kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZWIĄZKI > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 27-07-2018, 14:43
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie PMS, a joga

Cześć,

Co myślicie na temat jogi hormonalnej oraz jej wpływie na objawy PMS? Ja na stronie http://www.castagnus.pl/ znalazłam informacje, że joga hormonalna to aktywność dedykowana głównie kobietom. Od klasycznej jogi różni się tym, że jej celem jest zwiększenie produkcji hormonów i wyregulowanie ich poziomu. Pozycje wykonywane w ramach jogi hormonalnej to dynamiczne ruchy, mocno połączone z ćwiczeniami oddechu. Ćwiczenia pomagają złagodzić objawy PMS, a ich precyzyjny charakter nie zwiększa bolesności podbrzusza. W przypadku kiedy tego typu ćwiczenia zawiodą, można również zastosować tabletki Castagnus, które w bardzo skuteczny sposób pomagają złagodzić objawy PMS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-11-2018, 21:24
Mija11 Mija11 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 282
Domyślnie

o jodze hormonalnej nie słyszałam; moja starsza siostra stosuje antykoncepcje na pms, bo już nie dawała rady;
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 18-11-2018, 17:58
lila lila is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 546
Domyślnie

Zgadza się, antykoncepcja to nie tylko zabezpieczenie przed ciążą. Często kobiety nawet jak nie potrzebują zabezpieczenia wybierają antykoncepcję hormonalną na problemy z trądzikiem, a jeszcze bardziej kiedy pms co miesiąc nie pozwala normalnie funkcjonować. Ten artykuł właśnie o tym mówi http://antykoncepcjanamiare.pl/jakie...ja-hormonalna/ . Można się zapoznać z badaniami, co kobiety sądzą w tym temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 04-12-2018, 14:58
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

Myślę, że taka joga może być ok, choć ja nie miałam okazji spróbować. W moim przypadku było tak, że ginekolog doradził mi tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Muszę przyznać, że trochę sceptycznie podchodziłam do tego tematu, ale teraz jestem mu wdzięczna. Biorę Vixpo już kilka miesięcy i mogę powiedzieć, że świetnie się czuję, nie mam żadnych dolegliwości ani skutków ubocznych. Polecam, rozmawiajcie z Waszymi lekarzami, nie warto się męczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-06-2019, 20:43
janusia7 janusia7 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 117
Domyślnie

ja bez problemu uprawiam sport pomimo pms
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 03-07-2019, 23:33
kozynia kozynia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 13
Domyślnie

Ja kiedyś nie umiałam ćwiczyć takie bóle brzucha miałam, straszne to było Teraz to spokojnie minęło odkąd zaczęłam stosować ultralekkie pigułki vines, czuję, że żyję i, że w końcu jest ok, potrafię wyjść na spacer z psem isc na siłkę i jeszcze normalnie funkcjonować.

Ostatnio edytowane przez kozynia : 06-07-2019 o 12:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 26-07-2019, 12:09
Oleczka2 Oleczka2 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 10
Domyślnie

Ja nigdy nie miałam z tym problemów, więc niestety Ci nie pomogę, ale wydaje mi się, że dobre akcesoria do jogi powinny dać sobie rady. Nie ma niczego lepszego niż wygodne legginsy. Jak odczuwacie taki ból, to może warto byłoby udać się do lekarza. Nie należy tego bagatelizować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 02-11-2019, 23:22
benjaminka benjaminka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 224
Domyślnie

U mnie na pms pomogła tylko zmiana pigułek na vixpo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-12-2019, 13:29
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

Można wtedy ćwiczyć, tylko musisz wybierać delikatne ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 31-12-2019, 14:29
olivkaa olivkaa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 324
Domyślnie

Joga jest dobra na wszystko! Mi bardzo pomaga podczas PMS, gdy się stresuję lub gdy bolą mnie plecy. Staram się ćwiczyć codziennie. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z jogą zajrzyj na https://zlasu.com.pl/kategoria-produktu/sklep/odziez/ Znajdziesz tam odzież i akcesoria do jogi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.