kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 10-05-2020, 10:14
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie Czy badania prenatalne są bezpieczne?

Czy badania prenatalne są bezpieczne?
Czytałam różne opinie m.in takie, że nie powinno się ich robić bo jest ryzyko uszkodzenia dziecka, czy to prawda?
Któraś z was robiła takie badania i może opowiedzieć o swoich doświadczeniach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 12-05-2020, 08:51
Patrycja35's Avatar
Patrycja35 Patrycja35 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 138
Domyślnie

Osobiście nie miałam robionych takich badań, ale to dlatego, że u nas w rodzinie nikt nigdy nie miał problemu z zajściem w ciążę, natomiast gdybym była w takiej rodzinie genetycznie to wydaje mi się, że bym je zrobiła.
O samych zaletach i wadach badań prenatalnych nie wiem za dużo,
ale zerknij tutaj: https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/tr...nie-prenatalne
mają tam bardzo szczegółowo rozpisane badania wg kolejności w jakiej się robi, korzyści, sposoby, zagrożenia.
Wiedza super poukładana, więc da Ci sporo informacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 23-06-2020, 11:06
herok24 herok24 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 210
Domyślnie

Moim zdaniem badania prenatalne nie są niczym złym. Dzięki nim, można wykryć albo wykluczyć szereg chorób u dziecka. Moja siostra też miała obawy, jak jej koleżanki zaczęły opowiadać jakieś niestworzone rzeczy… Niedawno nawet jeździłem z nią na badanie USG do przychodni Multimed ponieważ szwagier pracuje za granicą, a ona przez te opowieści bała się sama iść na badanie. Wszystko oczywiście przebiegło OK, ale muszę wam też bardzo polecić tę przychodnię. Spodziewałem się jakiś gorszych warunków a tam czysto, nowocześnie i funkcjonalnie.
__________________
http://stomatologia-paszyna.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 07-07-2020, 10:11
Zosia Krem Zosia Krem is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 66
Domyślnie usg 3d

Ciekawym nowoczesnym badaniem prenatalnym jest usg w wykorzystujące technikę obrazowania 3d i 4d Ze względu na swoją dokładność pozwala ono już we wczesnej ciąży wykryć dokładne umiejscowienie ciąży i łożyska, wiek ciąży oraz to, czy serduszko dziecka bije prawidłowo. Jeśli chodzi o usg 3d kraków to polecam lekarzy-ginekologów z Ultragen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-07-2020, 23:20
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

Uważam, że o to powinniście pytać specjalistów, ale moim zdaniem nie, skoro są wykonywane w takiej częstotliwości, jak trzeba. Jeśli chcecie wykonać badanie USG w ciąży, to powinniście zgłosić się do https://krzysztofzaleski.pl/badania-usg/ Duże doświadczenie i najlepszy sprzęt.

Ostatnio edytowane przez sara898 : 19-07-2020 o 12:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 06-08-2020, 12:33
Miriam33 Miriam33 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2020
Posty: 994
Domyślnie

Ja uważam, że badania prenatalne to przy tym rozwoju medycyny nic groźnego i sama bym się na nie zdecydowała. Samo usg jamy brzusznej kraków to już trochę mało. lepiej działać wcześniej, bo szanse na leczenie są większe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 06-08-2020, 20:14
malinka01 malinka01 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 450
Domyślnie

Te nieinwazyjne badania prenatalne oczywiście, że są bezpieczne. Ja nawet bym powiedziała, że powinny być wskazane. Nie ma nawet czego się bać, zawsze lekarz nas poprowadzi. A co do lekarzy to mogę doradzić panią doktor Rozmus-Warcholińską. W Częstochowie to jeden z najlepszych lekarzy od badań prenatalnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 07-11-2020, 10:18
paulinabiedrowska paulinabiedrowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1 514
Domyślnie

Ja ogólnie wychodzę z założenia że zdrowie dziecka najważniejsze i trzeba robić wszystkie badania i bardzo się pilnować. My też zdecydowaliśmy się na pozyskanie krwi pępowinowej w Diagnostyka Bank komórek macierzystych - lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 04-12-2020, 13:49
elnora66's Avatar
elnora66 elnora66 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 4
Domyślnie

Ja również odradzam takich badań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 16-12-2020, 09:46
herok24 herok24 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 210
Domyślnie

Ja urodziłam dwójkę dzieci i przy dwójce wykonywałam takie badanie, wszystkie moje koleżanki również wykonywały. Dodatkowo USG ginekologiczne wykonywałyśmy w przychodni Multimed w Warszawie – polecam Wam jeśli nie macie gdzie wykonać, to świetnie wyposażona przychodnia, badania wykonują po dobrej cenie, ponadto przyjmują świetni lekarze, a pielęgniarki są przemiłe
__________________
http://stomatologia-paszyna.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:37.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.