kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 27-04-2015, 18:16
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Czasem trzeba odstawiać kawę - też tak miałam przy zapaleniu żołądka. Jakie koktajle masz na myśli?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 28-04-2015, 10:41
kllaarra kllaarra is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Podobno zielona herbata działa podobnie jak kawa. Ja kiedyś zamiast kawy piłam koktajl ze sproszkowanej guarany oraz banana (dla lepszego smaku). Mogę potwierdzić, że guarana daje porządnego kopa energii, lepszego chyba jak kawa. Pozwala również schudnąć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 28-04-2015, 14:05
mAlinka's Avatar
mAlinka mAlinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 156
Domyślnie

Polecam zerknąć na ten artykuł - http://kawito.pl/news-inf/37/kawa-zi...a-zdrowie.html
Nie taka straszna kawa jak ją malują
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 02-05-2015, 17:50
malibu0992 malibu0992 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 8
Domyślnie

Czytałam już wiele artykułów o kawie wszystkie są pozytywne na yt też dużo filmików na ten temat każdy zachwala ja nie rozumiem skąd u ludzi tyle złych informacji na temat kawy się bierze wiadome co za dużo to nie zdrowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 07-05-2015, 10:32
kubarejs kubarejs is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał malibu0992
Czytałam już wiele artykułów o kawie wszystkie są pozytywne na yt też dużo filmików na ten temat każdy zachwala ja nie rozumiem skąd u ludzi tyle złych informacji na temat kawy się bierze wiadome co za dużo to nie zdrowo.
Nie można przesadzić nawet z kawą i ją przedawkować bo to tylko sami sobie narobicie kłopotu i to jeszcze jakiego wielkiego. Kiedyś pijałam 3 kawy dziennie jeszcze za czasów studenckich. Teraz to jest u mnie nie do pomyślenia i teraz tylko piję 1 kawę maksymalnie dziennie. Po co mam się uzależniać od tego napoju uważam, że on dla mnie jest jak jakiś narkotyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 10-05-2015, 18:12
Kajetanka Kajetanka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Kofeina jest jak narkotyk to fakt i nie ma co dawkować więcej jak raz dziennie kawa działa oczyszczająco, więc warto wypić jedną kawę dziennie. Ostatnio słyszałam o rożnych koktajlach, które pobudzają jak kawa może warto spróbować takiej metody zamiast kawy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 12-05-2015, 22:18
adakol adakol is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Ja zamiast kawy polecam:

- Kawa zbożowa z imbirem i cynamonem (najlepiej jak świeże, ponieważ to głównie te 2 składniki mają takie właściwości)
- Herbata czerwona Pu erh (jeśli nie stosujesz, może wykazać takie odziaływanie)
- Maca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 17-12-2015, 10:57
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Bardzo lubię kawę, ale nie mogłabym jej pić w dużych ilościach, a na pewno nie w takich w jakich piję herbatę. Zazwyczaj piję czarną herbatę, a zwłaszcza earl grey, bo przepadam za olejkiem bergamotowym zawartym w tej herbacie. Do niedawna piłam tylko klasyczną czarną herbatę earl grey, ale niedawno koleżanka poczęstowała mnie tą herbatą http://www.big-active.pl/herbata-cza...-platkami-rozy i od razu kupiłam sobie kilka opakowań, bo płatki róży idealnie komponują się z czarną herbatą. Czasem jeśli jem śniadanie na słodko i piję do tego herbatę, to dodaję sobie do niej także cząstki pomarańczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 17-12-2015, 18:11
małgorzata4's Avatar
małgorzata4 małgorzata4 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 5
Domyślnie

Co zamiast kawy? NIC! U mnie nic się nie sprawdziło, no chyba że Red bull, ale to już większe wyzwanie dla organizmu niż kawa... Ja pijam zazwyczaj słabą rozpuszczalną pół na pół z mlekiem, więc niektórzy powiedzieliby, że to nie kawa... Ale grunt, że na mnie działa:-) I żadne zielone ani czerwone herbaty nie działają, tylko właśnie taka kawa z samego rana, wtedy mogę mierzyć się z dniem:-) Pozdrawiam wszystkich kawoszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 14-06-2016, 12:01
malvina malvina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 194
Domyślnie

Podobno yerba mate jest niezła, sama mam ochotę spróbować Tylko najlepiej kupować w jakimś sprawdzonym sklepie, gdzie sprzedają oryginalne mate, np. http://argentynalimited.pl/pl/c/YERBA-MATE-ARGENTINA/10 . Podobno też wspomaga odchudzanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.