kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > OGŁOSZENIA > Wydarzenia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 24-09-2010, 01:09
miejsce_kobiet miejsce_kobiet is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 1
Domyślnie Wracam do pracy! intensywny kurs dla kobiet powracających na rynek pracy
Lokalizacja: Warszawa   Rodzaj: inne   



Chęci powrotu do pracy towarzyszą niepokoje, nadzieje i po prostu konkretne pytania, na które chciałabyś znaleźć odpowiedź. Czy jestem gotowa, żeby wyjść z domu? czy sobie poradzę? czy nie powinnam zmienić ścieżki zawodowej? w jakim kierunku rozwijać swoje kwalifikacje? jak poruszać się na ciągle zmieniającym się rynku pracy?
Poszukiwanie pracy to odpowiedzialna „praca”, która wymaga profesjonalnego podejścia, jeśli chcemy żeby zakończyła się sukcesem.

Zapraszam na kurs przygotowujący kobiety do powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dziecka, opieką nad osobami zależnymi bądź spowodowanej innymi przyczynami. Podczas 36-godzinnego szkolenia (9 spotkań po 4 h) przygotujemy strategie powrotu do aktywności zawodowej. Osoby chętne będą miały okazje popracować indywidualnie nad swoimi trudnościami związanymi z powrotem do aktywności zawodowej.

Program szkolenia:
1. Blok dotyczący kompetencji miękkich
- Komunikacja interpersonalna - w tym przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej;
- Jak radzić sobie z krytyką zewnętrzną i wewnętrzną;
- Trening automotywacyjny;
- Kreatywność - na każdym etapie poszukiwania pracy;
- Jak radzić sobie ze stresem.
2. Blok dotyczący kompetencji twardych i procesu rekrutacyjnego
- Planowanie ścieżki zawodowej w oparciu o posiadane predyspozycje, kwalifikacje zawodowe, umiejętności uniwersalne;
- Ćwiczenie skutecznych metod poszukiwania zatrudnienia oraz praca nad barierami na każdym z etapów rekrutacji, w tym konsultacje jak przygotować profesjonalne CV, list motywacyjny, portfolio;
- Prezentacja programów wspierających osoby bezrobotne oraz instytucji doradczych w tym zakresie.

Zdobycie i utrzymanie ciekawej pracy wymaga solidnego przygotowania. Kurs daje możliwość rozwinięcia umiejętności zarządzania swoimi kompetencjami, które są gwarancją sukcesu zawodowego.

Terminy: 20.X, 28.X, 3.XI, 10XI, 17.XI, 24.XI, 1.XII, 8.XII, 15.XI, godz. 9-13
Miejsce: FUNDACJA MIEJSCE KOBIET Warszawa, ul. Dobra 22/24 lok.15
Cena: 800 zł za cały cykl /możliwość zapłaty w ratach
Kontakt: 501 563 623, hania@miejscekobiet.pl
Kurs odbywa się w grupie liczącej od 10 do 12 osób.
Prowadząca: Hanna Wieloch - terapeutka, trenerka rozwoju osobistego, doradca zawodowy.
Prowadzi warsztaty, szkolenia dotyczące poszukiwania własnej ścieżki zawodowej. Autorka i koordynatorka programów dla kobiet powracających na rynek pracy po dłuższej przerwie.

Więcej informacji na stronie:
www.miejscekobiet.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 30-07-2015, 17:06
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Warto korzystać z takich kursów bo łatwiej wrócić do pracy. Jednak nie tylko to jest ważne. Musimy pamiętać o aktywnym poszukiwaniu pracy np tutaj http://praca.gratka.pl/oferta/kucharz-2930315.html bez tego nigdy byśmy nic nie znaleźli. Ważne aby mieć dobre cv i do tego jeszcze ciągle je wysyłać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 08-10-2019, 15:00
astraso astraso is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 2 437
Domyślnie

wiele sie dowiedziałem na tej stronie o tej sprawie ! https://aptekamezczyzny.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 27-09-2020, 11:23
kastanio kastanio is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 2 042
Domyślnie

A ja mam zamiar pracować znowu jako niania dawniej jak byłam młodsza dobrze mi szło, a teraz po zmianach na rynku pracy wydaje mi się, że to będzie strzał w dziesiątkę. Szczególnie, że jak sprawdzałam niedawno oferty na stronie https://megapraca.pl/praca-niania to jest ich mnóstwo. Stawki godzinowe też bardzo dobre. A z ciekawości Wy jaką macie pracę? Jesteście zadowolone?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 10-02-2021, 22:52
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

Pamiętam jak sama wracałam do pracy po upływie urlopu wychowawczego. Obaw było mnóstwo, miałam wrażenie, że wypadłam już z rynku i będzie mi bardzo ciężko wrócić. Firma gdzie pracowałam wcześniej była już zamknięta, zaczynałam zupełnie od nowa. Ale się udało, dwa miesiące i pracę znalazłam. Jeśli szukacie to w sieci polecam, zależy od zawodu, dla mnie na https://fachpraca.pl/oferty-pracy/recepcjonistka/ najwięcej ogłoszeń było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 08-04-2022, 11:34
bebe456 bebe456 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2021
Posty: 1 445
Domyślnie

No ja właśnie mam w planach rozpocząć pracę, jako niania. Już kiedyś tak pracowałam, ale teraz z pewnością potrzebne będą mi kursy. Widziałam nawet takie na stronie niania.pro. Jak nie niania, no to może praca opiekuna w żłobku? Również byłaby to dla mnie fajna opcja!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 13-04-2023, 16:56
kwiateczek kwiateczek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 272
Domyślnie

Warto też po prostu skupić się na dobrym cv i liście motywacyjnym. Polecam coś takiego - https://www.poradnik-edukacyjny-karg...t-motywacyjny/ sobie przejrzeć chociażby
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 29-04-2023, 10:15
alizee alizee is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 361
Domyślnie

Cześć. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to zawsze spore wyzwanie. Sama przechodziłam to kilka lat temu. Strasznie się bałam, ale miałam więcej czasu na nabycie nowych umiejętności. Zdecydowałam się na kurs dla menedżerów, który odbyłam w https://trenerzy.pl/jakie-szkolenia-dla-menedzerow/. Polecam. Będziesz miała szansę na lepszą pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.