kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 06-12-2017, 14:02
natkawal76 natkawal76 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 34
Domyślnie Dobrze wykonany taras z czego?

Każdy z nas kto buduje dom ma problem z wyborem materiałów na jego wykończenie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na to co nam się podoba. Jest to głównie spowodowane finansami, które przy wykończeniu idą jak woda. Ja miałam podobny dylemat przy wyborze materiały do wykończenia tarasu. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Kostka brukowa, jednak mam małe dziecko i bawienie się na kostce między którą jest piach opadło (jest dobra na podjazd). Później przyszły na myśl płytki jednak u wielu moich znajomych zobaczyłam, ze po kilku sezonach zimowych po prostu pękają. Jest to często spowodowane osiadanie domu, jednak się zdarza. Mój znajomy zaproponował mi rozwiązanie dość proste i nie drogie jak padma basic. Poszukałam troszkę w sieci poczytałam opinie i wybrałam. Po pierwsze jest ona łatwa w utrzymaniu i nie pęka jak płytki. Po drugie można ją samemu zamontować nie potrzeba specjalistów chociaż sam montaż nie jest drogi ja go oczywiście wzięła, przecież robię dom na lata. Po trzecie nie ma przerw jak w przypadku kostki – brudny piach. Mam ja już 3 lata taras wygląda pięknie i elegancko. Po zimie deskę kompozytową przepłukuję myjka ciśnieniową i taras gotowy na lato. Bardzo polecam to rozwiązanie wszystkiemu, którzy nie chcą go co roku malować lub wymieniać płytek raz na sezon

Ostatnio edytowane przez natkawal76 : 21-04-2021 o 08:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 06-12-2017, 14:54
Alineska Alineska is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 96
Domyślnie

Tak, podczas budowy kasa znika momentalnie z konta! Jak dobrze, że mam to za sobą!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 06-12-2017, 14:55
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Kostka brukowa na tarasie? Nie widziałam czegoś takiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 16-01-2018, 21:36
holles holles is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 533
Domyślnie

Jak masz taras na parterze, wiesz o co chodzi, jak okna wychodzą na ogród i masz drzwi balkonowe na dwór prosto - to jest taras.
I tam na przykład taka kostka postarzana nadaje się idealnie, wiem bo mój kuzyn tak ma w domku swoim. W lato kostka super ciepła grzeje się od słoneczka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-01-2018, 20:38
jjusti18 jjusti18 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Posty: 1 536
Domyślnie

Dobrze zaaranżowany taras to nie wszystko... Oczywiście ważnym aspektem są meble ogrodowe. Warto wobec tego poczytać sobie taki poradnik http://www.diapazon.pl/dlaczego-mebl...ie-w-ogrodzie/ są tam akurat opisane meble z technorattanu, ale myślę że warto zapoznać się z takim wariantem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-01-2018, 13:55
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Myślę, że jeśli chodzi o taras, to najlepszym rozwiązaniem na jego wykończenie będzie kostka. Ja w tamtym roku aranżowałam cały taras i zdecydowałam się na produkty z firmy Forbet http://www.forbet.pl/. Mają bardzo ładną kostkę dekoracyjną, która świetnie będzie prezentować się w ogrodzie. Jeśli ktoś potrzebuje wytrzymałej kostki brukowej, to zdecydowanie polecam sprawdzić tę stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 02-02-2018, 16:40
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

Akurat wiosna już zapasem, to trzeba zacząć przygotowywać ogród Ja dopiero bede projektowac ogród.Mam tez zamiar zakupić kilka kwiatów ale potrzebuje porządnych donic. Znalazłam takie na tej stronie http://www.improdukcja.pl/ oprócz tego mają paleniska ogrodowe, które swoją drogą również wyglądają oryginalnie. Co myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 04-02-2018, 12:48
Bastian734 Bastian734 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 5
Domyślnie

Dużo zależy od konstrukcji oraz materiałów użytych przy samym budynku . W tym sensie, że w zależności od tego może zmienić się znacznie potrzeba użycia całkowicie innych lub też identycznych materiałów aby zachować ciągłość konstrukcji .
__________________
callback
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-02-2018, 12:51
mAlinka's Avatar
mAlinka mAlinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 156
Domyślnie

Poszukajcie inspiracji tutaj - https://oltre.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 12-02-2018, 18:06
Patena Patena is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 392
Domyślnie

Ja przerobiłam taras na ogród zimowy. Projektem i wykonaniem zajęła się firma Ekoplast http://www.ekoplast-krakow.pl/produk.../ogrody-zimowe . Tak naprawdę taras w ogole był nie używany a zamiana go na ogód pozwoliła uzyskać nowe i atrakcyjne pomieszczenie. Teraz można korzystac z tarasu niezależnie od pogody.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.