kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-07-2017, 16:19
Tomson Mężczyzna Tomson is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 743
Domyślnie Psycholog a psychiatra

Niewiele z nas wie jaka jest różnica między psychologiem a psychiatrą. To dość smutne podejścię bo boimy sie obu tych specjalistów. Z tego co tu czytalam http://pp24.info.pl/index/news/l/pl/...mosci/news/248 , bardzo fajnie to opisali. Można zmienić podejście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 21-07-2017, 08:53
argama argama is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 53
Domyślnie

W moim prostym rozumowaniu psychiatra zajmuje się leczeniem farmakologicznym, a psycholog dogłębną rozmową. Ale nie wiem, czy moje podejście jest odpowiednie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 22-07-2017, 11:18
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Psychiatra jest od konkretnych schorzeń, a psychoterapeuta daje wskazówki dotyczące problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-07-2017, 15:45
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Dokładnie. Psychiatria to dziedzina medycyny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-07-2017, 14:08
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Na początku najlepiej wybrać się do psychologa. Jeśli on uzna, że jest taka konieczność to odeśle Cię do psychiatry. Polecam Tobie takie rozwiązanie jak psycholog kraków. Moja siostra tam chodzi i jest bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 07-09-2017, 15:32
Magdula88 Magdula88 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Posty: 60
Domyślnie

Różnica miedzy tymi zawodami jest diametralna. Do psychologa może iść każdy, kto widzi u sebie jakiś drobny problem psychiczny. Psycholog może podnieść na duchu wskazać nową życiową drogę itp. Jeżeli macie takie problemy to zajrzyjcie na stronkę www.bezproblemowo.com .Tam możecie otrzymać pomoc nawet on-line
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 08-10-2017, 16:01
kinnia kinnia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 725
Domyślnie

Magdula88 przeglądałam jakiś czas temu tą stronę o której piszesz. Zmagam się z pewnym problemem od jakiegoś czasu i jeszcze chyba nie dojrzałam do takiej wizyty oko w oko z psychologiem choć wiem, że to zupełnie normalnie i sporo osób korzysta z takiego rodzaju wsparcia. Najważniejsze jest to, że taka psychoterapia w internecie jest równie efektywna co ta w gabinecie no i można zachować pełną dyskrecję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-10-2017, 09:50
wiolaa7 wiolaa7 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 130
Domyślnie

Psychologa od psychiatry różni naprawdę wiele, przede wszystkim psychiatra może przepisywać leki, a psycholog nie, a te są często niezbędne w leczeniu. Jeśli szukacie dobrego psychiatry w Warszawie, to ci z kliniki PsychoMedic.pl powinni się nadać - mają świetne opinie, tu https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ można ich sprawdzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 12-11-2017, 22:05
nosleep nosleep is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 383
Domyślnie

A jezeli szukaciepsychoterapeuta Warszawa Centrum
- to moge polecic smialo dyplomowana psychoterapeutke Ewe Tykę. Przyjmuje w dwoch miejscach w Warszawie:

Warszawa Centrum, Nowy Świat 22/1
Warszawa Ursus, Dzieci Warszawy 29
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-11-2017, 09:10
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

Czasem dobrym rozwiązaniem jest kontakt z psychologiem. Jeśli mieszkacie w Poznaniu lub okolicach to polecam ośrodek psychoterapii i pomocy psychologicznej Pomarańczowe ja: https://www.terapiapoznan.pl/artykul...ny-psychologii. Pracuje tam wielu świetnych specjalistów z różnych dziedzin. Jestem pewna, że ich pomoc okaże się nieoceniona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.