kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 21-02-2015, 22:33
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Kobiety w ciąży mogą ćwiczyć?

Czy kobiety w ciąży mogą podejmować jakąś aktywność fizyczną?
Jeśli tak, jakie ćwiczenia są bezpieczne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 23-02-2015, 17:35
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Mogą, a wręcz nawet powinny.
Ale to oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.
Znalazłam tutaj fajne ćwiczenia dla ciężarnych.
Zajrzyj tam sobie jak to dokładniej wygląda - może uznasz, że któreś z nich będą dobre dla ciebie.
Jeśli masz wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 24-02-2015, 13:12
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Kobiety w ciąży mogą ćwiczyć, chyba że mają jakieś przeciwwskazania. Najpopularniejsza jest joga i ćwiczenia na piłkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 06-03-2015, 14:15
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Tylko nie próbujcie szukać pomocy w internecie. Po prostu odwiedź specjalistę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 23-04-2015, 11:51
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Z tego co widzę jest tutaj wiele kobiet które nie mają pojęcia o ciąży co wolno a czego nie. Dlatego dla tych wszystkich niedoświadczonych mam bardzo dobry artykuł http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/232 który odpowie na wszystkie Wasze pytania. Mam nadzieję że wyciągniecie z tego to co najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 12-05-2015, 00:32
igax igax is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Siemka, ja jestem teraz w ciąży i chodzę na specjalne zajęcia dla ciężarnych organizowane w klubie. Podoba mi się to miejsce. Ludzie są życzliwi, a same zajęcia mimo że dają wycisk to są bardzo fajnie prowadzone i ciekawe, człowiek się nie nudzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 14-05-2015, 16:34
Dzisia Dzisia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Oczywiście, że kobiety w ciąży mogą ćwiczyć. Pod warunkiem, że mają odpowiednie wyniki i lekarz im nie zabroni. Jeśli wszystko jest w porządku, to na pewno lekarz prowadzący ciążę nie będzie miał nic na przeciw. Ja w ciąży chodziłam na basem do 7 miesiąca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 15-05-2015, 10:13
martika martika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Mogą ale jest kilka czynników, które to warunkują. Przede wszystkim kobieta w ciąży musi się skonsultować z lekarzem rodzinnym i też z lekarzem sportowym. Jeśli stan mamy w ciąży pozwalałby na takie ćwiczenia to można ćwiczyć. Takie ćwiczenia musiały by być bez jakiegoś obciążenia wielkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 17-08-2015, 09:02
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Oczywiście, że tylko, jeśli nie ma przeciwwskazań. Moja znajoma dzięki ćwiczeniom w ciąży czuła się lepiej i nie przytyła zbyt dużo, a po porodzie bardzo szybko wróciła do swojej wagi. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać trening dedykowany ciężarnym. Dzięki temu można być pewnym, że proponowane tam ćwiczenia są w pełni bezpieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-08-2015, 19:58
kobiecinka kobiecinka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 6
Domyślnie

wiele kobiet w czasie ciazy korzysta z basenow albo plywaja same albo chodza na aquaaerobiki, to bardzo dobre rozwiazanie dla ciezarnych, bo relaksuje przeciazone miesnie plecow, a za razem dostarcza przyjemnego, niezbyt forsownego wysilku fizycznego, a wiec jest bezpiecznie jedyne ryzyko jakie niosa ze soba baseny, sa infekcje intymne, ktore przy nieuwaznej higienie oraz slabej florze bakteryjnej pochwy zdarzaja sie czesto! dlatego baaardzo wazna jest wlasciwa higiena i regularne przyjmowanie probiotykow ginekologicznych, ja uwazam ze najlepszym jest Provag, bo sama go stosuje i jest skuteczny! zawiaera mnostwo zywych szczepow bakterii, ktore skutecznie kolonizuja pochwe i chronia ja! Provag jest calkowicie bezpieczny w ciazy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.