kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 14-05-2019, 11:56
janczarka janczarka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 283
Domyślnie alergia - jaka diagnostyka ?

Witajcie! Wszystko wskazuje na to, że moja roczna córeczką jest alergikiem ;/ czy są jakieś badania, jakie mogę jej wykonać już teraz i zobaczyć co tak naprawdę ją uczula ? bo takie działanie na opak nie przynosi efektów a lekarze mówią, ze wiarygodne testy wykonuje się dopiero po ukończenu 4-5 roku życia. To prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 14-05-2019, 12:04
szygi szygi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 854
Domyślnie

wiesz co nie jestem na bieżąco ale jeszcze kilka lat temu czekałam aż synek skończy te 5 lat by zrobić mu testy skórne. Teraz się leczymy i jest juz znacznie lepiej ale faktycznie na początku było trudno... wizyty u alergologa i pulmonologa to był chleb powszedni ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 17-05-2019, 10:52
kinnia kinnia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 725
Domyślnie

janczarka poczytaj sobie o diagnostyce molekularnej. Nie prawda jest, że trzeba czekac jakiś czas by wynik był wiarygodny. Test Faber można wykonać juz u niemowlaka i daje tak samo pełny obraz sytuacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 20-05-2019, 08:25
janczarka janczarka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 283
Domyślnie

kinnia bardzo Ci dziękuje za informacje. Ty robilaś już sobie lub dziecku ten test ? Przyznam, że nigdy wczesniej o tym nie słyszałam i jestem ciekawa jak to wygląda. także prośba o wolnej chwili o informacje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 22-05-2019, 09:27
kinnia kinnia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 725
Domyślnie

janczarka tak,robiłam test i sobie i mojemu 1,5 rocznemu synkowi. Badanie jest dośc szybkie bo do jego wykonania wystarczy dosłownie minimalna ilość krwi. Potem wszystko odbywa się w Rzymie i tam są robione te badania. Otrzymane wyniki lądują na specjalnej platformie CDRS, do której masz dostęp i tam możesz wszystko odczytać. Szybko, sprawnie i przede wszystkim bardzo dokładnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-05-2019, 11:59
mlodamama21x mlodamama21x is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 7
Domyślnie

Alergie należy zdiagnozować, można wykonać np. testy alergiczne i dopiero wtedy można podjąć skuteczne leczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 11-06-2019, 09:18
janczarka janczarka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 283
Domyślnie

dzięki dziewczyny za informacje Poczytałam sobie co nieco na temat tej diagnostyki molekularnej i konkretnie tego testu faber i zaraz po Bożym Ciele będziemy działać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 17-07-2019, 00:18
lila lila is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 546
Domyślnie

Żaden rodzaj alergii do przyjemnych nie należy. Najgorzej na początku jak do końca się nie wie, jaka jest jej przyczyna. Bardzo dokuczliwa jest alergia oczu, kiedy oczy łzawią czy pieką. Pomocne są wtedy krople http://dbamooczy.pl/alergia-oczu/ , skutecznie sobie radzą z zapaleniem spojówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 31-07-2019, 10:31
figa figa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 924
Domyślnie

janczarka to koniecznie daj znać jak już uda się zrobić test. A może już wszystko za Wami ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 20-05-2020, 21:53
kresowa ula kresowa ula is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 433
Domyślnie

W kwestii diagnostyki to musisz się zwrócić do alergologa, on Ci zleci odpowiednie badania. Również przepisze leki, jednak troche do tego czasu pewnie poczekasz więc jeśli męczy cię zapalenie spojówek to łap http://dbamooczy.pl/ - tutaj znajdziesz pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.