kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 16-04-2015, 11:30
paniBachha paniBachha is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 10
Domyślnie Jak mam dbać o samochód?

Witam wszystkich Po kolejnej kłótni z mężem o to, jak prowadzę samochód i o niego dbam, postanowiłam więcej nie prosić go o pomoc z samochodem tylko załatwiać wszystko sama. Problem w tym, że ni za bardzo się na tym znam, ale przecież się mu nie przyznam. Powiedzcie mi proszę, na co mam zwracać uwagę pielęgnując samochód, jak często jeździć na myjnię, gdzie kupować części samochodowe, jakich kosmetyków używać itp. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-04-2015, 22:42
stUdentka stUdentka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Wszystkie informacje znajdziesz w internecie. To bogata kopalnia wiedzy. W necie znajdziesz też wszystkie potrzebne Ci preparaty do dbania o Twój samochodzik. Pewnie mąż się zdziwi jak ładnie może wyglądać wasz samochód w twoich rękach mam nadzieje że dasz radę :]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 17-04-2015, 18:09
izabela33 izabela33 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ja na Twoim miejscu zapytałabym się w pierwszej kolejności o radę ludzi, którzy mają pojęcie o samochodach. Jeśli zaczniesz sama dbać o Wasze auto, nie mając przy tym na temat tego jakiegokolwiek pojęcia, może to być dość ryzykowne :P Wystarczy, ze użyjesz nieodpowiedniego środka i pozamiatane... Może udaj się do sklepu motoryzacyjnego, tam sprzedawcy powinni doradzić Ci jaki środek do czego i jak go stosować W internecie również znajdziesz dużo informacji na ten temat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 18-04-2015, 17:59
yolka yolka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Tak trzymać! Jak się ma samochód, to sie powinno wiedziec jak o niego dbac, a nie zwalac wszystko na facetów :P. Internet to nie do konca najlepsze miejsce, zeby dowiedziec sie co i jak, bo ludzie rozne glupoty wypisuja... ale pomysl ze sklepem motoryzacyjnym jest calkiem calkiem. tam ludzie maja poecie o czym mowia. wiec nie czekaj, tylko dzialaj. maz to doceni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 19-04-2015, 20:02
paniBachha paniBachha is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał izabela33
Ja na Twoim miejscu zapytałabym się w pierwszej kolejności o radę ludzi, którzy mają pojęcie o samochodach. Jeśli zaczniesz sama dbać o Wasze auto, nie mając przy tym na temat tego jakiegokolwiek pojęcia, może to być dość ryzykowne :P Wystarczy, ze użyjesz nieodpowiedniego środka i pozamiatane... Może udaj się do sklepu motoryzacyjnego, tam sprzedawcy powinni doradzić Ci jaki środek do czego i jak go stosować W internecie również znajdziesz dużo informacji na ten temat
Chyba tak zrobię i pojadę do mechanika najpierw, zanim zacznę cokolwiek kombinować z samochodem i napsuję. Mamy znajomego mechanika, który faktycznie może mi coś doradzi i pokaże co i jak. Mam nadzieję, że nie będzie to zbyt trudne, bo jak do tej pory nie miałam z tym zbyt wiele do czynienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 22-05-2015, 09:40
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Wizyta u mechanika to podstawa, szczególnie jak się na samochodach nie znasz. Wypadałoby też odwiedzić renomowany serwis klimatyzacji samochodowej jeśli klimę w ogóle macie. Wymiana filtrów i przeczyszczenie klimatyzacji na lato może być niezbędna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 25-05-2015, 15:34
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 935
Domyślnie

Moje zdanie jest takie, że żeby dobrze dbać o samochód to również trzeba jeździć do dobrych mechaników, czy też serwisów. Takim na pewno jest serwis Bosha, ktyóry zajmuje się naprawą turbosprężarek. My ostatnio w soim Audi musieliśmy dokonać takiej czynności i powiem Wam, że wspólnie z moim facetem jesteśmy bardzo zadowoleni, również pod względem finansowym. To gdzie znajdują się te serwisy znajdziecie na stronie http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/ jak również znajdziecie tam cennik poszczególnych usług. Ogólnie jak tam pojechaliśmy to samo sprawdzenie było darmowe, no ale już musieliśmy zostawić tam nasz samochód.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 10-06-2015, 09:21
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

No to też się liczy, ale w tym wypadku warto liczyć na fachowców
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 02-07-2015, 12:26
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Jak to jak? Przeglądy, konserwowanie, mycie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 05-05-2016, 11:02
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

Ja muszę się już nie długo wybrać do auto serwisu klimatyzacji, żeby zadbać o swój samochód. W trakcie lata nie jestem w stanie funkcjonować bez klimy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.