kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 28-10-2016, 08:21
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie Lodówka – patrzeć na klasę energetyczną?

Lodówka – patrzeć na klasę energetyczną?
Tak jak przeglądam ostatnio w sieci artykuły o lodówkach, jak tu:
https://www.morele.net/wiadomosc/jak...czy-warto/824/

to punkt numer 1 który opisuje się na takich stronach, to klasa energetyczna. Wiadomo, że im lepsza klasa tym lodówka droższa, ale czy to faktycznie tak się przekłada na rachunki bardziej korzystne?

Jak uważacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 31-10-2016, 19:27
fantasy7 fantasy7 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 76
Domyślnie

Jasne, że się przekłada. Na RTV Euro AGD możesz sobie porównać roczne zużycie energii w różnych modelach. Różnice między lodówkami klas A++ i A+++ są kolosalne, a kosztują prawie tyle samo. Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać, trzeba brać tę z jak najwyższą klasą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 05-11-2016, 17:05
kate_ kate_ is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 148
Domyślnie

Może mi podpowiecie, jaką lodówkę kupić, bo jest tak duży wybór, że kompletnie nie wiem, na co się zdecydować... Może być coś droższego, bo i tak pewnie będę brać pożyczkę. Myślałam o Ferratum Bank. Można u nich dostać pożyczkę bez wychodzenia z domu, przy minimum formalności https://www.ferratum.pl/products/plusloan . Chciałabym jakąś większą lodówkę, najlepiej pewnie w klasie A++. Co możecie polecić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 08-11-2016, 06:42
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Oczywiście, że należy na patrzeć! Najlepiej wybierać lodówki o klasie A++.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 31-03-2017, 11:33
ela1595 ela1595 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 148
Domyślnie

Ja również uważam, że najlepiej jest postawić na lodówki posiadające klasę energetyczną A+. Jednak jak mamy załadowaną lodówkę po brzegi to i tak będzie miała większy pobór mocy. Moja lodówka jest marki Kernau http://telewizor.eu/parametry.html Posiada 172l ładowności chłodziarki i 63l zamrażalnika. Działa niezwodnie już od dłuższego czasu. W dodatku jest energooszczędna.

Ostatnio edytowane przez ela1595 : 07-08-2019 o 11:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-08-2017, 21:14
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 715
Domyślnie

Oczywiście, że klasa energetyczna ma znaczenie, A+ to takie minimum, sama szukałabym w A++. A jeśli mam polecać jakąś konkretną markę to u mnie w rodzinie stawiamy na lodówki beko i jeszcze się nie zawiedliśmy, największy wybór na https://www.euro.com.pl/lodowki.bhtml po lewej stronie można sobie ustawić m.in. jaka klasa energetyczna nas interesuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 20-08-2023, 12:52
renee.schuster's Avatar
renee.schuster renee.schuster is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2023
Miasto: Łańcut
Posty: 4
Domyślnie

Przy wyborze lodówki według mnie warto jest również zwrócić uwagę na to, czy ma ona wbudowany system chłodzenia No Frost. Brak potrzeby regularnego rozmrażania oznacza mniej czasu poświęconego na konserwację lodówki. Ponadto, system No Frost pomaga utrzymać wydajność chłodzenia, co może przyczynić się również do oszczędności energii! Gdyby ktoś z was byłby zainteresowany, jak taki system No Frost dokładnie działa, to znalazłam taki artykuł w tym temacie - https://www.kernau.com/artykuly/jak-...zszronowy.html. Może on was również zaciekawi, jeśli stoicie właśnie przed wyborem nowej lodówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 20-08-2023, 20:53
evangeline evangeline is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 836
Domyślnie

Moim zdaniem koniecznie trzeba patrzeć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 21-08-2023, 12:14
Axolotl Axolotl is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2023
Posty: 4
Domyślnie

Ja brałem to pod uwagę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-10-2023, 12:57
ron37's Avatar
ron37 ron37 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2023
Posty: 1
Domyślnie

Ciekawym rozwiązaniem są lodówki z możliwością strefowej regulacji temperatury. Dzięki takiej funkcji dodatkowej możesz ustawić różne temperatury na poszczególnych półkach i w szufladach, dzięki czemu dostosujesz je do potrzeb przechowywanej w nich żywności.


______________________________
NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I FUNKCJE DODATKOWE LODÓWEK. POZNAJ JE BLIŻEJ!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.