kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-02-2015, 22:13
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Jakie hobby o edukacyjnym zabarwieniu?

Jakie hobby można uznać za takie o lekko edukacyjnym charakterze?
Chodzi mi o coś, co może zainteresować dziesięciolatka, ale też poszerzy jego horyzonty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 24-02-2015, 08:46
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Może numizmatyka?
Wiem, że to wydaje się zbyt stateczne i poważne, jak dla dziecka, ale myślę, że jeśli dobrze się do tego zabrać, to dzieciakom może się spodobać.
Tym bardziej, że można sięgać po monety z dalszych zakątków globu, np. http://www.cezar24.pl/monety-austral...a-c-16_45.html
Wtedy tworzycie egzotyczną kolekcję, która przy okazji będzie stanowiła dobrą lokatę pieniędzy, a twoje dziecko będzie poszerzać swoje horyzonty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 24-02-2015, 13:13
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

A może harcerstwo? Albo jakieś zajęcia plastyczne? Ewentualnie po prostu gry logiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 27-04-2015, 12:11
anneczka anneczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

fotografowanie może mieć lekko edukacyjny charakter, ale nie typu pstrykanie fotek wszystkiemu, co się nawinie pod aparat, ale na przykład fotografowanie przyrody albo zabytków, co jeszcze? kolekcjonowanie jakichś ciekawych, nietypowych przedmiotów, które mają własną historię, znaczenie np. znaczki, stare mapy, stare książki, widokówki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 04-05-2015, 14:09
Saigon Saigon is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 8
Domyślnie

Fotografowanie nieźle to brzmi, będę się musiała o tym zastanowić w jakiejś wolnej chwili Bo ja mam jednak inne takie zainteresowanie i u mnie to jest coś takiego jak no wiecie wolontariat w pełni darmowy i czytanie takim biednym dzieciom na głos. Jest to taki bardzo dobry sposób na to by rozwijać swoją wyobraźnie poprzez wyraźne i głośne czytanie ale także by uczyć innych przez swoją pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 05-05-2015, 04:26
stasia2015 stasia2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Polecam poprzeglądać blogi zwłaszcza te zagraniczne jeśli w miarę znasz język związane z edukacją domową, znajdziesz tam na pewno informacje jak rozwijać w dziecku pasję i ciekawe pomysły na projekty do wykonania z dzieckiem. Osobiście polecam, sama tam szukałam informacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 05-05-2015, 11:44
luizkaskromna luizkaskromna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

No dobre polecenie, podoba mi się ale czy nie możesz od razu czegoś wrzucić by nam umilić czas byśmy i my nie musieli szukać bo Ty i tak właśnie te strony wszystkie posiadasz Hobby o edukacyjnych zabarwieniu to zawsze może być jakieś harcerstwo, na czymś takim dziecko się właśnie uczy jakiegoś takiego samozaparcia oraz dyscypliny. Dobrze jest je tam wysłać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 30-12-2015, 10:58
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Jest bardzo wiele możliwości. Wbrew pozorom nawet przeglądanie stron w internecie może być rozwijające. Ja ze swoją rodziną przeglądam portal domyslenia.pl , bo są w nim bardzo życiowe sentencje np. takie http://domyslenia.com/388/Nie-ubliza...chaj,-doceniaj . Dziecko widząc taką sentencje uczy się tego co należy robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 30-12-2015, 15:53
Wywia Wywia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 29
Domyślnie

Ja bym go poobserwowała - co mu się podoba. Jest mnóstwo książek dla dzieci i pięknie wydanych, i interesujących. A nic tak nie rozwija jak dobra lektura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 01-06-2017, 08:52
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Dzieci

Myślę, że fotografia to całkiem fajne rozwiązanie, zwłaszcza że dziś ktoś kto robi zdjęcia profesjonalnie, może liczyć całkiem na niezłe zarobki. A jeśli nie, to przynajmniej hobbystycznie dziecko nauczy się robić fotki, na przykład krajobrazowe. Przy okazji, jeśli mogę Wam coś podpowiedzieć, warto oszczędzać na edukację dziecka w ramach programów oszczędnościowych. Tutaj możecie o tym poczytać - http://gielda-inwestora.pl/po-nadgod...szlosc-dziecka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.