kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 15-04-2015, 07:49
Halszka55 Halszka55 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 8
Domyślnie

Dokładnie tak. Wiele garnków ma znaczek, że nadaje się na indukcję. A gotowanie na takiej płycie to dla mnie sama przyjemność, utrzymanie czystości to łatwizna, świetnie się czyści i dobrze wygląda. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 15-04-2015, 13:26
joanna7007 joanna7007 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 10
Domyślnie

Zalety

1. Bezpieczne – dzięki bezpośredniemu nagrzewaniu naczyń, sam blat pozostaje chłodny. Ponadto w przeciwieństwie do kuchni gazowych nie ma styczności z płomieniami.
2. Ekonomiczne – dzięki ogrzewaniu tylko naczynia, a nie całej płyty zużywane jest mniej energii elektrycznej.
3. Łatwe w utrzymaniu w czystości – dzięki płaskiej powierzchni i braku trudno dostępnych zakamarków.
4. Szybsze przygotowanie potraw – sprawność płyty wynosi aż 90%.
5. Zdrowsze potrawy – dzięki bezpośredniemu działaniu na pożywienie i możliwości dostosowania temperatury, warzywa nie tracą tylu witamin, a mięso jest bardziej soczyste.
6. Płyty są wyposażone w wiele dodatkowych i przydatnych funkcji.
7. Prostota obsługi


Wady

1. Konieczność kupna garnków wykonanych ze stali ferromagnetycznej
2. Wysoka cena
3. Nie każdy może zamontować taką płytę w kuchni ze względu na wytwarzane pole magnetyczne.
4. Bardziej awaryjne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 26-04-2015, 15:56
ida2015 ida2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Sama zastanawiałam się nad kupnem płyty do kuchni, ale po przemyśleniu za i przeciw jednak się rozmyśliłam. Po pierwsze jest to drogie i gdy doliczę kupno piekarnika do zabudowy wychodziło mi o wiele więcej niż kupno całej kuchenki. A po drugie jednak wymiana garnków nie wchodzi w gre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 01-05-2015, 13:48
estera33 estera33 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Ja jestem szczęśliwą posiadaczką płyty indukcyjnej i za nic w świecie bym jej nie zmieniała. Gotuje się dużo wygodniej i szybciej niż tradycyjnie. Jest ładna i bardzo łatwo się ją czyści. Z garnkami na początku mieliśmy problem, ale obecnie większość produkowanych działa na indukcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 11-09-2015, 18:18
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Myślę, że tak. Mnie całkiem dobrze się korzysta z takiej kuchenki.
Tylko musisz brać pod uwagę to, że nie wszystkie garnki są z nią kompatybilne. Także może Cię czekać konieczność wymiany wszystkich garnków.
Do tego na pewno patelnia na indukcję: www.cookstore.pl/patelnie,c9.html . To są jednorazowe wydatki, wiadomo, ale jeśli doliczy się je do kosztu zakupu kuchenki to trochę podbijają cenę i trzeba to brać pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 21-09-2015, 10:33
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Cytat:
Napisał Halszka55
Dokładnie tak. Wiele garnków ma znaczek, że nadaje się na indukcję. A gotowanie na takiej płycie to dla mnie sama przyjemność, utrzymanie czystości to łatwizna, świetnie się czyści i dobrze wygląda. Polecam.

Też tak uważam. Wydaję mi się też, że płyta indukcyjna jest bezpieczniejsza niż kuchenka gazowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 24-09-2015, 17:55
Lubor's Avatar
Lubor Lubor is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 5
Domyślnie

Nie mam najlepszego doświadczenia, jeśli chodzi o kuchnie indukcyjną. Byłam kilka dni u przyjaciółki i dość często na takowej gotowałam. Ciężko było mi ustawiać temperaturę, raz było zbyt dużo, potem zbyt mało, ale to pewnie jest kwestia wyczucia i nauczenia. Garnki były jak należy, więc nie ich wina. Najgorsze to było robienie naleśników dla piątki osób. Stałam przy piecu półtorej godziny, bo wszystko smażyło się tak długo. Raczej nie z mojej winy, przyjaciółka mówiła, że ona też tak ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 26-09-2015, 21:23
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Ja także nie mam doświadczenia. Uważam jednak, że jest znacznie bezpieczniejsza niż gazowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 28-09-2015, 13:05
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Na pewno dużo lepiej się to prezentuje i łatwiej czyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 01-04-2016, 14:28
Ania82's Avatar
Ania82 Ania82 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 38
Domyślnie

Oczywiście, że warto, ja w swojej kuchni płytę indukcyjną mam od ponad roku i uważam, że był to bardzo dobry wybór. Sporo czasu zajęło mi podjęcie decyzji czy decydować się na płytę ceramiczną, czy na płytę indukcyjną, ale ostatecznie wybór padł na tą drugą. Mam u siebie dokładnie ten model - http://www.kernau.com/produkt/kih-6432-4b.html Wcześniej, przed remontem kuchni, miałam najzwyklejszą kuchenkę gazową i przyznam szczerze, że jakość gotowania jest nieporównywalna, oczywiście na korzyść płyty indukcyjnej.

Ostatnio edytowane przez Ania82 : 08-04-2016 o 13:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:03.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.