kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #111  
Stary 16-07-2015, 22:54
aneteczka2 aneteczka2 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 5
Domyślnie

ZUPA Z CIECIERZYCY Z POMIDORAMI I MAKARONEM

SKŁADNIKI

4 PORCJE
2 ząbki czosnku
2 łyżki oliwy extra vergine
kawałek gałązki świeżego rozmarynu
1 puszka pomidorów
500 ml bulionu
1 puszka ciecierzycy*
mały pęczek natki pietruszki
ugotowany długi makaron
PRZYGOTOWANIE

Czosnek pokroić na cienkie plasterki i podsmażyć w rondelku na oliwie, dodać rozmaryn, a po chwili pomidory. Gotować przez ok. 10 - 15 minut. Dodać bulion, odcedzoną ciecierzycę (2 - 3 łyżki pozostawić do dekoracji) i posiekaną natkę pietruszki (również kilka listków zostawić do dekoracji). Gotować jeszcze przez ok. 5 minut. Doprawić solą i pierzem. Wyjąć rozmaryn, zmiksować połowę zupy i wymieszać ją z resztą niezmiksowanej zupy. Podawać z ugotowanym makaronem, skropić oliwą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Stary 17-07-2015, 19:42
czeresnia czeresnia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

MMM pycha jest to przepis. Bardzo mi się podoba. Oczywiście muszę powiedzieć, że akurat na początku mi on nie wychodził ale później jako tako dałam sobie dobrze radę. Trening czyni mistrza i w przypadku gotowania to naaprawdę się sprawdza i to w sumie jest ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Stary 17-07-2015, 23:22
sobialka sobialka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Ostatnio moją ulubioną zupką jest francuska zupa cebulowa z grzankami. Jakie znacie przepisy na tę zupkę? A co myślicie o zupie gulaszowej i jak ją przyrządzacie? Dajecie do niej wołowinę i chorizo, czy jakieś inne mięsko?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Stary 18-07-2015, 19:04
limfeta limfeta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Zupa serowa – przepis dla jaroszy

Składniki:
- 20 dag żółtego sera
- włoszczyzna
- 300 gr. serka topionego
- kostka rosołowa warzywna
- pół szklanki śmietany kremówki
- kilka ziaren ziela angielskiego
- sól i pieprz
- 2 listki laurowe
- koperek.

Sposób przygotowania:
Włoszczyznę ugotować w osolonej wodzie, dodać kostkę rosołową, ziele angielskie i liście laurowe. Gdy warzywa zmiękną, wyłowić ziele angielskie i liście laurowe, następnie zmiksować warzywa w bulionie. Do bulionu dodać serek topiony, mieszać aż serek się rozpuści. Ser żółty zetrzeć na tarce o grubych oczkach, dodać do zupy, zamieszać. Zagęścić zupę śmietaną, doprawić do smaku solą, pieprzem, posypać koperkiem i grzankami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Stary 18-07-2015, 19:33
bejbe bejbe is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Krem z pomidorów z imbirem

2 puszki pokrojonych pomidorów
Korzeń imbiru (około 1 łyżeczki, wg upodobań)
2-3 ząbki czosnku
Natka pietruszki
Vegeta
Sól, pieprz
Śmietana 18%

Pomidory wrzucić do garnka i podgrzać. Doprawić wyciśniętym przez praskę czosnkiem, solą, pieprzem i Vegetą. Natkę pietruszki posiekać (około 2 łyżki), imbir zetrzeć na drobnych oczkach tarki. Dodać do zupy i zmiksować ją. Przed podaniem udekorować kleksem śmietany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Stary 18-07-2015, 20:07
frania12 frania12 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

zupa krabowa


pierś z kurczaka (duża pojedyńcza)

1 średnia cebula

2 ząbki czosnku świeżego

czosnek granulowany

łyżka oleju

1 paczka paluszków krabowych Surimi (użyłam nie mrożonych tylko chłodzone)

3 jajka

szczypiorek

sos rybny

sos sojowy jasny

1-2 łyżki mąki ziemniaczanej

sól, pieprz

-----------------

Pierś z kurczaka pokroić na cienkie paseczki, oprószyć czosnkiem granulowanym,
polać sosem sojowym i odstawić na 15 minut. Zagotować w czajniku ok. 1,5-2
litry wody.
Cebulę pokroić w piórka. Paluszki Surimi postrzępić na paseczki (można pokroić
wzdłuż).

Na rozgrzanym w garnku oleju, podsmażyć przez chwilę piersi z kurczaka, dodac
wyciśnięty czosnek i pokrojoną w piórka cebulę, podsmażać mieszając jeszcze
chwilę, po czym zalać wszystko gorącą wodą. Gotować ok 10 minut. Dodać
pokrojone w paseczki paluszki krabowe Surimi. Gotować parę minut. Doprawić
sosem rybnym (2-3 łyżki).
Jajka rozbełtać w garnuszku, po czym wlewając je do zupy energicznie mieszać
widelcem zupę by utworzyły się takie jajeczne strzępki
Mąkę ziemniaczaną rozrobić w małej ilości zimnej wody, mieszając zupę dolewa
stopniowo mąkę z wodą, zagotować, zupa powinna mieć konsystencje lekko
kisielowatą
Posypać posiekanym szczypiorkiem.
Pycha!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Stary 19-07-2015, 18:37
kiepska kiepska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 9
Domyślnie

Pomidorowa
ćwiartka kurczaka
2 litry wody
1/2 łyżeczki soli
włoszczyzna (marchewka, pietruszka, kawałeczek pora, plasterek selera)
500 ml przecieru pomidorowego np. DOMOWEGO *
200 - 250 ml śmietany**
szczypta zmielonego pieprzu
Mięso opłukać pod bieżącą chłodną wodą, włożyć do garnka, dodać szczyptę soli, zalać zimną wodą i moczyć przez około 15 minut. Następnie wylać wodę z moczenia kurczaka, dodać czystą zimną wodę (2 litry), posolić i zagotować na większym ogniu. W międzyczasie zdejmować łyżką cedzakową wytrącone na powierzchni "szumowiny". Zmniejszyć ogień do minimum i gotować na małym ogniu przez około 1/2 godziny. Dodać obraną i opłukaną włoszczyznę i gotować przez następne 20 minut.
Wyjąć mięso z wywaru, dodać przecier, zagotować. Najlepiej dodać na początek mniej przecieru, zawsze można go później dodać po spróbowaniu zupy, chodzi o to aby zupa nie była za kwaśna. Zmniejszyć ogień i stopniowo dodawać śmietanę - aby uniknąć zwarzenia najlepiej wcześniej wymieszać ją w oddzielnym naczyniu (np. kubku) z kilkoma łyżkami zimnej wody a następnie ze stopniowo dodawanym gorącym wywarem (około 1/3 szklanki). Całość doprowadzić do wrzenia, ciągle mieszając. Doprawić do smaku pieprzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Stary 19-07-2015, 23:56
Katarinatropikalna Katarinatropikalna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Zupa pieczarkowa z ziemniakami

czas przygotowania: ok. 20-30 minut
składniki na 3 porcje:
4 większe ziemniaki
ok. 250-350 ml bulionu jarzynowego albo jarzynowo-mięsnego
kilkanaście niedużych, zupełnie białych pieczarek
1 mała cebula biała albo szalotka
ok. 3/4 szkl. pokrojonych w drobną kosteczkę warzyw - marchewki, korzenia pietruszki i selera
1 łyżeczka masła
4-5 łyżek gęstej śmietany 18%
do smaku - sól, pieprz biały mielony
2 ziarna ziela angielskiego
1-2 listki laurowe

ew. 1/2-1 łyżeczka mączki grzybowej
2-3 łyżki posiekanej natki pietruszki

Ziemniaki umyłam i obrałam. Pokroiłam w kostkę, wrzuciłam do garnka i zalałam bulionem. Gotowałam kilka minut razem z zielem angielskim i liściem laurowym. W tym czasie pokroiłam oczyszczone warzywa korzeniowe - z drobną kosteczkę. Szalotkę obrałam i pokroiłam w pół plasterki. Pieczarki oczyściłam dokładnie i pokroiłam w plasterki. Kilka, kilkanaście plasterków grzybów odłożyłam do przybrania.

Na patelni rozpuściłam masła i podsmażyłam cebulkę oraz warzywa. Kiedy zaczęły aromatycznie pachnieć dołożyłam je do gotujących się ziemniaków. Wrzuciłam też pieczarki i gotowałam całość jeszcze jakieś 5 minut. Ponieważ pieczarki są jakie są czyli aromatu mają mało to ja podkręcam smak tej zupy dosypując odrobinę proszku z grzybów suszonych - nie za dużo, ale tak do smaku. Na małej, suchej patelence podsmażyłam na rumiano odłożone plasterki grzybów.

Śmietanę roztrzepałam w kubku z 2-ma szczyptami soli i zahartowałam dolewając po łyżce gorącej zupy. Po chwili wlałam zawartość kubka do garnka z zupą. Już nie gotowałam. Doprawiłam zupę solą i pierzem, dodałam nieco natki pietruszki. Resztą zieleniny posypałam porcje już na talerzach. Przybrałam smażonymi grzybami.

Zupę dobrze odstawić po ugotowaniu na 15-20 minut żeby chwilę odpoczęła. Jeśli za bardzo ostygnie to można ją ponownie podgrzać.

Żeby zupa miała ładny kolor, jasny, trzeba użyć do niej młodych, jeszcze nie rozwiniętych pieczarek o różowych blaszkach. U starszych grzybów te blaszki robią się prawie czarne i powodują, że zupa nabiera szarego, mało apetycznego koloru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Stary 20-07-2015, 13:20
ulansa ulansa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Zupa buraczkowa
Składniki:

3 duże buraki czerwone;
1 średnia marchewka;
1 mała pietruszka;
Biała część pora;
1/4 korzenia selera;
6 średnich ziemniaków;
3 litry zimnej wody;
1 łyżka ulubionej przyprawy do zup np. vegety;
Pęczek koperku;
200 g kwaśnej, gęstej śmietany o zawartości tłuszczu 18%;
3 - 4 łyżki octu spirytusowego;
Sól;
Pieprz.
Sposób przygotowania:

Buraki obrać, umyć, osuszyć, zetrzeć na tarce o grubych oczkach.
Marchewkę, seler, pietruszkę i por umyć i osuszyć. Marchewkę, pietruszkę i seler obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Por pokroić w cienkie krążki.
Ziemniaki obrać, umyć, osuszyć, pokroić w kostkę.
Koperek drobno posiekać.
Do dużego garnka, w którym będzie gotowana zupa, wlać 3 litry zimnej wody, dodać 1 łyżkę ulubionej przyprawy do zup i zagotować.
Następnie dodać starte buraki, marchewkę, seler i pietruszkę, pokrojonego pora i ziemnaki. Gotować na średnim ogniu, aż warzywa będą miękkie. Dodać ocet. Gotować jeszcze przez około 10 - 15 minut.
Śmietanę wlać do miseczki, dodać chochlę zupy i wymieszać. Tak zahartowaną śmietanę dodać do zupy. Wymieszać. Zestawić z ognia.
Dodać koperek (odrobinę można zostawić do dekoracji talerzy z zupą), przyprawić solą i pieprzem do smaku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Stary 20-07-2015, 14:41
Marysienka1988 Marysienka1988 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Węgierska zupa gulaszowa - składniki:

500 g mięsa wołowego
2 cebule
1 marchewka
1 pietruszka
ćwierć selera
1 papryka czerwona
1 pomidor
4 ząbki czosnku
1 łyżka mielonej papryki słodkiej
1 łyżeczka kminku mielonego
pół łyżeczki ostrej papryki
2 liście laurowe
pieprz
sól
2 łyżki oleju
1.4 l wody
3 duże ziemniaki

Węgierska zupa gulaszowa - sposób przygotowania: Wołowinę pokroić na niewielkie kawałki, cebule posiekać, a marchew, korzeń pietruszki i selera obrać i pokroić w kostkę. Osobno obrać pomidor, a następnie pokroić go w drobną kostkę wraz z papryką czerwoną, a czosnek drobno posiekać w garnku, w którym będziemy gotować zupę. Rozpuścić smalec i podsmażyć na nim przez 10 min. cebulę, marchew, pietruszkę, seler oraz wołowinę. Po tym czasie dodać czerwoną, ostrą paprykę w proszku oraz kminek. Na tym etapie nie należy dodawać wody - przyprawy mają się rozpuścić w smalcu. Po chwili lub gdy mięso będzie już dobrze obsmażone, dodać paprykę czerwoną, pomidor i czosnek, a następnie zalać całość 1.4 l wody i dodać liście laurowe. Gotować minimum przez godzinę. Ziemniaki obrać i pokroić w średnią kostkę. Po godzinie (mięso powinno być już prawie miękkie, jeśli jeszcze nie jest, to gotować jeszcze chwilę dłużej), dodać ziemniaki, sól, pieprz i gotować jeszcze 30 min.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.