kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-03-2015, 18:28
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie Jak radzić sobie z żylakami

Czy macie jakieś metody leczenia? Mam to po mamie. Słyszałam o skleroterapii.Czy jest skuteczna?
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 23-03-2015, 08:03
Olla33 Olla33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 86
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaśka
Czy macie jakieś metody leczenia? Mam to po mamie. Słyszałam o skleroterapii.Czy jest skuteczna?

Pewnie,że jest skuteczna.Sama miałam swego czasu. Pamiętam,ze bardzo bałam się przed zabiegiem ponieważ myślałam,że jest to bolesne.Ale okazało się,ze wcale nie boli. Zabieg trwał może z pół godziny, może krócej. Wiadomo,że czujesz pewien dyskomfort psychiczny ale na pewno nie jest to bolesne.
Zabieg wykonywała w Lifemedice na Skłodowskiej w Gdańsku ( na ich stronie możesz sobie poczytać na czym polega: http://skleroterapiagdansk.pl/ oraz jak powinnaś sie przygotować).
Wygląd nóg po zabiegu był o wiele ładniejszy. Żylaki zniknęły ( nawet te większe).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-03-2015, 19:12
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

No niestety, ja też widzę u siebie początki żylaków.
Na początku zbytnio się tym nie przejmowałam. Potem doczytałam, jakie to może mieć konsekwencje - np. wysokie ciśnienie płucne. No i muszę powiedzieć, że trochę mnie to ruszyło.
Muszę wybrać się do lekarza na konsultację i zdecydować, co można z tym zrobić już teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 08-07-2015, 23:39
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Wydaje mi się, że to może być coś poważniejszego. Jak masz w mieście u siebie dobrych specjalistów to udaj się na badanie ciśnienia za pomocą holtera. Pewnie kojarzysz urządzenie - coś jak tu https://kredos.pl/holtery-cisnienia/...7-specyfikacja przypinają Ci to na 24, 48 albo 72 godziny i masz wyniki czy wszystko z Tobą ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-07-2015, 10:05
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

są maści z kasztami i specjalne skarpety
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 11-12-2015, 19:41
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Żylaki to coś paskudnego ja na szczęście na razie ich nie mam i mam nadzieje, ze tak pozostanie. Wiem, że żylakami zajmują się tutaj http://centrum.polkard.pl/uslugi/chi...n-dolnych.html warto tam podejśc i zasięgnąć więcej informacji na temat zabiegów jakie wykonują. W takim miejscu dowiesz się najwięcej o zabiegach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 27-12-2015, 14:33
mamanaetacie mamanaetacie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 29
Domyślnie

Ja też szukam dobrego sposobu na żylaki. Moje są tak widoczne, że wstydzę się wychodzić na plażę w kostiumie kąpielowym. Czy ktoś z Was może orientuje się czy tu http://www.medipartner.pl/ wykonują zabiegi ich usuwania?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 27-12-2015, 20:51
planika planika is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 47
Domyślnie

Moja kuzynka leczyła żylaki nóg metodą SVS, czyli parą wodną. Przyniosło to naprawdę świetne rezultaty, a konkretniej poczytać możecie o tym tutaj: http://tourmedica.pl/artykuly-medycz...dna-metoda-svs. Jest to chyba zresztą jedna z bardziej popularnych i skutecznych metod usuwania żylaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 05-01-2016, 14:20
Wywia Wywia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 29
Domyślnie

Dzięki za info. Szukam takiej im mniej inwazyjnej metody, tym lepiej. Łykałam tabletki, to pewnie dlatego tak się teraz muszę męczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 14-01-2016, 22:05
Przemiln's Avatar
Przemiln Przemiln is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 6
Domyślnie

No niestety, to nie jest przyjemna przypadłość. Na pewnym etapie nie pomagają żadne skarpetki uciskowe czy maści, bo żylaki po prostu widać. Wtedy pozostaje tylko operacja. Znam kilka osób po takich zabiegach, ale sama się na nie nie zdecydowałam. Zabrakło odwagi i kasy, bo wszystko jest robione prywatnie. Jeżeli będę zmuszona, najprawdopodobniej pójdę do szpitala. Urodzenia dziecka i środki hormonalne chyba najbardziej szkodzą, takie jest moje doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.