kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 13-08-2014, 14:49
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Jakie rozwiązanie będzie lepsze dla trzyosobowej rodziny?
Wybrać raczej dom parterowy czy lepiej, na wszelki wypadek taki z poddaszem użytkowym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 13-08-2014, 21:54
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Ja postawiłabym na dom z poddaszem, bo wtedy masz wyraźny podział na strefę nocną i dzienną. Poza tym można w ten sposób pozyskać nieco większą powierzchnię.
Zobacz sobie takie projekty: http://www.dobredomy.pl/projekty/projekty-do-120-mkw/ - można to fajnie, funkcjonalnie rozwiązać, a dodatkowe miejsce zawsze przyda się na garderobę, gabinet albo pokój gościnny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 08-12-2014, 12:45
mAlinka's Avatar
mAlinka mAlinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 156
Domyślnie

Lepiej mieć poddasze użytkowe, trochę więcej miejsca nie zaszkodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 14-12-2014, 09:22
monisia monisia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

zależy czy takie poddasze faktycznie jest Ci potrzebne. ale ogólnie chyba nie zaszkodzi mieć więcej miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-10-2015, 19:48
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Według mnie zdecydowanie z poddaszem bo zawsze jest dodatkowa przestrzeń która może Ci się kiedyś przydać np gdy urosną dzieci.
Ja aktualnie szukam sklepu który ma w asortymencie łóżka drewniane bo takie najbardziej mi odpowiadają. Są modne trwałe no i piękne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 16-10-2015, 20:18
RamonaIzycka's Avatar
RamonaIzycka RamonaIzycka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 7
Domyślnie

Posłuchaj, to zależy od Twojej aktualnej sytuacji. Jeżeli po prostu chcecie jak najmniej wydać, bo nie macie teraz środków, czy zdolności kredytowej, to oczywiście nie rzucałabym się na dom z poddaszem, ale też nie zarzucała tego planu na amen... Dobrym rozwiązaniem może być wybór takiego projektu, który będzie ewentualnie uwzględniał możliwość rozbudowy w późniejszym czasie, właśnie wtedy, gdy np. dzieci podrosną, czy pojawią się kolejne, a może dopiero wnuczęta, nigdy nie wiadomo. Jeżeli jednak pieniądze nie są wielką przeszkodą, to jak najbardziej z poddaszem - można tam zrobić siłkę, ciemnię, suszarnię, milion ciekawych rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-12-2015, 09:30
Kali Mężczyzna Kali is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 314
Domyślnie

http://domnaczasie.pl/ mają takie projekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 25-07-2017, 08:52
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Dom

Nikt dawno tutaj nie pisał, więc trochę odświeżę temat . W naszym przypadku zdecydowaliśmy się na budowę domu z poddaszem użytkowym. Dzięki temu zyskaliśmy dodatkową przestrzeń, którą można było zagospodarować. Jasne, budowa przez to kosztowała trochę drożej, ale wcześniej spędziliśmy trochę czasu zagranicą. Ja pracowałam głównie jako opiekunka do dzieci w UK, maż zaś znalazł pracę jako magazynier. W Wielkiej Brytanii spędziliśmy prawie sześć lat, ale zgromadziliśmy potrzebne fundusze, dzięki czemu mogliśmy ruszyć z budową. Tak jak pisała, jednak z koleżanek, wszystko zależy od tego, jakimi funduszami dysponujesz i jaka przestrzeń jest Ci potrzebna. Jeżeli mogę coś jeszcze podpowiedzieć, to jak któraś z forumowiczek będzie ruszać z budową domu, to warto zawczasu pomyśleć o ogrzewaniu. Przy tej okazji mogę Wam polecić sklep kratki.com, znajdziecie tam wszystko, od obudów i wkładów po różne akcesoria kominkowe, nawet rury - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/...nkowana-fi-125. My zaopatrzyliśmy się tam we wszystkie elementy "kominkowe" i byliśmy obsłużeni bardzo profesjonalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 25-07-2017, 14:46
tracz2 Mężczyzna tracz2 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 11
Domyślnie

Z poddaszem lepiej. Zawsze więcej miejsca ]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-07-2017, 13:17
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja wolę domy z poddaszem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.