kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 03-05-2015, 19:56
fallka's Avatar
fallka fallka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał sensiak
Ja sama zastanawiam się nad cesarką, przeraża mnie fakt naturalnego porodu. Dlatego, że słyszy się o różnych przypadkach, a trudno stwierdzić jaki będzie mój akurat. Niektóre kobiety robią cesarki z głupich powodów, ale jak dla mnie każda z Nas powinna mieć prawo wyboru.
A jakie to są dla Ciebie głupie powody, skoro strachu do nich nie zaliczasz?
__________________
Dźwigi Warszawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 19-06-2015, 12:46
Malenka Malenka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Witajcie. Ja osobiście uważam, że każda kobieta powinna mieć wybór. Ja oboje dzieci rodziłam w prywatnej klinice, gdzie dziewczyny w 90% przychodzą rodzić, bo tam robią cesarki na życzenie. Byłam wyjątkiem rodzącym naturalnie, w znieczuleniu oczywiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 09-08-2015, 16:54
Abbi Abbi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 8
Domyślnie

Moim zdaniem nie powinno być coś takiego, jak cięcie cesarskie na życzenie. To jest operacja, nie robimy jej dlatego, ze ktoś ma takie widzimisię. Są wskazania medyczne do wykonania jej i tylko tego trzeba się trzymać. Jak można chcieć być ciętym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 07-07-2020, 08:38
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 814
Domyślnie

Warto już teraz dowiedzieć się jak dbać o ranę. Pielęgnowanie rany jest dosyć łatwe. Wystarczy stosować się do zaleceń, które dostanie się w szpitalu. Mi bardzo pomogły też artykuły dostępne na portalu: https://zagojeni.pl/ . Dzięki radom dostępnym tutaj moja blizna jest delikatna i ledwo widoczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 05-10-2020, 12:35
Domi88 Domi88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 313
Domyślnie

Dokładnie. Generalnie także przy porodzie naturalnym, często dochodzi do zapalenia krocza i tutaj odpowiednia pielęgnacja to podstawa, podobnie jak w przypadku rany po cc. Sama jestem po dwóch zabiegach tego typu i powiem szczerze, że wspominam je bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 07-10-2020, 09:18
Milena777's Avatar
Milena777 Milena777 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 152
Domyślnie

Cesarskie cięcie to jest wspaniała sprawa. Jeśli jest ono konieczne, to 3ba to wykorzystywać!
____________________
pracemagisterskie.szczecin.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 08-10-2020, 19:52
rzetelna rzetelna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 1 066
Domyślnie

Bez względu na to czy wybierzecie poród naturalny czy cesarkę, to trzeba skupić się przede wszystkim na wyborze szpitala. Ja zdecydowałam się na Medicover w Warszawie i jestem bardzo zadowolona. Super o mnie dbali, o dziecko po porodzie też. Zero stresu, serio.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 22-12-2020, 09:28
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

Każda operacja to ingerencja w ciało dlatego organizm powinien być odpowiednio przygotowany do zabiegów i operacji. Bardzo ważne jest żywienie dlatego polecam zainteresować się nutridrinkami Fresubin Energy, można je kupić w aptekach DOZ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 05-01-2021, 11:00
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 386
Domyślnie

Z tego co wiem, jak kobieta się uprze, to nie można jej odmówić cesarki, ale wiadomo bywają sytuacje tez, kiedy innego wyboru po prostu nie ma. Sporo kobiet wybiera ten sposób choćby dla samej wygody, ale to słaby powód, jako że po cesarce ma się żywą ranę na brzuchu i nie można się ruszać, gdy po naturalnym porodzie kobieta wstaje z łóżka z dnia na dzień. Ot taki mit, że cesarka to ułatwienie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 11-01-2021, 21:38
magnolia's Avatar
magnolia magnolia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Posty: 32
Domyślnie

Ja już wiem na pewno, że będę miała cesarskie cięcie - z przyczyn medycznych. Jak wygląda dieta po cc? Czy zabrać ze sobą jakieś przekąski, czy dieta szpitalna w zupełności mi wystarczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.