kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 17-08-2015, 13:55
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie Przygotowanie do badania - holter ciśnienia

Lekarz zalecił założenie holtera ciśnienia. Wykrył u mnie dosyć duże nadciśnienie i chciałby zweryfikować, czy jest ono przyczyną stresu związanego z badaniem lekarskim czy po prostu coś trzeba u mnie podregulować.
Nigdy nie nosiłam podobnych rejestratorów. Czy do tego badania trzeba się w jakiś szczególny sposób przygotować?
__________________
Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 18-08-2015, 14:21
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Nie ma się czego bać. Moja znajoma jakiś czas temu miała podobne urządzenie. Została w domu - bo wiesz, w pracy stres i te sprawy, wynik mógł nie być miarodajny.
Badanie jest bezbolesne. Na youtube masz kilka filmików prezentujących możliwości tego urządzenia.
Jedynie w nocy może trochę przeszkadzać, ale na śnie również trzeba zbadać poziomi ciśnienia. To urządzenie wygląda tak jak mniej więcej to na zdjęciu: https://kredos.pl/holtery-cisnienia
Głowa do góry i nie ma się czego bać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 20-08-2015, 14:58
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

A czy takie badanie można wykonać na własne życzenie? Czy koniecznie musi skierować na nie lekarz?
Boję się, że może mi grozić zakrzepica. Czytałam, jakie są czynniki ryzyka zakrzepicy i spora część niestety wydaje się znajoma.
Zastanawiam się, jakie badania mogę wykonać, żeby zorientować się, czy faktycznie mogę zachorować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 20-08-2015, 19:35
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

jeśli o zdrowie chodzi to warto byc pod dobrą, profesjonalną opieka lekarską. taką jak tu http://medipartner.pl/nasze-placowki/ Nie tylko lekarz ogólny ale i specjaliści są. No i badania można robic na miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 24-08-2015, 16:55
Kora Kora is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 53
Domyślnie

W takim wypadku warto regularnie samemu badać sobie ciśnienie. Moim zdaniem ważny jest także dobór odpowiedniego ciśnieniomierza, gdyż daje nam to pewność, że wyniki będą precyzyjne. U mnie w rodzinie używamy takiego urządzenia: http://geratherm.pl/produkt/desktop-2-0/ Jest ono wyposażone w złącze USB, co daje możliwość przesłania wyników pomiarów do lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-09-2015, 14:46
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Do tego raczej nie trzeba się specjalnie przygotowywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 26-09-2019, 23:34
alina83 alina83 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 580
Domyślnie

nic nie trzeba robic, zgadza się
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.