kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Uroda
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 15-08-2015, 18:35
renataa renataa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie Nawracający łupież

Hej, od kilku lat regularnie farbuje włosy. Do tej pory miałam piękne, długie, gęste grube włosy. Przy ostatnim farbowaniu włosów wybrałam się do innego salonu niż zwykle. Koleżanka polecała, pomyślałam, że spróbuje. Niestety po wizycie w tym salonie trafił mi się taki łupież, którego w ogóle nie mogę się pozbyć. Zwykle wystarczył sam Nizoral. Przez ten łupież moje włosy zrobiły się słabsze i zaczęły wypadać. Nie wiem co robić. Czy ktoś miał może podobny problem i może polecić mi jakieś skuteczne rozwiązanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-08-2015, 22:05
Domicelax Domicelax is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Współczuję tego problemu. Ja całe życie walczę z łupieżem ale nie mam aż takiego strasznego... mi zawsze wystarczał Nizoral ale zawsze z czasem łupież nawracał. Wydaje mi się że trzeba zapytać się w aptece albo iść do dermatologa... może są jakieś bardziej profesjonalne środki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-08-2015, 19:39
bozenka085 bozenka085 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Pewnie zastosowali inne kosmetyki i taki jest efekt. Skoro kosmetyki dostępne w drogeriach nie pomagają, to lepiej idź do tego dermatologa. Może przyczyna tkwi gdzieś głębiej. Na pewno warto się skonsultować. Szampon o którym piszesz doskonale sobie radzi z łupieżem więc tym bardziej dziwne, że Ci nie pomógł. A może zbyt krótko go stosujesz, żeby mógł zadziałać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 17-08-2015, 09:25
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Nie ma co leczyć się kosmetykami. Lepiej iść do lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-08-2015, 09:34
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

Hej, problem rzeczywiście przykry. Mogła wystąpić jakaś reakcja alergiczna. Najlepiej zrobisz, jak skorzystasz z usług http://www.realbeauty.pl i zamówisz wizytę u trychologa – to taki specjalista od chorób skóry głowy oraz włosów. Siostra korzystała z ich usług i pozbyła się uporczywego, nawracającego łupieżu. Jej włosy zrobiły się bardziej gęste i zdrowiej wyglądają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-08-2015, 14:28
loretta loretta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

To Ci koleżanka zafundowała niedźwiedzią przysługę, współczuję. Taki salon to na przyszłość unikać szerokim łukiem bo ten łupież to zapewne wina niezdezynsekowanych szczotek itd. Jeśli "leczenie" na własną rękę nic nie dało to jak najszybciej idź do lekarza bo będziesz się męczyć, zwłaszcza teraz gdy jest gorąco i skóra głowy dodatkowo jest podrażniana przez warunki atmosferyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 20-08-2015, 14:58
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Łupież zawsze wydawał mi się tragedią. Okazuje się jednak, ze o wiele gorsze od łupieżu są wszy :/ Dopadły mojego syna w szkole i teraz próbujemy się ich pozbyć. Wiecie może co na wszy jest najlepsze? Mamy jakiś specjalny płyn ale nie widzę po nim szczególnej poprawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 19-01-2016, 12:49
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Wszy to już w ogóle jakaś porażka - bardzo ci współczuję:/
Wracając do łupieżu to musisz zainwestować w dobry szampon przeciwłupieżowy i dbać o nawilżenie skóry głowy.
Ja farbuję włosy od 10 lat i też co jakiś czas mam problem z łupieżem. Zazwyczaj wywołuje go źle dobrany szampon - przynajmniej tak jest u mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 25-01-2016, 12:07
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Jak łupież nawraca, to trzeba iść z tym do lekarza. On na pewno coś zaradzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 24-02-2016, 16:58
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

wiesz jaki rodzaj łupieży u ciebie się tworzy? Bo jeśli jest on tłusty to potrzebujesz specjalnego szamponu przeciwłupieżowego jak http://www.vichy.pl/produkty-do-piel...cos/p2941.aspx . Chyba, że suchy to musisz kosmetyków w tej kategorii szukać
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.