kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 04-02-2017, 13:45
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Czy elewację można pomalować samodzielnie?

Myślicie, że elewację można pomalować samodzielnie?
Zastanawiam się jak się za to w ogóle zabrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-02-2017, 10:49
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Jeśli masz niewysoki budynek, którego elewacja nie wymaga większych napraw, a tylko odświeżenia, to wydaje mi się, że warto spróbować samodzielnego malowania.
tutaj http://www.budujesz.pl/wiadomosc/far...najlepsza/301/ poczytaj sobie coś więcej na ten temat.
Piszą tam jak wybrać najlepszą farbę fasadową.
Pewnie znajdziesz też sporo tutoriali w internecie, jak malować elewację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 05-02-2017, 12:45
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

musisz mieć na to pozwolenie, w tym kraju niczego nie wolno robić bez odpowiednich papierków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 07-07-2017, 07:24
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Elewacja

Myślę, że jeśli człowiek jest jako tako obeznany z malowaniem, to i poradzi sobie z malowaniem elewacji Ja muszę się Wam przyznać, że mój mąż, jak budowaliśmy dom, zajmował się wszystkim, w tym malowaniem i wyszło mu to całkiem nieźle. Inna sprawa, że przez kilka lat pracował w Wielkiej Brytanii, pomagając przy remontach, więc się wyuczył. Musieliśmy bowiem zarobić na budowę domu, a ja zostałam w Polsce, bo dopiero co nasza córeczka się urodziła. Nasza budowa zresztą ciągnęła się i ciągnęła, w pewnym momencie nie chciało mi się nic innego, jak tylko usiąść i zapłakać z bezsilności. Mieliśmy bowiem sporo perypetii: a to nasza ekipa budowlańców nie bardzo sobie radziła i musieliśmy ją wymienić, a to ktoś włamał się na naszą posesję i ukradł część materiałów. Na szczęście jakoś dociągnęliśmy do końca, a teraz cieszymy się, że jesteśmy na swoim. Przy okazji, chciałam zadać forumowiczkom jedno nietypowe pytanie. Mój mąż zobowiązał się bowiem, że pomaluje bramę wjazdową do garażu, ale pod warunkiem, że ja znajdę odpowiednią emalię. Nie znam się na tym, ale sąsiad polecił mi Nobiles Autorenolak(znalazłam go tutaj - http://nobiles.pl/produkty/metal/. Myślicie, że to bylby dobry wybór?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 09-07-2017, 11:42
mokvet Mężczyzna mokvet is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 4
Domyślnie

Smile ma racje bez pozwolenia to sobie mozesz to tylko zwizualizowac jedynie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 07-08-2017, 22:15
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

No co Wy piszecie. Oczywiście, że można samemu remontować czy malować elewację jeśli nie przekracza jakiejś tam wysokości. Jednak problem jest innej natury - doświadczenia w takich pracach. Wszędzie przeczytasz, że takie rzeczy mogą robić tylko ludzie posiadający praktykę i wiedzę, inaczej po prostu może być gorsza jakość. Mąż też początkowo chciał sam ocieplać dom, ale jak przeczytał z czym to się wiążę to zdecydował się jednak zatrudnić ekipę, która założyła nam system Longlife z Caparola. W teorii to nie jest trudne, ale są pewne sztywne wytyczne, których należy się trzymać, by ocieplenie stanowiło optymalną ochronę. Dla nowicjusza to może być zbyt trudne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 21-01-2018, 06:39
62miko 62miko is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 601
Domyślnie

Można samodzielnie pomalować elewację ale jeśli nie masz doswiadczenia to lepiej sobie odpuść i zleć to profesjonalistom. My też chcieliśmy malować elewację na wiosnę ale mąż trafił na czyszczenie suchym lodem i stwierdziliśmy, ze jedynie wyczyścimy obecną elewację. Widziałam, ze po czyszczeniu suchym lodem różnego rodzaju powierzchnie wyglądają jak nowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-01-2018, 18:03
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Pewnie, że można elewację samemu malować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 24-05-2019, 07:23
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 330
Domyślnie

Chyba tak, jednak potrzebne do tego będzie jakieś dobre i solidne rusztowanie. Można je wypożyczyć na przykład w firmie delta-bud.eu, która jest jednym z wiodących producentów takich rusztowań. Zamawiając rusztowanie u nich możecie mieć pewność, że będzie ono bezpieczne i solidne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 13-06-2019, 21:17
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 415
Domyślnie

Oczywiście, że można, ale po co robić to samemu, skoro są od tego specjalne firmy? I to nie zawsze kosztują one bardzo dużo. Jedną z takim firm jest https://rs-mal.pl/malowanie-elewacji-wadowice/ w Wadowicach. Może warto sprawdzić, jaką mają ofertę, jeśli jesteście z okolic?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.