszanki dolewamy jeszcze 1/3 kubka ciepłej wody. Zawartość kubka wlewamy do mąki (mąkę można wcześniej posolić, bądź dodać ulubionej przyprawy) ugniatamy ciasto i odkładamy na 20 minut.
Podczas wałkowania ciasto podsypuję mieszanką mąki z kaszą manną, co po upieczeniu powoduje fajną chrupkość ciasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 17-06-2015, 14:43
bejbe bejbe is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Nie jest to super przepis. Ja korzystałam z tego i mi ta pizza nie wyszła. Nie była ona dla mnie dobra..Wyszedł zakalec i nikomu ona nawet nie smakowała. Nie wiem co dokładnie w niej widzisz. Bo dla mnie to jest tylko dno i nic więcej tutaj nawet nie ma hihi :P
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 17-06-2015, 22:47
poludnica poludnica is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Składniki

1/2 kg pszennej mąki
łyżka cukru
łyżeczka soli
około 1 szklanki ciepłej wody (tyle, by otrzymać dość luźne ciasto
5 łyżek oliwy (można zastąpić olejem)
opakowanie suszonych drożdży (na 1/2 kg mąki) lub 5 dag drożdży świeżych i 3 łyżki mleka
mąka do podsypywania

Jeśli masz świeże drożdże: przełóż do miseczki, dodaj ciepłe mleko i cukier, dokładnie wymieszaj, odstaw w ciepłe miejsce na 10 minut.
Mąkę przesiej do dużej miski, dodaj sól, zrób zagłębienie i dodaj drożdże (ten rodzaj, który masz) oraz około szklanki ciepłej wody. Wymieszaj i wyrabiaj przez 2-3 minuty - jeśli będzie trzeba dolej wody - ciasto powinno być miękkie. Po otrzymaniu jednolitej masy, dodaj oliwę i dokładnie zagnieć ją z ciastem.
Ciasto wyjmij z miski, miskę wysyp mąką, włóż ciasto, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około 30-45 minut - ciasto będzie gotowe, kiedy podwoi swoją objętość.
Piekarnik rozgrzej do 220 stopni.
Ciasto podziel na 3 części. Rozwałkuj na je na cienkie placki, podsypując mąką. Zawiń brzegi placków.
Ciasto posmaruj sosem pomidorowym, posyp serem i ułóż na niej nadzienie (w niektórych przypadkach sos nie jest potrzebny).
Ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia lub wysypanej mąką (możesz też użyć specjalnego kamienia do pieczenia pizzy).
Wstaw do piekarnika na 10-12 minut. Pizza jest gotowa, kiedy brzegi się zarumienią, nadzienie będzie podpieczone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 23-08-2016, 11:47
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Powiem szczerze że mi nie za bardzo wychodzi robienie pizzy. Pewnie sekret sukcesu kryje się w cieście. To dziwne ale wszystko zawsze robię według przepisu więc bez problemu powinno wyjść ciasto a jednak nic z tego. Dlatego w końcu się poddałam ale ponieważ, że bardzo lubię pizze to znalazłam bardzo dobry lokal w mojej okolicy czyli http://www.clubtwist.pl/ Mają tam tak cudowną pizze jaką mi nigdy tak na prawdę nie wyjdzie. I tak sobie myślę. Po co mam się męczyć w kuchni i denerwować że coś mi nie wychodzi jak przecież wszystko jest dostępne w bardzo przyzwoitej cenie. Jak dla mnie to na prawdę super sprawa że za tak małe pieniądze mogę mieć rewelacyjnie smaczną pizze. Jeśli mi nie wierzycie to polecam tam zajrzeć. Już na ich stronie internetowej widać jak ogromną mają ofertę dostępnych smaków. Oczywiście mozna stworzyć własną kompozycję pizzy z dostępnych składników która jest cała masa. Myślę że każdy znajdzie tutaj coś co zaspokoi nawet wybredne kubki smakowe. A Wy co o tym sądzicie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 17-12-2017, 13:48
Tomson Mężczyzna Tomson is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 743
Domyślnie

Gotuję obiad zwykle 1 na 2 dni, w weekend lubimy zjeść jakieś sushi, fast food, często decydujemy się na super pyszną pizzę z Party Pizza Smile bierzemy z dowozem do domu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 08-03-2018, 12:30
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

A masz tyle czasu żeby ją zrobić?, powiem szczerze ja nie mam czasu w ogóle na gotowanie jedzenia. Najczęściej zamawiam jedzenie z Margaret we Wrocławiu wspólnie z koleżankami z pracy. Mają bardzo dobre jedzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 08-03-2018, 15:13
basmov basmov is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 2
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 28-03-2018, 17:14
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

Ja swego czasu pokusiłam się o samodzielne zrobienie pizzy, niestety efekt tego nie był zbyt dobry. Dlatego teraz, zwykle sięgam po takie oferty, jak chociażby ta dostępna w pizzeria Warszawa http://www.telepizza.pl/miasto/Warszawa i chyba jednak z moimi zdolnościami kulinarnymi jeżeli chodzi o włoskie dania, jest to dużo lepszy wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 31-03-2019, 12:56
Wera Wera is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1 634
Domyślnie

No to w takim razie polecam, abyś również sprawdził bloga Sprawdzona Kuchnia na której znajdziecie ogromny wybór przepisów z pomysłami na obiad i nie tylko. Ja z własnego doświadczenia polecam sprawdzić przepis na pizzę serową z ziołami zobacz przepis którą robiłam wczoraj dla swoich dzieci i męża. Wyszła bardzo smacznie i też nie zajęła mi wiele czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.