kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 20-01-2017, 09:42
Pilipa Pilipa is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 69
Domyślnie

Nie wyobrażam sobie ogrodu bez takiej kosiarki spalinowej http://euroogrod.com.pl/pol_m_HECHT_...echt-8830.html Moim zdaniem najważniejsze w ogrodzie to zadbana trawa. To ona jest naszą wizytówką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 08-02-2017, 09:24
kajame kajame is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 2
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 08-03-2017, 22:25
lula's Avatar
lula lula is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 12
Domyślnie

U nas jest sekator mały, duży, obcinacz do trawników wokół chodników. Dodatkowo kosiarka spalinowa, kopaczka, łopata jakieś grabie. Coraz więcej teraz nowości jest na rynku, które warto mieć w sowim ogródku. Ale nie zawsze sprawdzają się w ogródku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 10-08-2018, 10:56
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Jeśli już sięgam po nawozy, zapewniające intensywną zieleń liści oraz długie kwitnienie, to raczej skłaniam się ku produktom ekologicznym. Ważne, żeby nie miały one wpływu na ludzi i były też bezpieczne dla np. pszczół albo innych ogrodowych żyjątek. Polecano mi biohumus do nawożenia: https://www.lideropakowania.pl/humvi...rsalny-5l.html uzyskany z hodowli dżdżownic kalifornijskich. Ktoś z Was stosował, słyszał o takim naturalnym produkcie? Nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Chyba wypróbuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 24-08-2018, 17:22
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 814
Domyślnie

Pielęgnacja ogrodu wcale nie należy do najprostszych. Możemy się trudzić i dawać z siebie wszystko, a jak roślinka zachoruje to jesteśmy bezradni. Dlatego warto zaopatrzyć się w środki ochrony roślin dostępne na stronie: https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin . Dzięki nim uda nam się utrzymywać rośliny w doskonałym stanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 30-08-2018, 21:37
Wera Wera is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1 631
Domyślnie

No jeżeli chodzi o elementy betonowe to na ten moment używam środków do ich zabezpieczenia m.in Nano, Chwastout oraz Reduktor
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 07-12-2018, 10:09
Matyylda Matyylda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 583
Domyślnie

W każdym ogrodzie chyba niezbędne sa odpowiednie nawozy. U mnie niestety ziemia nie jest zbyt żyzna więc bez nawożenia nawet trawa nie urosła by zbyt bujnie ;/ Dobre nawozy oferuje sklep ogrodniczy Markflor. U nich można zakupić kilka rodzajów nawozów do upraw, drzew i krzewów a także do trawników bardzo wysokiej jakości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 12-01-2019, 12:43
Daria32 Daria32 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 251
Domyślnie

Ja między innymi używam pilarki do pielęgnacji mojego ogrodu, która zepsuła się jakoś na jesień. Najwyższy czas ją naprawic, bo wiosna nas już niedługo przywita a czas leci bardzo szybko. Pomyslałam o kupnie części > https://skladczesci.pl/czesci_do_pilarki a mój mąż zajmie się ich wymiana. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze i wydaje mi się, że pewniejsze, bo mam pewność, że pilarka będzie dobrze naprawiona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 24-03-2019, 08:43
kresowa ula kresowa ula is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 433
Domyślnie

Oczywiście nawozy w ogrodzie to podstawa, rośliny muszą mieć dostęp do niezbędnych składników aby zdrowo rosły. Bardzo dobrej jakości są te organiczno-mineralne orcal , przy ich zastosowaniu roślinki rosną bujne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 25-03-2019, 17:56
mozajka mozajka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 1 152
Domyślnie

Z tymi nawozami to ja bym uważała. No chyba, źe to ekologiczne nawozy to wtedy tak. Ale najważniejsze też jest nawodnienie roślin. I tu mam pytanie co do wyboru węża ogrodowego. Na https://rolmarket.pl/pol_m_Weze-ogro...odowe-246.html wybór jest na prawdę duży, ale czym sugerować się przy wyborze? Zależy mi na tym, by wąż był trwały i służył kilka sezonów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.