kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-09-2019, 06:57
Michel Michel is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 797
Domyślnie Testy Nifty

Coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na nieinwazyjne badanie prenatalne tzw. testy NIFTY.
Wyniki dają większą dokładność oraz mniej pomyłek
Jeśli chcecie poznać szczegóły zatknijcie tutaj http://testnifty.eu/
Mają sporo przeprowadzonych badań i wiele zadowolonych pacjentek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 25-09-2019, 22:25
Cukierkowa4 Cukierkowa4 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 561
Domyślnie

Cóż, badania prenatalne w trakcie ciazy to podstawa, należy je wykonywać aby wiedzieć czy ciąża prawidłowo przebiega Ale warto też mieć wiedzę co tam się w środku dzieje, które narządy u maleństwa się właśnie rozwijają itd. i tutaj http://badanieprenatalne.com/czym-sa...ia-prenatalne/ macie bardzo fajny portal gdzie tydzień po tygodniu jest wszystko opisane Ja to tym jestem wręcz zafascynowana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 13-10-2019, 14:04
lila lila is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 546
Domyślnie

Testy prenatalne to różne są. Ja na przykład miałam Sanco łącznie z konsultacją lekarską w szpitalu Medicover. Ten jest nowej generacji i w dwóch wersjach, podstawowej i rozszerzonej. A jaki generalnie test wybrać to najlepiej jak ginekolog doradzi uważam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 20-10-2019, 20:07
WioLka34 WioLka34 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 54
Domyślnie

Z pewnością takie badania pomagają nieco się uspokoić, jeśli wyniki nie będą niepokojące, dlatego warto jest je wykonać za wczasu. Do tego oczywiście przez całą ciążę należy o siebie odpowiednio dbać, żeby dziecko rozwijało się prawidłowo. Dlatego warto jest przyjmować takie suplementy jak Composita - http://www.compositamama.pl/, które są bogate w kwas foliowy, DHA oraz niezbędne witaminy i składniki mienralne, które nie tylko będą dbały o dziecko, ale także o matkę, żeby nie dochodziło do niedoborów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-10-2019, 15:30
Puka87 Puka87 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Posty: 111
Domyślnie badania

bylam raz u lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 18-11-2019, 22:47
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

Niestety jest wiele takich dolegliwosci kobiecych-nie tylko w czasie ciazy,ktore mogą bardzo utrudniac jej zycie. Np nie kazda z nas tak latwo moze zalozyc rodzinę - wszystko za sprawa bezplodnosci ktora pojawia sie coraz czesciej ze wzgledu na nieregularne miesiaczki, stres itp. Moze to powodowac zespol policystycznych jajników czyli PCOS - tutaj https://gameta.pl/blog/pcos-przyczyn...soby-leczenia/ dowiecie sie wiecej na ten temat- warto poniewaz bez swiadomosci o stanie naszego zdrowia nie bedziemy mogli odpowiednio wczesnie podjac wlasciwe leczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-07-2021, 10:48
Tomilawa Tomilawa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 431
Domyślnie

Taki test to fajna sprawa, chociaż je go nie wykonywałam. Niestety jest to dość drogie badanie. Nie mówię, że nie warto go wykonać, ale po prostu nie każdy może sobie na nie pozwolić. Za to co do innych badań prenatalnych to chodziłam do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej między innymi na USG 4D.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 07-09-2021, 09:45
paulinabiedrowska paulinabiedrowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1 514
Domyślnie

Teraz na szczęście wybór badań jest coraz większy. Ja po konsultacjach z lekarzem i porównaniu ogromu opcji zdecydowałam się na te nieinwazyjne Veragene - https://www.medicover.pl/badania/nie...talne-Veragene Ważne ze na badanie musi przyjsc i mama i tata bo od niego rowniez jest brana probka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 05-12-2021, 14:00
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Ja nie decydowałam sama, bo mój ginekolog - dr Zachara z kliniki BABKA MEDICA w Warszawie zaleciła mi test PAPP-A. Generalnie można go wykonać w każdym wieku, a już najbardziej wtedy gdy ma się więcej niż 35 lat + wskazaniem jest fakt, gdy kobieta urodził już dziecko z wadą wrodzoną; otrzymała nieprawidłowe wyniki badań ultrasonograficznych albo gdy np. w rodzinie partnera występowała wada genetyczna. Dobrze, że teraz medycyna jest tak zaawansowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.