kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 07-07-2017, 15:09
ep09 ep09 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 12
Domyślnie

Tak jak wyżej, potwierdzam ćwiczenia są super, ale nie każdemu pomogą, sama miałam problemy z bólami krzyżowymi podczas okresu i moja pani doktor pomogła mi unormować silne bóle menstruacyjne, jeśli ktoś z okolic Wrocławia to polecam http://dr-ginekolog.pl/http:// ja akurat potrzebowałam terapii hormonalnej, ale widać taka nasza uroda, że musimy swoje wycierpieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 13-07-2017, 15:46
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Pms

Słuchajcie, tak czytam to forum i czytam i dochodzę, do wniosku, że bardzo wstydliwym problemem jest pms - zespół napięcia przedmiesiączkowego. Wiele wpisów dotyczy dolegliwości kryjących się pod tą nazwą. Wydaje mi się, że wiele dziewczyn opisuje swoje problemy zdrowotne na forum, ponieważ w "realu" obawia się szyderstw i ironicznych uśmiechów. Niestety, znieczulica w społeczeństwie jest szeroka i panuje przekonanie, że PMS to albo wymysł albo nic specjalnego. Ciekawe, że faceci są tacy mądrzy, ale co by powiedzieli, jakby przez tydzień, praktycznie co miesiąc, bolał ich brzuch, głowa, nie mogli się ruszać itd. A wbrew pozorom napięcie przedmiesiączkowe jest zaleczalne. Mogę Wam polecić na przykład tę stronę - http://www.castagnus.pl/, która stanowi takie internetowe kompendium wiedzy o PMS. Można tam sobie wejść, poczytać artykuły, obejrzyć filmy i pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Są dostępne przecież w aptekach specyfiki, które zwalczają objawy przedmiesiączkowe, można uprawiać jogę hormonalną. Naprawdę zachęcam Was do tego, aby aktywnie radzić sobie z PMS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 15-07-2017, 21:53
lessli lessli is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 33
Domyślnie

Na PMS faktycznie dobra jest terapia hormonalna w postaci przykładowo Pigułek antykoncepcyjnych. Ale w tej dziedzinie musi Ci pomóc tylko lekarz ginekolog, ja tez musiałam zażyć pigułki bo miałam potworne bóle. Ja stosuję Vines, bo mają niską dawkę hormonów, dzięki czemu nie ma tyle skutków ubocznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 18-07-2017, 14:49
AmbasadorkaCastagnus AmbasadorkaCastagnus is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał lessli
Na PMS faktycznie dobra jest terapia hormonalna w postaci przykładowo Pigułek antykoncepcyjnych. Ale w tej dziedzinie musi Ci pomóc tylko lekarz ginekolog, ja tez musiałam zażyć pigułki bo miałam potworne bóle. Ja stosuję Vines, bo mają niską dawkę hormonów, dzięki czemu nie ma tyle skutków ubocznych

Hej lessli!

Jeżeli dokuczają Ci objawy PMS powinnaś zawsze najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. Może on postawić właściwą diagnozę, wykluczyć inne choroby i wybrać najlepszy dla Ciebie sposób leczenia. W leczeniu objawów PMS można stosować różne metody – od zmian stylu życia, przez leki roślinne, po preparaty hormonalne lub leki z innych grup. Wiele bardzo pomocnych informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.castagnus.pl . Jest to strona dedykowana kampanii NieTracęDni, skupionej właśnie wokół tego problemu. Serdecznie polecam!

Gdybyś miała jakieś dodatkowe pytania śmiało pisz- chętnie udzielę odpowiedzi.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 22-07-2017, 11:15
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

No-spa jest tez dobrym środkiem na takie bóle, ale warto jak są bardzo silne pójść do lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 06-08-2017, 11:06
moniś12 moniś12 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 341
Domyślnie

Pytanie jeszcze jak bardzo intensywne są bóle. Ja co prawda należe do grona "szczęśliwych", które nie mają aż tak uciążliwych miesiączek, ale od dzieciństwa pamiętam jak męczyła się z nimi moja starsza siostra. Nigdy nie zapomnę jak leżała na łóżku, skręcała się z bólu, a nad stała właściwie bezradna mama ;/ dopiero na studiach zdecydowała się na to, żeby cos z tym zrobić. Założyła sobie wkładkę levosert która unormowała comiesięczną intensywność krwawień, ale i znacznie ograniczyła ból. W tamtym roku mogłyśmy spokojnie jechać na wakacje pomimo że dzień przed wyjazdem dostała okres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 07-08-2017, 19:20
kejti kejti is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 4
Domyślnie

mi zawsze pomaga ciepła, ale nie gorąca kąpiel.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 18-08-2017, 23:07
nkio nkio is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 25
Domyślnie

ja miałam potworne bóle miesiączkowe, po prostu nic nie dawało rady... Musiałam poprosić ginekologa o pigułki, bo to była masakra, co miesiąc 3 dni wyjęte z życiorysu, dodatkowo bałam się hormonów, to przepisałam mi niskodawkowe pigułki Vines. Dzisiaj jak ręką odjął, bólu nie ma a okres jest normalny, regularny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 05-09-2017, 10:36
inka inka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 1 167
Domyślnie

Oj witam w klubie! U mnie nawet w środku cyklu ból jest nie do wytrzymania, kiedyś tak nie było, ale widać wszystko się zmienia i niekoniecznie na dobre. Ja często korzystam z porad ze strony http://wolniodbolu.pl/ sporo fajnych tipów tam znalazłam własnie w temacie okołookresowym poczytaj może i tobie się nadadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 06-09-2017, 09:23
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

Ja zazwyczaj robię sobie gorący okład. Chwała temu, kto wymyślił termofor i biorę lekarstwo przeciwbólowe oraz jednocześnie rozkurczające. Mi to zazwyczaj wystarcza. Ale moja siostra to u niej jest kaplica, bierze tylko ketonol jeśli chodzi o leki przeciwbólowe. A z bólu aż wymiotuje. Nie zazdroszczę jej. W sumie ona próbuje różnych rzeczy aby ból przeszedł. Kilka znalazła na http://www.urodacentrum.pl/ jeszcze kilka podsunęły jej koleżanki. Ale jak na razie najlepiej sprawdza u niej się ketonal i odpoczynek. Pierwszego dnia najlepiej aby go przeleżała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.